tehnicki pregled

sljivan

New member
bio danas na tehnickom... odem u jednu stanicu gdje sam vec bio dva puta u novom zagrebu i dodje covjek... pogleda mi zadnji kraj i kaze nece to proc... gdje ti je original nosac tablice... ja reko nemam... imam ovaj s kojim sam ga kupio... reko vec sam dvaput registriro i nije bilo problema... kaze on, dobili smo 6.6. dopis u kojem se vidi da nosac mora imati macje oko i to nece proci... navodno jer mi nosac tablice nema macje oko i jer mi zmigavci nisu originalni ( :misli: )...
i stornirali mi prijavu, a ja nek sredim macje oko ili nkea kupim oroginal nosac tablice i nek se vratim...


ne budi mi lijeno odem ja u susjedno mjesto... prva stanica udjem unutra... nitko me nista ne pita... covjek mi pogledo broj sasije, gume i gotovo... nije mi pogledo ni dal mi zmigavci i kocnice rade... nista!?!?


jel vam se dogodilo dosad da zbog nosaca tablice niste prosli?
 
    ...da li to što su ti stornirali prijavu znači da su ti vratili lovu koju si uplatio u svrhu tehničkog pregleda?
 
Mene tip srušio na tehničkom zbog žmigavaca u zadnjem svjetlu (LED, jarko crveno i žuto) jer su odvlačili pažnju...  :bonk: :bonk: :bonk: ali ni riječi o nosaču tablice (vlastite izrade) koji je naravno bez mačjeg oka.
 
OldBoy said:
    ...da li to što su ti stornirali prijavu znači da su ti vratilil ovu koju si uplatio u svrhu tehničkog pregleda?

nisam jos nista uplatio bio... samo sam se bio prijavio za tehnicki... dobio markicu i onaj papir i stao u red za pregled... kod njih uvijek sve prvo obavis, pa onda platis sve skupa na kraju...
 
iskreno... nisam dobio dojam da je to reko da pokusa izvuc lovu (cuo sam price da ti navodno znaju prodat takvu pricu)... mislim da i je, ne pada mi na pamet platit... radje cu sredit motor za tu lovu...


ali u svakom slucaju cudne su mi te upadljive krajnosti... u jednom ne mozes proc bez macjeg oka... u drugom ti ne pogledaju ni rasvjetu...
 
sljivan said:
bio danas na tehnickom... odem u jednu stanicu gdje sam vec bio dva puta u novom zagrebu i dodje covjek... pogleda mi zadnji kraj i kaze nece to proc... gdje ti je original nosac tablice... ja reko nemam... imam ovaj s kojim sam ga kupio... reko vec sam dvaput registriro i nije bilo problema... kaze on, dobili smo 6.6. dopis u kojem se vidi da nosac mora imati macje oko i to nece proci... navodno jer mi nosac tablice nema macje oko i jer mi zmigavci nisu originalni ( :misli: )...
i stornirali mi prijavu, a ja nek sredim macje oko ili nkea kupim oroginal nosac tablice i nek se vratim...


ne budi mi lijeno odem ja u susjedno mjesto... prva stanica udjem unutra... nitko me nista ne pita... covjek mi pogledo broj sasije, gume i gotovo... nije mi pogledo ni dal mi zmigavci i kocnice rade... nista!?!?


jel vam se dogodilo dosad da zbog nosaca tablice niste prosli?

danas sam registrirao motor i takodjer mi nije covjek htio registrirati motor bez mačjeg oka i blatobrana, ali sam ga ipak uspio nagovoriti... priča se o tom nekom novom strožem zakonu...
 
sljivan said:
iskreno... nisam dobio dojam da je to reko da pokusa izvuc lovu (cuo sam price da ti navodno znaju prodat takvu pricu)... mislim da i je, ne pada mi na pamet platit... radje cu sredit motor za tu lovu...


ali u svakom slucaju cudne su mi te upadljive krajnosti... u jednom ne mozes proc bez macjeg oka... u drugom ti ne pogledaju ni rasvjetu...

bas me zanima sta to mozes sredit na motoru za 100 kuna, kolika je tarifa na tehnickom  :misli:
 
loudpipes said:
bas me zanima sta to mozes sredit na motoru za 100 kuna, kolika je tarifa na tehnickom  :misli:

moj je motor ispravan... ali nema macje oko... za 100kn sigurno mogu nabaviti macje oko i pricvrstit ga za nosac... btw. pogledao sam i originalni nosac i ni on nema macje oko... znaci originalno moj motor ne dolazi s macjim okom na nosacu...

ako ga ne popravim na svakom iducem pregledu cu morati opet dati po 100kn... uostalom, sama pomisao da imam na motoru nesto neispravno, je meni neprihvatljiva...

Ri_rijeka said:
danas sam registrirao motor i takodjer mi nije covjek htio registrirati motor bez mačjeg oka i blatobrana, ali sam ga ipak uspio nagovoriti... priča se o tom nekom novom strožem zakonu...

znaci nije samo u zgrebu...
ajde glavno da si uspio (y)
 
Mene su vratili sa tehničkog jer jedam žmigavac nije imao oznaku homologacije na staklu.Otišao sam u drugu stanicu i sve ok 
 
a ovisi gdje odes na tehnicki,ja sam savio komad aluminija i na to zavidao okvir tablice,bez svjetla za tablicu i nedaj boze macjeg oka  :mrgreen:  i iza male led zmigavce i stop bez ikakve oznake homologacije,samo me pitao da upalim stop i zmigavce i to je to
 
  • Like
Reactions: chasingdog
sljivan said:
moj je motor ispravan... ali nema macje oko... za 100kn sigurno mogu nabaviti macje oko i pricvrstit ga za nosac... btw. pogledao sam i originalni nosac i ni on nema macje oko...

Ne znam iz koje godine ti je motor, ali moj gs iz 2003 ima original blatobran i ima macje oko ...zmigavci su iz luisa i jednom prilikom je jedan stari prdonja na tehnickom potegao pitanje kao da li su homologirani. Ja reko imaju oznaku E-nesto, pa ako valja europi valjda valja i kod nas...prosao sam ali vise tamo ne idem na tehnicki...
Sa teme o mjerenju buke sam skinuo bilten u kojem se opisuje sve sta bi trebalo (i kako) provjeriti na tehnickom, postoji i objasnjenje za nosace tablica i zmigavce, str110 u pdf-u. istina da je to iz 2009 ali mozda nekom pomogne.
 
motor je iz 1998...
dao mi je bivsi vlasnik original blatobran s nosacem, ali sam ga samo stavio u garazu i zaboravio na njega... sve dok jucer nisam doso kuc i potrazio ga... i nema macje oko na njemu... samo sto je tablica okomitija nego kod mene...


da... ocito ima vise utjecaja GDJE vozis, nego STO vozis...
 
..vidiš,u Rijeci..sve se više kažnjava za mačje oko..nisu normalni..kazna je 300 kn..mora bit ispod ili iznad tablice...

..i na tehničkom,motori koji orginal dolaze sa blatobranom,a u tom trenutku ga nemaju,neće proć (zakonski)...samo bilo tko normalan ne bi trebao zajebavat za to..

..a mačje oko,možete ga izvadit i iz stare pedale za biciklu,što već..probušit nosač,tablicu na jednu rupu,i zavidat..
 
Kao i u svemu kod nas, tako i u biltenu postoje one čuvene "osim ako" i "izuzev" ....  :LOL: :LOL:


pa tako recimo piše i da motor mora imati oba retrovizora (osim ako je proizveden prije 1991.g.) ..... Piše i da pokazivači smjera moraju biti ispravni (ako ih ima, jer na motoru je moguće promjenu pravca kretanja označiti i rukom) ... itd itd ... samo stričeku na tehničkom treba skrenuti pozornost na neke stvari jer mnogi od njih nisu proučili bilten ...  (y) (y)


Ja sam si ga isprintao i prošao motor step by step po njemu i "napravio" sve što je potrebno da zadovoljim sve uvjete koje bilten postavlja... No, morao sam stričeku na tehničkom skrenuti pozornost na nekoliko detalja za koje me uvjeravao da nemogu proći tehnički, ali kad je pogledao u bilten, ispričao mi se i nastavio dalje...


Vidjet ćemo kako će biti ove godine...  (y)
 
strasilo said:
Kao i u svemu kod nas, tako i u biltenu postoje one čuvene "osim ako" i "izuzev" ....  :LOL: :LOL:


pa tako recimo piše i da motor mora imati oba retrovizora (osim ako je proizveden prije 1991.g.) ..... Piše i da pokazivači smjera moraju biti ispravni (ako ih ima, jer na motoru je moguće promjenu pravca kretanja označiti i rukom) ... itd itd ... samo stričeku na tehničkom treba skrenuti pozornost na neke stvari jer mnogi od njih nisu proučili bilten ...  (y) (y)


Ja sam si ga isprintao i prošao motor step by step po njemu i "napravio" sve što je potrebno da zadovoljim sve uvjete koje bilten postavlja... No, morao sam stričeku na tehničkom skrenuti pozornost na nekoliko detalja za koje me uvjeravao da nemogu proći tehnički, ali kad je pogledao u bilten, ispričao mi se i nastavio dalje...


Vidjet ćemo kako će biti ove godine...  (y)


Al ga nakenja    :LOL:                                    :jesus:    :LOL: :LOL: :LOL:
 
sve znaš, nemam ti šta pričati ...  (y) :LOL:


da vidiš samo originalnih auspuha po motorima pred tehnički ... točno znaš kud ide ili gdje je bio ...  :LOL: :LOL: