tehničko pitanje-hornet 919

hondamar

New member
Poštovani kolege motoristi

već sam postavio ovo pitanje u hornet fan klubu, al evo nek bude tema za sebe jer su tamo prisutnije 600-tice.

Naime primjetio sam neke nečistoče u rezervaru.
sad me zanima gjde se njemu nalazi pumpa goriva i ima li ona svoj filterić, strah me da nebi povukla te nečistoče(kao zrna pijeska. nema ih puno al eto) i da nebi završile u injektorima ili još gore cilindru da mi nebi nešto izbrusilo tamo :shock: :shock:.

sad motor miruje na štenderima punog rezervara, što mi je najbolje napravit pred sezonu???
odnijet nekom da mi očisti rezervar u proljeće???
ili napravit to sam??
ko bi to u splitu počistija al ne priko one stvari nego lipo??
 
Ima filteric (sito).
Skines rezervar dolje, ispod njega imas mislim da 4 sarafa 13 (nisam siguran), to otsarafis i izvuces pumpu van. Pazi da ne sjebes plovak.
Al smatram da nema potrebe za tim.
 
evo brat (fracha na forumu) ima veliki hornet i sva priprema za sezonu mu se svodi na montazu akumulatora na motor...nikada ni veliki hornet, ni mali nisu imali problema s paljenjem i smecem...uglavnom..Honda je to i tu vrijedi sistem: pali i vozi!...izbjegavamo tociti na starim benzinskama i tamo gdje je mali promet...i to je to
 
pa da tako i ja imam ga već 6 god, pa pomislih da zanemarih ostale njegove potrebe.da kucnem u drvo nikad mi nije sta u 6 godina, nikad mu ništa nije bilo. ma samo me ubiti zanima jel mu more što biti jel ima kad neke prašinice, ako ne more super
 
Nema se tu kaj desit, to je ipak Honda.
A sad ozbiljno. To sito i sluzi da ta zrnca ne udju u pumpu, pa produze putem injektora. Benzin u tanku ih redovito pere i nema potrebe za nekakvim ciscenjem. Kad/ako krepa pumpa, zamijenis ju i peri dalje.
 
možda nevezano za hornet, ali honda je...moja vtr-ka nema filter goriva, da li ga je mogu naknadno ugraditi negdje?? :misli:
već mi se desilo prošle godine da mi je stao zbog zaštopanih frgi..
 
MOONSHIELD said:
možda nevezano za hornet, ali honda je...moja vtr-ka nema filter goriva, da li ga je mogu naknadno ugraditi negdje?? :misli:
već mi se desilo prošle godine da mi je stao zbog zaštopanih frgi..
kako nema filter goriva  :misli:
 
hondamar said:
pa da tako i ja imam ga već 6 god, pa pomislih da zanemarih ostale njegove potrebe.da kucnem u drvo nikad mi nije sta u 6 godina, nikad mu ništa nije bilo. ma samo me ubiti zanima jel mu more što biti jel ima kad neke prašinice, ako ne more super

koliko km ima na hornetu?
 
MOONSHIELD said:
možda nevezano za hornet, ali honda je...moja vtr-ka nema filter goriva, da li ga je mogu naknadno ugraditi negdje?? :misli:
već mi se desilo prošle godine da mi je stao zbog zaštopanih frgi..

Vjerovatni ima filter u rezervaru .Mozes ga naknadno ugradit ali ako budes stavljao onaj mali plasticni moras ga stavit od diesela jer ti onaj papirni od benzinca nema dovoljno protoka i ostajat ce ti motor bez goriva na vecem gasu
 
vickodu said:
Vjerovatni ima filter u rezervaru .Mozes ga naknadno ugradit ali ako budes stavljao onaj mali plasticni moras ga stavit od diesela jer ti onaj papirni od benzinca nema dovoljno protoka i ostajat ce ti motor bez goriva na vecem gasu
rekao mi je čovjek koji mi je servisirao motor da nema, ja ga isto nisam vidio..
sad kolko njemu vjerovati nakon svega..ali kaj je činjenica, fergazeri su mi se zaštopali i motor je stao..
 
MOONSHIELD said:
rekao mi je čovjek koji mi je servisirao motor da nema, ja ga isto nisam vidio..
sad kolko njemu vjerovati nakon svega..ali kaj je činjenica, fergazeri su mi se zaštopali i motor je stao..

Pitaj bmwejca vjerovatno on zna .U svakom slucaju mozes ubacit filter nece mu smetat