Tekućina za kočnice

Cakic

Member
Pozdrav, evo kako polako idu topliji dani odlučio sam se promijenit ulje i tekućinu za kočnice pa imam par pitanja. Koji brand je najbolji po vama ulje mi treba: SAE 10W-40 , a tekućina DOT 4 pa ako možete reći koju marku uzet bilo bi super i samo jedno pitanje kod mijenjanja tekućine za kočnice treba odspojit kabele i pritiskat kočnicu dok ne iscuri sve ili kako?
 
  • Like
Reactions: SHURE
.
 

Attachments

  • 161o.jpg
    161o.jpg
    83.8 KB · Views: 47
Dečko ima 16 godina, pa nije za zamjeriti
Silkolene, Motorex, Motul, si nijednim ne budeš pogriješil ;)

A s kočnicama možda bolje da ne eksperimentiraš sam ako nisi to nikad radio, nek ti to rađe netko stručan izmjeni.
 
Imas na Korculi par Stromovaca,pa im se slobodno obrati,pomoce ti... ,ako neznas ni jednog,posalji mi pp.,pa cu te uputiti kome da se javis... ako neznas,bolje da radis a uz tebe da stoji neko ko zna ... za prvi put... ;)
 
Za prvi puta kad te nesto interesira najbolje pogledati na youtubeu pa mozes polako sam raduckat. Poslusao bi ekipu i napravio kako govore da nekom odvedes jer su kocnice u pitanju. Nije to neki bauk za napravit ali ako ude zrak nekad jebes sto bogova dok ne izbacis zrak.
 
Hvala na odgovorima, pogledat ću to za kočnice na youtube, a ulje mi nije problem promijenit.
 
Hvala na odgovorima, pogledat ću to za kočnice na youtube, a ulje mi nije problem promijenit.

Za kočnice:
Ne skidaš crijeva i ne ispuštaš sve, samo "ispireš" staru novom dok novu dolijevaš u spremnik koji ti nikada ne smije ostati prazan i ne smiješ povući zrak u sustav inače moraš i odzračivati. Protjeraš otprilike 2 volumena i miran si. Prvo iz spremnika možeš izvući staru tekućinu špricom i njega obrišeš na čisto krpom ili papirom. Ima dobra fora s bocom od Cole ili slično što ti značajno ubrza i olakša postupak.
PAZI, tekućina je korozivna za boju i plastiku! Imaj spremne sapunice pored sebe da odmah opereš ako što pošpricaš.
 
ja stavim medeka 5 kuna u rezervoarić prednje kočnice. jer klipić kad stisneš,
na malu rupicu šikne mikro mlaz koji s površine izbije sitnu kapljicu ko frtalj bibera,
istu vidiš kasnije, to jest oštećenje na boji, ni pokrivanje nije sigurno,
kovanicu buć da pokrije rupicu... kovanica smije i ostati "unutri"
 
ja stavim medeka 5 kuna u rezervoarić prednje kočnice. jer klipić kad stisneš,
na malu rupicu šikne mikro mlaz koji s površine izbije sitnu kapljicu ko frtalj bibera,
istu vidiš kasnije, to jest oštećenje na boji, ni pokrivanje nije sigurno,
kovanicu buć da pokrije rupicu... kovanica smije i ostati "unutri"
Istina. Kod mene je u originalu nekakv limić preko toga pa nisam ni spominjao.
 
  • Like
Reactions: drdamjan