Tempomat na motoru

baxy

Well-known member
Tempomat na motoru hmhm….
 
Čitam kako je Bosch izmislio tempomat na motoru i sve si mislim koliko je to sve skupa dobro … ili nije jbg… tempomat u autu je ok, pičiš autocestom , naštimaš ga i mozak na pašu ...ali na motoru "mozak na pašu" je ipak nešto drugo ….
 
....ali na motoru "mozak na pašu" je ipak nešto drugo ….

Nije mozak na pasu (kao ni za aute - samo noga na pasu) nego desnu saku ne umarat. Ima smisla za autoput. Za Amere kaj idu na posao 100tinjak milja u jednom smjeru po freewayu dusu dalo.
 
  • Like
Reactions: t0malito
imaš puno motora s t. danas, čak i starijih godišta

Ima i aftermarket mehanickih, to nebi ni u ludilu stavio na motor cak i kada bi htio koristit tempomat.
Ali da imam ride by wire gas i da sam cesto na autoputu, koristio bi tvornicki tempomat.
 
ja se čudio kad sam to vidio na MT 10 i već na A3, kad su zatvorili BIH, pa na SB-ZG skužio da ima smisla bar do Popovače :mrgreen:
 
:mrgreen: znaju nas razmaziti

a opet :unsure: ja to gledam ovako: prije par godina si bio sretan samo ako
imaš klimu u autu, a sad ne kupuješ auto bez, ne običnog, već
adaptivnog tempomata, autom. klime, grijača šajbe/prednjih brisača etc.

to u ukupnoj cijeni nekog motora i nije neka lova i problem odmah
staviti, pa zašto ne


:unsure: a sad; koliko bi ja to koristio, kao i npr. maglenke, to je druga stvar :mrgreen:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: cadjo
Taj tempomat na motoru je vrhunska stvar
 
Odlična stvar......koristi svrsi.
Potrebno malo navikavanja.....i da,uzeo bih i opet motor s tempomatom.
 
Kada me na putovanju ulovi jaka kiša ili nevrijeme obično se prebacim na autoput a onda je tempomat odličan za odmoriti ruku.
 
O.K. na autoputu se nikad ne vozim pa mi ne pada napamet , možda je dobro možda ne, u svakom slučaju mislim da je tempomat na motoru bespotrebna stvar, dapače opasna (n)
 
Jeste se pogospodili, di su ona vremena kad si sa kombinirkama moral gas sajlu natezat da bi do doma dosal iz sume...
meni je u maloj torbici kompleta za krpanje gume uvijek jedna
ovakva, tj. slična el. spojnica, zlu ne trebalo :mrgreen:

sujungimo-kaladeles-obo.jpg


O.K. na autoputu se nikad ne vozim pa mi ne pada napamet , možda je dobro možda ne, u svakom slučaju mislim da je tempomat na motoru bespotrebna stvar, dapače opasna (n)

nije uopće opasno, (ovisi kako voziš i gdje) (y)
 
Dva puta sam provjeravao datum pisanja prvog posta u temi, rekoh da se nije potkrala neka greška pa je pisano 2010 a ne 2020 jer daleko je Bosch dogurao od tada. :mrgreen:
Kužim ekipu kojima je to čudno, odnosno koja ne prati previše razvoj i opremu na novim motorima. Ni ja nisam bio pobornik mnogih elektronskih pomagala a onda si misliš pa zašto ne uzeti kad već ima. Isto kao i višak konja, ne moraš ih koristiti ali neka ih. :mrgreen: S tim da danas više ni nema novih modela bez svih tih gadgeta.