Teško paljenje kod vrućeg motora

niks051

New member
Pozdrav svima. Zanima me slijedeće: Zbog čega je  otežano paljenje kad je motor topao (dugo vergla), kad je hladan pali bez problema i drugo: lagano pucketanje iz auspuha na niskim okretajima npr. nakon voznje pod gasom i puštanja gasa. Svjećica nova, baterija novija i u redu. Podsjecam da je motor quasar 250ie (Peugeot Geopolis).
Hvala na odgovorima.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 
hondimir said:
Pogledaj vite od auspuha, na spoju s glavom .
Misliš spoj auspuha na glavu? Postoji li brtva ili sl. koju treba mijenjat ili je dovoljno pritegnuti?

Poslano sa mog SM-T820 koristeći Tapatalk

 
Danas mi je jos od silnog verglanja zaljepio relej paljenja.[emoji3525]. Verglo i dalje bez kljuca. Morao skinut kleme, pa relej. Rastavio ga odvojio kontakte, pobrusio, vratio nazad i voila, pali iz šuba. Naravno, dok sam otisao po alat i sve to rastavio pa sastavio motor je bio hladan pa je zato valjda upalio.

Poslano sa mog SM-T820 koristeći Tapatalk

 
niks051 said:
Misliš spoj auspuha na glavu? Postoji li brtva ili sl. koju treba mijenjat ili je dovoljno pritegnuti?

Poslano sa mog SM-T820 koristeći Tapatalk

Ja imam beverly 250, a imao sam isti problem, i nisam znao to dok nisam išao promijenit gumu pa mi je vulkanizer rekao da mi fali matica (ima ih dvije) koja spaja auspuh s mašinom, kupio maticu, stavio i adio zvuk i naravno lakše paljenje .