TKO ČEKA KAD-TAD DOČEKA

goldica

New member
TKO ČEKA KAD-TAD DOČEKA

Sretni ste vi koji već u mladosti možete ispuniti svoje želje i voziti svoj motor…….
Moj muž i ja smo dugo morali čekati taj sretan događaj ali…….dočekali smo…..
2003. godina, imamo napokon svoj motor, Yamaha Virago 535 (zašto je odluka pala baš na taj motor?!....ja sam dosta niska, pa da ga mogu i ja voziti)
Položila sam A,……. sreća bez granica……….. i mi se vozali  kad god smo stigli, malo zajedno, malo svaki sam.
To ljeto smo naravno planirali ići na Jadran sa motorom,….. bez određenog cilja, jednostavno krstariti po obali pa gdje bolje tu dulje….. Od opreme smo imali ono najnužnije: jakne, kacige, rukavice i ne baš velike bisage. Počeli smo planirati što sve moramo uzeti sa sobom, a lista je postala tako velika da se pod hitno morala smanjiti jer kud to sve smjestiti?!....... sve nam se činilo potrebnim, a zapravo još nismo niti znali što je nužno za takvo putovanje. Slijedile su prepirke, pametovanje, ……i na kraju dogovor:
Idemo jedan s autom, drugi motorom....(u auto stane sva prtljaga) , nađemo si negdje smještaj da možemo ostaviti auto i da imamo gdje spavati a tamo ćemo koristimo samo motor,….super….. rezerviramo sobu u Uvali Scott ( to nam je najbliža destinacija), pa od tamo svaki dan na motor i kud nam se prohtije……..
približavao se i  dan kretanja (prvi puta na taj način),…. a veselju nije bilo kraja ……… kad ono  prognoza vremena za cijelu Hrvatsku……. kiša,kiša,kiša…..ajjooooj….. Sve se nadamo možda je ipak pogrešna prognoza ali ujutro kad smo trebali krenuti curilo je sve u šesnaest…… Goldy(moj muž) bi svejedno s motorom…….ali ja sam ga ''uspjela nagovoriti ''da idemo samo s autom (zbog kiše)…….putem gotovo nismo pričali (????) osim tu i tamo  ''vidiš da se oblaci razilaze'' -mada meni nije tak izgledalo  ,ali……kako god bilo negdje oko podne stižemo u Uvalu Scott, a tamo,…….. sunčano, ljudi se kupaju. Više ne znam točno tko se na koga ljutio, smjestili se u sobu, pa se malo kupali…..sve slika bez tona…......a meni bilo tako žao!!!  ..….pa zašto sam ga išla odgovarati od našeg nauma (onda još nisam znala da kiša nije ništa strašnog).  I navečer …...ideja…... odmah smo otišli u Rijeku na kolodvor kupili kartu za Koprivnicu…….
Sutradan popodne Goldy se već vratio iz Kc na motoru.
Godišnji smo proveli  ipak krstareći po obalama Jadrana……… svaki dan druga relacija, prošli smo Krka uzduž i poprijeko, cijelu Istru, pa prema jugu do Šibenika,..... a u hotel smo se vračali samo na spavanje.
Taj nam je godišnji ostao u lijepom sjećanju…….
Kroz neko vrijeme uspjeli smo kupiti još jedan motor, pa smo imali svaki svojega i ja više nisam morala biti suvozač. To je bio Fzs 600 Fazer kojeg je moj muž vozil……a ja sam imala Viragicu samo za sebe i uživala sam s njom koliko mi je slobodno vrijeme dozvoljavalo. U međuvremenu smo upotpunili svu opremu za svakakve prilike i neprilike,….hahaha…i desilo se kaj se moralo……. probala sam voziti Fazera……  odmah sam znala da prodajem Viragicu i prisvajam mužev motor………
problem mi je bila samo visina sjedala (niska sam)…….ali kako za svaki problem postoji riješenje tako i za ovaj…….
Dalje je sve išlo dosta brzo, prodali smo Viragicu, ja sam preuzela Fzs 600, a novci koji su bili namijenjeni zamjeni auta?....Otišli su na Fz 1.    Imamo sad svaki svojega i oboje smo zadovoljni……..
Žao mi je jedino da je čekanje tako dugo trajalo.
Prošli godišnji nam je nažalost propao, jer sam u 7.mjesecu (taman prije g.o.) imala saobračajku i oporavak je trajao 4 mjeseca, ali sam opet o.k., vozim se (doduše  puno opreznije) ali s još većim guštom, jer….. tko zna do kad….. 

Želim svima puno sretnih km i čuvajte sebe i druge na cesti……… 

 
Lijepa priča  (y) !

Ne daj se, generacijo!!!  :D
 
Lijepo rečeno svaka čast! (y)