Tko se sprema za Austriju: Uvode se drasticne kazne za dizanje na zadnji i sl.

Dobrano kasnite sa vijestima.
Objavljeno 26. svibnja u jenoj temi koja se bavi radarima.
 
Ja znam samo da elektricni motor niti cu ikad kupiti, niti voziti. Dok ide na benzin - ide

Pa svi vec vozimo hibride :) Kada se motor pokvari, mozes jos malo voziti na alnaseru :ROFLMAO:

A sto se EU tice, meni dovoljno da Bosna uspostavi bescarinsku razmjenu sa EU u oba pravca (da mogu ko covjek kupovati opremu po EU i primati je postom, bez straha hoce li me carina razguliti) i dosta; pravila neka zadrze sebi…
 
8LaGUHR.jpeg
 
  • Like
  • Angry
Reactions: El Mravac and MarK5
10.000 eura - Austrija udvostručuje moguću kaznu za dizanje na zadnji kotač

Amandman: Od sredine svibnja, dizanje na zadnji ili prednji kotač i paljenje guma u Austriji mogu stajati do 10.000 eura kazne. Barem tako kaže 40. amandman austrijskog zakona o motornim vozilima koji je sada stupio na snagu. Doslovno stoji da se na ovaj način može kazniti "ponašanje koje ne odgovara svojstvima motornog vozila". A to uključuje: "(...) uporabu motornog vozila pri kojoj ne postoji uvijek kontakt između kolnika i svih kotača", odnosno vožnju na prednjem ili stražnjem kotaču. Isto se odnosi i na namjerno stvaranje buke kroz izostanak paljenja. Prema ÖAMTC-u, zakon bi zapravo trebao biti usmjeren više prema automobilskoj pozerskoj i tuning sceni, ali se može primijeniti i na motocikle. Dizanje na zadnji kotač općenito nije zabranjeno u Njemačkoj.

Također novo: vozila mogu biti konfiscirana u Austriji na do 72 sati, ako postoji opasnost od ponavljanja prekršaja - dakle npr. kod moto susreta, motorijada i sl.


2YEYfiZ.jpg
 
Kako je po Sloveniji? - tipa jeli se kažnjava parkiranje motora na nogostupu, jesu li sačekuše s tronošcem česte itd...?
 
Kako je po Sloveniji? - tipa jeli se kažnjava parkiranje motora na nogostupu, jesu li sačekuše s tronošcem česte itd...?
Više ih jebe kad im hoćeš proći kroz državu na prvom kotaču:mrgreen:
 
A što ako slučajno malo više podigneš gas i prijevremeno pustiš kuplung, cca 10 cm-a ?!