tlak u gumama

Sturm

Member
Kolko bi bio optimalan tlak u gumama za skutere do 50 ccm?  Moje su prva 120/70 12, a zadnja je 130/70 12.  napunpane su mi na 1.5 bar. jel to ok ili je preslabo??
 
dobar je....samo gas.... :wink:

inace zavisno o modelu skutera....od 1.5-1.8 zadnje... pa do 1.3-1.6 prednje... 8)
 
Zanima me, do koje granice ste se sa skuterom nagnuli u zavoju? Dal je moguce do koljena? Ja sam isao isprobat 2 puta al mi je dok sam bio pod 40 stupnjeva prednji kraj proklizao, al uspio sam ne pasti.. Dakle, kako je kod vas? Jel na to isto utjece kvaliteta guma i dobar tlak u gumama? Hvala!
 
Puno je faktora. Kvaliteta  i temperatura asfalta, temperatura gume, vozacko umijece...
Nemoguce je napamet reci zasto dolazi do proklizavanja. Jedan (ili vise njih) faktor je dovoljan da dodje do proklizavanja.

Ako nisi bitno tezi od prosjeka, drzi tlak na preporucenom od proizvodjaca skutera i "citaj" podlogu po kojoj vozis. Osim pijeska, sodera i sl., nebi te smio asfalt iznenadit.


Koje gume imas na skuteru?
 
Neke serijske koje peugeot stavlja (hutchinson), al su jako lose i ne kvalitetne, ovaj tjedan stavljam bridgestone battlax bt-30.
Kruzni tokovi su mi jako zaj... posto je asfalt jako glatki i skliski, i muka mi je vozit po njima a ako i idem vozim ko s kravama, jer sam vec 2 puta proklizao a i jedan motorist je prosli tjedan ispred mene skoro razbio motor jer ga je zanesel tj. Proklizal zadnji kraj..
 
Sturm said:
Neke serijske koje peugeot stavlja (hutchinson), al su jako lose i ne kvalitetne, ovaj tjedan stavljam bridgestone battlax bt-30.
Kruzni tokovi su mi jako zaj... posto je asfalt jako glatki i skliski, i muka mi je vozit po njima a ako i idem vozim ko s kravama, jer sam vec 2 puta proklizao a i jedan motorist je prosli tjedan ispred mene skoro razbio motor jer ga je zanesel tj. Proklizal zadnji kraj..

Preporodit ces se sa novim gumama jer ta batlaksica je OK, a ovo sto imas je na skuteru tek toliko da ga mogu prodat u voznom stanju. Jos ako je i stara...
 
pa moraš vidit po kakvom asfaltu voziš...ako nema hrapavosti nema te gume koja će te držat....

evo jučer mi kroz crikvenicu se vozili, sve je klisko...katastrofa...asfalt ko led
 
Stare 7 godina i jako izvozene, al nisu one ni napocetku drzale kad sam kupio motor nesto posebno.. :/
Ma kazem ja rotori su najgori, to je sklisko ko led.
A vidjet cu sad za battlaxice, svi ih jako hvale zato sam ih i uzeo, al s skupeee da te glava zaboli! Mogao sam 2 kompleta savinih uzet za cijenu jednih ovih..  :D al jbg nisam gume dugo mjenjao pa nek je onda sad kvaliteta.
 
ako nisi neki trkac, bzvz si bacio pare, ima dostas solidnih guma i za 100kn jeftinijih od bt30
 
100 kn me nece zaustavit u kupnji solidne gume ili odlicne. Tako da sam siguran da nisam bacio pare vec pametno ulozio, jer ipak guma glavu cuva, ne? ;)
 
bmw m 5 said:
dobar je....samo gas.... :wink:

inace zavisno o modelu skutera....od 1.5-1.8 zadnje... pa do 1.3-1.6 prednje... 8)
(y)
 
bmw m 5 said:
dobar je....samo gas.... :wink:

inace zavisno o modelu skutera....od 1.5-1.8 zadnje... pa do 1.3-1.6 prednje... 8)

meni je na tgb-u r50x prednja na 1.7bara ,a zadnja na 2.0bara

prije na genericu xor 125 sam imao prednju na 1.75 i zadnju na 2.1 odnosno 2.2 kad su dvoje na skuteru...takva je bila preporuka...

Sturm: gume hladne pumpat...

ja ti preporučam prednju na 1.7, a zadnju na 2.0  (y)
 
Sturm said:
100 kn me nece zaustavit u kupnji solidne gume ili odlicne. Tako da sam siguran da nisam bacio pare vec pametno ulozio, jer ipak guma glavu cuva, ne? ;)

ma jasno mi je samo nemoj mislit da ni s batlaxom ne mos razljepit se

na svoje oci gledao sam kako klize molas koja je ipak najbolji izbor cestovne gume za sklizak asfalt

ak si forser nema te gume koja bi te spasila  (y)

samo sto ti imas relativno slab skuter, nece ta guma doc do izrazaja  :mrgreen: