Što poslije prometne? (u kojoj nisam kriv)

Marin

New member
Tip došao iz krivog smjera u jednosmjernoj ulici, bio blagi nepregledni zavoj i sudarili se. Nakon par ljubaznih riječi on je pobjegao ali imam njegovo ime i prezime koje sad ima i policija.
Stvar je u tome da je on bio na iznajmljenom "mopedu" pa me zanima tko sad plaća odštetu? Policija kaže da ja nemam problema jer da meni plaća osiguranje od rentanog skutera bez obzira da nađu krivca ili ne.
Sad me zanima hoće sve to teći tako glatko ili će se razvući i kako uopće sad ide naplata štete?
 
nece biti problema, idi tamo gdje je motor iznajmljen i vidi koje je osiguranje ,otiđi na osiguranje i sve ce ti objasniti
 
ime i prezime krivca imatš ti i policija, ako je skut regan nemaš nikakvih problema. vozač skuta če prekršajno odgovarat za izazivanje prometne i bjeg sa mjesta nezgode(poznavajuči naše sudstvo ode to u zastaru). moj savjet ti je da šta prije naplatiš nastalu štetu i ako želiš pristojan đeparac pravac psihijatar i žali se da nemožeš spavat posli nezgode(strah) i sl. , a onda nađi odvjetnika(provizija 10%) i čekaj đeparac
 
Brzo kod doktora...i natovari jos toga...
 
Marin said:
Plus sad me zglob na ruci boli.
------------------------------------------------------------------------------------
:cool: vidiš da si razumija kako to ide :cool:
samo naprid, a kad dobiješ đeparac nadan se da češ platit turu(za savjet) :piva: :piva:
 
Charlie said:
. moj savjet ti je da šta prije naplatiš nastalu štetu
E to neznam kako ide.
Policajac je rekao da će vjerovatno drugi tjedan napisati izvješće ili zapisnik. Sada mi je dao samo onaj papir "zapisnik o ispitivanju prisutnosti alkohola,opojnih droga ili ljekova u organizmu ispitanika".
Sad neznam trebam ja čekat taj neki zapisnik ili mogu odmah na osiguranje? To je što se tiče popravka motora.
A kako ide ostalo? Unajmim odvjetnika i koliko on izvuče koliko može a njemu ide provizija od toga. Znači ništa ga ne plaćam nego što više izvuče i meni i njemu bolje?
 
ne treba ti odvjetnik za popravit motor već za psihićke boli,bolove u vratu(trnci u ruci).....
 
Pričekaj izvještaj od policije i odma na njegovo osiguranje da si naplatiš za motor.
A ako te pitaju za ozljede,reci da će to tvoj odvjetnik riješit!
 
Štetu za svoje vozilo ćeš naplatit brzo,ja sam dobio u roku 15 dana a tjelesne imaš vremena podnesti godinu dana od dana nesreće jer liječenje se može razvući :| Zglob na slikanje i ortopedu da imaš šta više papirića :twisted: :cool:
 
Marin said:
Charlie said:
. moj savjet ti je da šta prije naplatiš nastalu štetu
E to neznam kako ide.
Policajac je rekao da će vjerovatno drugi tjedan napisati izvješće ili zapisnik. Sada mi je dao samo onaj papir "zapisnik o ispitivanju prisutnosti alkohola,opojnih droga ili ljekova u organizmu ispitanika".
Sad neznam trebam ja čekat taj neki zapisnik ili mogu odmah na osiguranje? To je što se tiče popravka motora.
A kako ide ostalo? Unajmim odvjetnika i koliko on izvuče koliko može a njemu ide provizija od toga. Znači ništa ga ne plaćam nego što više izvuče i meni i njemu bolje?
------------------------------------------------------------------------------------
za par dana otiđi na policiju po zapisnik(ponesi 20kn taksenih marki). sa zapisnikom na njegovo osiguranje i doro bi bilo ako oni imaju (ili ti preporuče) servis u koji odvedeš vozilo i oni ti ga srede i naplate se od osiguranja, tako da ti nemaš problema s tim. pronađi odvjetnika koji če vodit tvoj slučaj i nek te on uputi u detalje( kod kojeg doktora otić, na kakve se bolove žalit... i sl.). da si u Splitu preporučija bi ti odvjetnika specijalistu za takve slučajeve. vjerovatno i kod tebe postoji takav specijalista. dobro se raspitaj!! odvjetnikova tarifa za takve slučajeve iznosi 10-15% od dobivenog iznosa. uglavnom je to 10% ali nije pravilo. priko 15% nije sigurno. ti mu ništa ne plačaš odma nego na kraju od dobivene svote mu daš dogovoren postotak. tvoja obaveza je potpisat mu punomoč za vođenje postupka i dostavljat mu kopije nalaza dok god traje "lječenje". želin ti dobar đeparac 8)