Tomos 14M Scrambler

Super!  (y)
(možda bi mu dobro stajao i tank od tomos-sprinta ili E-90. ne znam kolko je problem za nabavit)
 
krasan.. bravo!!! jos kad se opitura kako spada, preko te temeljne, bit ce super.. blazujka je cak ok samo da ne nabubri kad je jugo  :mrgreen:
 
alpine said:
krasan.. bravo!!! jos kad se opitura kako spada, preko te temeljne, bit ce super.. blazujka je cak ok samo da ne nabubri kad je jugo  :mrgreen:
Blažujka nikad ne nabubri, zato i je blažujka a ne obična šperploča! :mrgreen:
 
drazen 39 said:
Blažujka nikad ne nabubri, zato i je blažujka a ne obična šperploča! :mrgreen:

oce kad stoji vanka, ono sa strane ude vlaga.. nakon nekog vrimena (ajme o cemu mi to :jesus: )

taj ce motor tribat drzat malo dalje od gradilista, da ga zidari ne zamine za kasun :mrgreen:
 
A sad kako je to zapravo ispalo, kako je ispalo  :mrgreen:
DakleM tomos bi vjerojatno leža jos jednu zimu da mi se nije pokvarija veliki scrambler
a nisam tija imat dva rastavljena odlučija sam ga se završit jer su ionako skoro svi djelovi bili tu
Svi ležajevi,semerinzi, većina vida, radilica i klip su novi i nakon dan dva uhodavanja složim ja mašinu
i na moje opće čuđenje upali iz prve  :0648:
ALI neće da radi nego na po gasa pa sam izgubija još misec dana čačkajući, i u tih misec dana onako uz bevandu
odlučim da neću stavit onu elipsu šta sam već napravija za bočne stranice nego da bi mi više pasa romb
i onda se rodi ideja za blažujku i sviđa mi se  :jesus:
Prominija sam 3 karburatora  :LOL: i sad pali na zub i radi na minimumu lipo  (y)
Gotov naravno nije  :LOL: čekam naljepnice i kožne navlake na rezervaru
Nisam zadovoljan ni sa max brzinom  :LOL:  :LOL:
Auspuh sam tija radit, al kad vidim koliko je sama mašina o tome ovisna, neću izmišljat toplu vodu i  uzet ću lipnika
Karburator mi je trenutno od automatica del 14/12 i tražim delorta 14/14 ili možda 15/15.

A sad idem ubacit velikog scramblera u box  :bananapivo:
 
alpine said:
krasan.. bravo!!! jos kad se opitura kako spada, preko te temeljne, bit ce super.. blazujka je cak ok samo da ne nabubri kad je jugo  :mrgreen:
Mazat cu je lanenin ujem  :mrgreen: