Tomos APN 6 projekt

toecutter

Well-known member
Evo već godinama mi je želja srediti si jednog APNa...valjda nostalgija i prije mjesec dana kupio sam u ZG jednog bivšeg poštara.
Nije jako star, 2006 godište.
Cijena je bila povoljna 1.700 kn, motor ima papire i skroz je kompletan, jedino kaže prodavač da ne radi mjenjač (blokirao je).

S prevozom me ispao 2.000kn i došao APN doma.

E sad, na slici je izgledo puno bolje i prodavač nije bio baš 100% iskren, jer su svinute i vilice, puknut graničnik itd..
No, upalio je iz prvog pokušaja i ja zadovoljan.

Kompletno je sav rastavljen i kreće nabavka novih dijelova...treba toga dosta jer kad smo rastavili mašinu vidjeli smo da radilica ima lufta pa treba nju svu generalno riješiti.
Za početak kompletno sve pjeskarim i dajem danas na farbanje, slijedi odmašćivanje i sitni popravci.
Treba i prednju vilicu riješiti i isto zadnju...ima tu posla, a vremena je malo :(

Slijedeći korak je brušenje cilindra na 39 ( ubacit ću L klip).
Posebnih drugih tuninga neću raditi...želja mi je da bude sav original uz malu personalizaciju (malo kroma i metalik boja).

Evo par slika i kad sve završim stavim popis radova i troškove (no već sada sam siguran da se više isplati kupit u tip top stanju...no gdje je tu onda zabava...).









 
Pratim. (y)
 
(y)

Bas i meni dosli neki djelovi iz Rijeke. Ug stari mi ima apn6s i dao mi zadatak da ga malo poredim :D
 
toecutter said:
Evo već godinama mi je želja srediti si jednog APNa...valjda nostalgija i prije mjesec dana kupio sam u ZG jednog bivšeg poštara.

Čisto informativno, koliko te koštala radilica i klip i gdje si kupio...? Imam i ja neke lokalne dealere, pa da usporedim cijene. :D
 
Radilica original 350kn.

Klip Meteor (39 L prsten) 180kn

Preko njuskala : Agresor
 
agresor ima cak i jace cijene nego AG Moto rijeka
 
sladjan90 said:
agresor ima cak i jace cijene nego AG Moto rijeka

Ovo šta sam uzeo je sve bilo povoljnije,možda je jedino klip bio 5 kn skuplji.
Uzeo sam nešto dijelova i u AG Moto.
 
Hvala na info! (y)
 
I dalje se nabavljaju dijelovi. Dsnas narucio drugu zadnju vilicu jer mi ova ne pase za novu zadnju felgu sta sam uzeo.
I druge prednje vilice sta sam uzeo sam odlucio polirat....ionako cekam da mi se ofarbaju blokovi da mogu masinu poslozit.

Plasticne dijelove sam danas zavrsio farbati.
Koliko zabave :0648:










 
Dok sve to kupiš i sklopiš koštal bu te ko neki u voznom stanju ali  (y) (y)

I ja bi jednog ali za viksu na moru
 
mve said:
Dok sve to kupiš i sklopiš koštal bu te ko neki u voznom stanju ali  (y) (y)

I puno više, ali gušti su gušti...  :wink:
 
Jucer slozena masina...sada je kao nova (y)



Danas zavrsio s poliranjem. Nije ni blizu savrsenog ali nemam vise volje slajfati.



Cekam jos par sitnica, a rama bi trebala bit ofarbana do vikenda pa da krenem sa slaganjem.
Mozda do kraja 2mj bude i slozen..
:mrgreen:
 
Nego sta neg bude lako je sada vracati... tezi dio je iza tebe.... [emoji106]


Twist of the wrist...
 
Ivicao said:
Kod koga pjeskaris i gdje farbas?


Twist of the wrist...

Pjeskareno u Labinu (info može putem telefona). To je dosta gruba pjeskarilica, nije za fine stvar i mekane materijale kao aluminij, pa je mašina ostala onako gruba, no čak mi se to i sviđa.
Na rami će se poraditi da ispadne ljepše.
Farbam mi jedan laker u Labinu (info može putem telefona).
(y)