Tomos APN 6 projekt

Joj nisam...sve mi je spremno ali zapelo kod lakera. Tako da sam jucer bio uzet ramu i odnio sam drugom lakeru.
Obecao je da ce bit gotovo do drugog petka..pa slijedi sastavljanje.
Javim kad bude krenulo sastavljanje :mrgreen:
 
Gato said:
I puno više, ali gušti su gušti...  :wink:
bas sam danas prica s jednom musterijom sta obnavlja stari drveni brod, nasljedio ga od pokojnog oca..da ne zna ni oce li u more ikad al ga mora sredit, da mu je gust radit na njemu, da je skupo, ali..govorin mu ja da kad bi ljudi prestali placat guste, nebi niko od nas ima od cega zivit..  (y)
 
Bio u AG moto..pustio opet 500kn :mrgreen:

Danas preuzeo od lakera..pustio 650 kn :mrgreen:

E sada trebs naci vremena za sastavljanje..ali bas me veseli..

S bojom sam zadovoljan:

 
Ovo si dobro napravija s bojom , mene je cilo selo zajebavalo da san poštar koji iđe samo po kafićima, Yamahin kufer san izbacija jer mi je glupo izgledapa san kupija Shag, ručke san uvalija od NRG-a, a moj Žućko je na kraju izgleda ovako:
 

Attachments

  • Žućko.JPG
    Žućko.JPG
    156.8 KB · Views: 332
pamzor said:
Ovo si dobro napravija s bojom , mene je cilo selo zajebavalo da san poštar koji iđe samo po kafićima, Yamahin kufer san izbacija jer mi je glupo izgledapa san kupija Shag, ručke san uvalija od NRG-a, a moj Žućko je na kraju izgleda ovako:

(y), još fali koja nalja. :misli:
 
Za sada ce ici original nalje "APN 6" ..slike i izvjestaj slijede kad sve sklopim.
(y)
 
Krenuo sam nešto ...puževim korakom....





Ove gumene "harmonike" idu dole s vilica..nikako mi to ne stoji.
Sutra moram kupit još neke vide i vidjet šta ću s nekim detaljima (npr. druge vilice su pa mi je blokada na suprotnoj strani, prekratke osovine itd...itd...). Tako mali motorić , a toliko posla... :0648:
 
Slobodnog vremena je sve manje, ali evo i danas sam stigao sat vremena igrati se u garaži.

Morati ću se zezati s zadnjo felgom. Stoji mi previše u lijevo (vidi sliku), pa ću morati ili kratiti bukule ili vidjeti da li vilicu malo još u desno dati...imate koji prijedlog.

I blokada volana mi je na krivoj strani, danas sam samo probao vide zavidati kroz donji troku i vidim da funkcionira. E sada na gornjoj strani sam poslagao tri veće matice i onda stisnuo s manjom da vidim kako to ide pa moram istokariti neke bukule od 10 da ubacim između da to lijepo izgleda.

I prednji kraj mi nije baš sjajan..čini mi se da su mi vilice preširoke za ovu felgu, jedva stisne felgu gore (osovina je baš na knap).

Nosač svjetla ću morati nešto preraditi da uspijem ubaciti gore i žmigavce.

Znači upasati prednju i zadnju felgu da lijepo stoje, spojiti svu struju i to je to....



 
za nosace svijetla imas nove u ag moto od e90,i na njima imaju rupe za zmigavce vec.
za zadnju felgu isto utice kako si zadnju viljusku podbacio sa podloskama
 
Kupio sam te u AG moto nosače "za E90" ali kada ih moniram na vilice, zavidam svjetlo oni se rašire i ne stigne mi vida od žmigavca proći kroz obje strane nosača da stisne. Tako da ću morati izbušiti još jednu malu rupu za tanju vidu koja će mi služiti da njih stisne za vilicu, a i ovu rupu gdje dođu žmigavci ću morati proširiti malo jer je vida od žmigavca deblja.

Zadnju vilicu sam montirao s dvije šajbe sa svake strane + jedna piksna sa svake strane. Probati ću izvaditi ove šajbe s lijeve strane da se pomakne vilica malo u desno, ali mislim da ću morati malo kratiti desnu bukulu i lijevu malo produžiti...treba se igrati, a vremena se nema  :x
 
Potegao struju, stavio gore svjetlo i zmigavce i sat..
Danas opet demolirao kotace. Probati cu nabaviti drugu prednju osovinu i novi puz.
Sa zadnjom felgom cu se morati igrati..tokariti nove bukule jer mi ne stoji u centru a kad je stavim u centar onda mi se ne poklapaju prednji i zadnji zupcanici.. :tuzan:

 
Danas smo napredovali i riješili kotače (prednja osovina i puž, te centriranje zadnjeg kotača (nove piksne (lijeva+desna) i distanca za zupčanik).
Sada ga moram dopeljat doma i skinut mašinu dole da potegnem pravilno kabel od struje za zadnji štop (bila začepljena i ofarbana rupa pa sam krivo složio).
Nakon toga sklapanje struje ...pa da vidimo ako će to čudo upalit i voziti...
Danas sam zbrajao troškove...bit će me sram napisat, ali to ćemo tek kada vidimo da pali i vozi.. :mrgreen:
 
Ovo će biti nekakav bling bling Tomos, svaka čast  (y) (y)
Lijepo je vidit da se stare zvijerčice vraćaju u život  :mrgreen:
 
He he...mogu ti reć da me baš ovo veseli.
Malo sam odabrao krivo vrijeme jer imam malo vremena. ali pomognu mi i prijatelji i nekako to ide naprijed.
Danas sam našao sat vremena pa sam montirao sajle, neke gluposti i auspuh...
Mic po mic :afro:
 
Neka neka, sretno u nastavku radova!
Lijepo je vidit kultne motore ili ''motoriće'' da se vraćaju u život!  (y)
 
(y)
Kod ovakvih obnova starih motora, mopeda i sl. čini mi se da jedva čekaš da dođeš do nekog cilja i da ga konačno provozaš, a onda, kad je na kraju sve gotovo, vidiš da si više uživao u popravljanju i slaganju nego u samoj vožnji... ili je tako barem kod mene.