tomos putovanje

sladjan90

Member
evo ga doslo je i to na red. razmisljam rekoh ljeto je vec tu moram nekako da ga obiljezim. prijatelj koji zivi u otoku (kod vinkovaca) ode sa svojim tomos 14tls,prako bosne u nedjugorje,dolje neke molitve i stat ja znam sta vec nema i ja taman da iskoristim i da mu se pridruzim. plan je ici iz mog mjesta (hrv.kostajnica) do njega,tu prenocim i ujutro putujemo,prema sarajevu i dolje sto juznije. tamo se on moli jedno 6 dana i onda idemo za split. e iz splita idemo ili prema plitvickim jezerima ili cemo od splita do rijeke,jer tamo imamo dobre prijatelje isto tomosaki vozace. i odna nazad preko gorskog kotora,pa karlovac,glina,sisak i moja kuca. on tu prenoci i ide za Sl.brod i svojoj kuci. takav je plan,motor je ajd reci cemo spreman koliko moze,financije kratke ali puno nam ni ne treba. satore imam,vrece za spavanje takodjer,naci ce se po koja kuna za najjeftiniju salamu,bitno da ima za gorivo. eto bice i kratko-dugacki video snimak nasega putovanja. mali motor ali veliki snovi :)
 
Svaka čast za volju  (y)

A ide se molit da TOMOS izdrži putovanje  :LOL:
 
tako to ide kad vozis tomosa,prvo jedna molitva za dobro jutro pa onda jedna molitva da upali :mrgreen: hvala na podrsci svima (y) krece se 30.7,znaci jos malo (y) video snimak ce biti,skromno napravljen ali ce pratiti cijeli put
 
(y) (y) svaka vam čast na volji i želji za vožnjom na Tomosima krenuti na takvo putovanje, to se zove avantura  (y) (y)
 
hvala svima (y) realno govoreci,ogranicen sam na tomosa. sto zbog financija,sto zbog toga sto imam samo B kategoriju. ali uvukao mi se u srce evo vec 3 godine i ne bih ga dao za nista. ima necega u tome kad krstaris 50kmh,stanes negdje i u trgovini kupis najjeftiniju salamu,i kad izadjes iz trgovine vidis par stariji ljudi gledaju apenca i prisjecaju se nekih svojih mladjih dana (y)
 
sladjan90 said:
hvala svima (y) realno govoreci,ogranicen sam na tomosa. sto zbog financija,sto zbog toga sto imam samo B kategoriju. ali uvukao mi se u srce evo vec 3 godine i ne bih ga dao za nista. ima necega u tome kad krstaris 50kmh,stanes negdje i u trgovini kupis najjeftiniju salamu,i kad izadjes iz trgovine vidis par stariji ljudi gledaju apenca i prisjecaju se nekih svojih mladjih dana (y)

I nemoj ga dati.
Obogatio se ne budeš, a veselit će te imati ga i provozati bez obzira koji veći motor imao :wink:
 
imam dva prijatelja u sisku,dosta su stariji od mene i do sada vozili "velike" motore,i odjednom ih prodali i kupi tomose :mrgreen: dosla im neka zelja iz djetinjstva,probudila im neka lijepa sijecanja i eno voze tomose
 
sladjan90 said:
hvala svima (y) realno govoreci,ogranicen sam na tomosa. sto zbog financija,sto zbog toga sto imam samo B kategoriju. ali uvukao mi se u srce evo vec 3 godine i ne bih ga dao za nista. ima necega u tome kad krstaris 50kmh,stanes negdje i u trgovini kupis najjeftiniju salamu,i kad izadjes iz trgovine vidis par stariji ljudi gledaju apenca i prisjecaju se nekih svojih mladjih dana (y)

Moj prvi motor je bio APN 6 82.g, ubacili petu brzinu, L klip ma joj kad se samo sjetim na njemu sam doslovno bio po cijeli dan  :mrgreen:
Ja ti se stvarno divim jer si ne mogu zamisliti sada da idem na takvo putovanje sa njim  8) 8) (y) (y)
 
82 je bila prva serija apn6,moj je apn4 83 god i tada su ih prestali proizvoditi. L klip vise kompresije,mada nisam ljubitelj njih. iskreno mislim da je vecina sad vozaca motocikala nekad davno pocela na tim tomosakijima,jer gdje god da dodjes mozes cuti razne dozivljaje od ljudi. jedan mi je cak rekao "ja sam mislio da toga vise nema na cestama" :mrgreen: ko je pratio moju temu o apencu,imaju snimci kad sam isao u Koper sa njim,a i u Novi Sad (y) mislim da nije vazna kubikaza,vazna je volja i ljubav prema tom metalnom cudu od moderne tehnologije :mrgreen: hvala na podrsci,i ako nas neko negdje vidi na cesti,bacite jedan pozdrav (y) to se rijetko desava,ali nadje se po koji "odrasli" motor da uputi klimanje klavom ili pozdrav rukom (y)
 
Počeo sam na apn6s 90tih, prošao s tomosakijem puno lijepih km. I danas pozdravljam sve motoriste bez obzira na vrstu motora! Sretno i samo naprijed! (y)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je prvi motor bio AON4.
4 brzine i pedale, godina proizvodnje 1971 i nezaobilazna košarica iz Brodokomerca ili Konzma na volanu za bureke kod braće (Rijeka) u rano jutarnjim satima.
To je išlo i sa stopljenim prstenovima za klip.

A tvoja kilometraža puta i brzina motora može se mjeriti kao da GS-om ideš na nordkapp.