TONČI BARBIŠ

Status
Not open for further replies.

blackbird24

Member
evo,godina dana će otkad je poginuio tonči kod senja

prebrzo ide ovo vrijeme
tonči,
nadam se da si tamo ulovio nešto za čim si uvjek jurio
 
Hoce li Ducatisti organizirati neko okupljanje u PIT-u?
 
Ne vjerujem jer je nezgodno vrijeme. Na sprovodu nas je bilo nekoliko a većina te ekipe je sad na moru. Nisam neki veliki sentimentalac ali to što se njemu dogodilo me ipak potreslo. Bio je dobar dečko.
 
Stajao sam u koloni oko sat vremena dok je trajao uviđaj (taman sam krenuo na godišnji) i čuo na radiju zbog čega je zastoj. Kasnije dok smo prolazili pokraj mjesta nesreće pomislio sam da se radi o početniku ili nekom tko je prvi put sjeo na motor. Iznenadilo me je kad sam doznao da je riječ o iskusnom vozaču iz razloga što je sve mirisalo na početničku grešku, pregledan dio ceste prije zavoja očigledno ga je ponijeo, tako da je kasno kočenje i "nedostatak svoje trake" završilo tragično. Govorili su na radiju da je preticao kolonu, malo mi čudno da se tako iskusan zezanuo kod procjene i to još u tim uvjetima i na tom dijelu....
Jučer mu je izašlo "sjećanje" familije sa slikom u N.L. trenutak da  se podsjetim na taj dan...nažalost, r.i.p.
 


Ovo je slikano dan kasnije na mjestu nesreće. Ni sam ne znam zašto tu sliku nikako da izbrišem iz compa. Možda mi je to zaprava zadnja uspomena na njega jer nisam htio uzimati dijelove motora. Tada sam u nekom topicu napisao da je stvarno prekrasno mjesto i da je birao ne bi bolje izabrao. Cesta, asfalt, zavoji, pogled... ali jebi ga, jedna kriva procjena i to je to. Kako to obično bude, mi smo nakon toga sami radili rekonstrukciju događaja i sjećam se da se nismo složili u mišljenju. Po meni su tragovi bili više nego jasni: doletio je s donje strane i iz nekog razloga u kočenju prešao u suprotnu traku, udario u ogradu i on završio pod autom a motor u stijeni. Sjećam se da je bila jedna glupa teorija da se bez kočenja zabio u ogradu, da bi odletio ravno u more ko u crtiću. 8) Al jebi ga, nije. O cijelom tom događaju se dosta pričalo i pisalo ali ljudi uglavnom nisu znali neke stvari a mislim da ih ne bi bilo loše tu napisati da ovi mlađi iz toga povuku neku pouku. Tonči je taj period život nedugo prije smrti proveo dosta "burno" i privatno i poslovno i bio je vrlo napet. Imali smo jednog dobrog zajedničkog prijatelja koji je, neću reći prognozirao, ali definitivno upozoravao na ovakav rasplet situacije. Možda je predugo "u motorima" i ima nos za te stvari, meni je jednom prilikom rekao da ne idem na Grobnik jer ima loš feeling da bi dan kasnije pao. Nije on Nostradamus, već jednostavno ima perioda u životu kad stvari ne idu kako si čovjek zamisli, problemi sa svih strana i puno nas tada koristi motor kao ventil. A to i nije baš previše pametno i pitanje je samo vremena kad će se nešto dogoditi. Tonči nije bio jelen i sve je to dobro znao ali je svejedno je par tjedana ranije pao sa File i imao još nekoliko "bisera" tako da je nešto jednostavno visilo u zraku. Iako nam često za to služi, motor nije sredstvo ubijanja frustracija. Prije ili kasnije dođe na naplatu a ceh je velik. Na žalost to se dogodilo i njemu. Naravno da ovo što pišem nije pravilo jer nesreće se događaju ali mislim da možda ne bi bilo loše ponekad razmisliti i o tome.
 
Status
Not open for further replies.