Top 5 najbližih nam alpskih prijevoja

Glaky said:
Navodno, Talijani žele zabraniti motocikle vikendom po Dolomitima. Razlog su brojne nesreće koje izazivaju vikend trkaći koji se slijevaju iz okolnih zemalja. Naročito Nijemaca.

Na Passo Sella već par sezona je ograničen promet tokom 7. i 8. mjeseca, tj. treba propusnica koja se "rezervira" dan ranije kako se nebi stvarali čepovi na serpentinama.
Mislim da je i jedan dan u tjednu komplet zabranjen promet osim za bicikliste (mislim da je srijeda u pitanju, tj. barem je bila kad sam 2017. bio tamo).
Lani smo bili, ali u lipnju i nije bilo potrebno ništa...
 
biker4life said:
Na Passo Sella već par sezona je ograničen promet tokom 7. i 8. mjeseca, tj. treba propusnica koja se "rezervira" dan ranije kako se nebi stvarali čepovi na serpentinama.
Mislim da je i jedan dan u tjednu komplet zabranjen promet osim za bicikliste (mislim da je srijeda u pitanju, tj. barem je bila kad sam 2017. bio tamo).
Lani smo bili, ali u lipnju i nije bilo potrebno ništa...
Mi smo bili u kolovozu i nitko ništa nije pitao. Kao ni 2018. u rujnu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
biker4life said:
Na Passo Sella već par sezona je ograničen promet tokom 7. i 8. mjeseca, tj. treba propusnica koja se "rezervira" dan ranije kako se nebi stvarali čepovi na serpentinama.
Mislim da je i jedan dan u tjednu komplet zabranjen promet osim za bicikliste (mislim da je srijeda u pitanju, tj. barem je bila kad sam 2017. bio tamo).
Lani smo bili, ali u lipnju i nije bilo potrebno ništa...

Bio sam jednom u augustu. Passo Pordoi je bio začepljen cijeli vikend.
 
zokx said:
Mi smo bili u kolovozu i nitko ništa nije pitao. Kao ni 2018. u rujnu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Možda su odustali od te prakse jer je cijela ta priča bila dosta komplicirana. Sječam se da se propusnicu moglo rezervirati max. 24 sata prije prolaska, te se moralo naznačiti vrijeme ulaska, nakon čega smo imali sat vremena za izaći sa kontra strane. Mislim da je nekakva agencija imena Dolomiti Vives izdavala te propusnice, a na checkpointu su bili i Carabinieri. Lani to nismo vidjeli...

Sad kad idem vrtiti film unazad, 2017. nismo vozili Sellu jer je bila srijeda i bila je zatvorena zbog biciklista (tipa od 10 do 17 sati ili tako nešto), a 2018. (sam kraj 7. mj.) smo uzeli propusnicu (mislim da je vikend bio)! 2019. smo bili u lipnju i tu nije trebalo ništa, a nije bilo ni gužvi kao u 7. i 8. mj...
 
Mi smo imali tu propusnicu ali nismo skužili checkpoint dok nismo prošli :D onda smo se ajde okrenuli i vratili kad vec imamo al da nismo imali samo gas :D