Top 5 najbližih nam alpskih prijevoja

zokx said:
Pred par godina sam išao sa Stelvia na Umbrailpass, pa malo po Švicarskoj pa preko Bernine nazad prema Livignu. Moram priznat da se sad ne sjećam točno da je bilo tako dobro. Valjda je ako kažeš  (y)

Inače sam ljubitelj Dolomita i svake godine ponavljam skoro jedno te isto, sa po kojim izmjenama, ali mi nikad ne dosadi. Sezona nije sezona ako nisam bar 3-4 dana u tom điru. Svako ima neki svoj gušt.

zapravo nisam mislio samo na Umbrail pass nego na sve prijevoje koje smo prošli po Švici.. to mi je jednostavno savršenstvo.. skoro pa svi koje smo prošli.. da, Dolomiti su također posebni.. ma cijele Alpe su.. mljac :)
 
zokx said:
Pred par godina sam išao sa Stelvia na Umbrailpass, pa malo po Švicarskoj pa preko Bernine nazad prema Livignu. Moram priznat da se sad ne sjećam točno da je bilo tako dobro. Valjda je ako kažeš  (y)

Inače sam ljubitelj Dolomita i svake godine ponavljam skoro jedno te isto, sa po kojim izmjenama, ali mi nikad ne dosadi. Sezona nije sezona ako nisam bar 3-4 dana u tom điru. Svako ima neki svoj gušt.

(y)
 
(y)
pratim

Jel ima netko da je vozio po Schwarzwaldu ? Nema alpskih prijevoja, ali ima dobrih vijugavih i turističkih cesta
 
joya said:
(y)
pratim

Jel ima netko da je vozio po Schwarzwaldu ? Nema alpskih prijevoja, ali ima dobrih vijugavih i turističkih cesta
(y)
Schwarzwald, Deutsche Alpenstrasse, Bayerischer Wald :0648:
 
Kad vec prosirujemo temu preporucam Alsace /F/, tik do Scwarzwalda (y)
Fenomenalne vinske ceste  :0648:
 

Attachments

  • PhotoPictureResizer_200109_114155856-780x1040.jpg
    PhotoPictureResizer_200109_114155856-780x1040.jpg
    323.2 KB · Views: 146
gianni said:
Kad vec prosirujemo temu preporucam Alsace /F/, tik do Scwarzwalda (y)
Fenomenalne vinske ceste  :0648:
Bio sam s autom. Top.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
joya said:
(y)
pratim

Jel ima netko da je vozio po Schwarzwaldu ? Nema alpskih prijevoja, ali ima dobrih vijugavih i turističkih cesta
Prosao cijeli Schwarzwald uzduz i poprijeko, meni nista posebno.
OK ako zivis u blizini kao ja pa su ti to dnevni izleti, ali potegnuti iz HR da bi se vozio po Schwarzwaldu....to ne.
Bolje otici negdje u Alpe.
 
živim u švarcwaldu,
da, imaš pravo, jednodnevni izlet, osim možda skroz dolje južno, Trberg (Najveća Kuku Vura na svijetu), pa slapovi, pa onda do jezera i skakaonica kod Titisee i dalje do Todtnau... taj dio mi još fali s motorom, bio samo autom. ostali gornji švarcwald prema Baden Baden, uključujući poznatu Schwarzwaldhochstrasse (visoka švarcwaldska vesta) prošo par puta. voziš po vrhu brda i vidiš preko 100km u svaku stranu  :mrgreen:
 
joya said:
živim u švarcwaldu,
da, imaš pravo, jednodnevni izlet, osim možda skroz dolje južno, Trberg (Najveća Kuku Vura na svijetu), pa slapovi, pa onda do jezera i skakaonica kod Titisee i dalje do Todtnau... taj dio mi još fali s motorom, bio samo autom. ostali gornji švarcwald prema Baden Baden, uključujući poznatu Schwarzwaldhochstrasse (visoka švarcwaldska vesta) prošo par puta. voziš po vrhu brda i vidiš preko 100km u svaku stranu  :mrgreen:
[emoji106][emoji106]
Gore na Mummelsee je super, nekad se zaletim samo na kavu i kolac tamo pa nazad kuci. [emoji16]
 
@prijevoz.hr

jesi bi preko Timmelsjoch (Rombo) i da li ima negdje putopis?

:misli:
 
joya said:
@prijevoz.hr

jesi bi preko Timmelsjoch (Rombo) i da li ima negdje putopis?

:misli:
Ja sam bio više puta. Uspon sa serpentinama Stelvio style, a onda te na vrhu rebnu austrijanci sa cestarinom. Meni je OK. U top ten.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
joya said:
@prijevoz.hr

jesi bi preko Timmelsjoch (Rombo) i da li ima negdje putopis?

:misli:

Jesam.. prije par godina kad smo išli i na Stelvio.. evo tu putopis.. https://putopisi.blog/2017/07/18/stelvio-napokon/ .. 2. dan ima par fotki s tog prijevoja.. moram priznati da je meni u potpuno drugačijem sjećanju nego Stelvio, da su puno brži i otvoreniji zavoji, da je super kvalitetna cesta.. i da je tamo onaj muzej motora.. možda sam pobrkao, ali mislim da nisam [emoji56]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
nisi pobrkao, to je taj  (y)
Inače je taj Pass (prijevoj) jedan od najpopularnijih, po mnogima i bolji od Stelvio.
 
Odvozio Gross,Nockalm i Mangart. Vrijedi definitivno. Ove druge navedene nisam...ali imam u planu. Dapače u našoj blizini su i svi prijevoji u Dolomitima stoga je i to moj prijedlog svima.
 
bravo za temu,opeti si si dao truda.
pratimo,citamo......
ovo sve navedeno sam obisao i vrijedno je viđenja,pogotovo sto je sve blizu.
 
Navodno, Talijani žele zabraniti motocikle vikendom po Dolomitima. Razlog su brojne nesreće koje izazivaju vikend trkaći koji se slijevaju iz okolnih zemalja. Naročito Nijemaca.