Toskana 2019

live-for-ride said:
super fotke i odlično napisano. Ove fotke koje slikaju kokpit motora u vožnji, jel to kamera na prsima na onim trakama ili kak se već zove ili to nekak tvoja žena izvodi neke kerifeke?

kamera na prsima u automatskom modu, sama slika, podesiš po želji pa šta uhvati (realno 95% materijala je za delete ali tu i tamo ubode nešto)

chest harness mount na engl. (y)
 
...sve skupa odlično :D! I ja sam oduševljen slikama koje si napravio s GoPro-om. Da li si ih malo dodatno obradio ili su onako "au naturel"?
 
Harkonnen said:
...sve skupa odlično :D! I ja sam oduševljen slikama koje si napravio s GoPro-om. Da li si ih malo dodatno obradio ili su onako "au naturel"?

Više manje su takve kakve jesu, osim na par na kojima su korigirani kontrasti i sl.


Flato said:
Jako lijepo.
Drago mi je da netko uistinu odradi ono što ja kažem da moram svake godine.

:LOL: (y)
 
odličan putopis, kao i svi dosadašnji...
obožavam ovakve teme putpisa. iako imam kilometara, nikako skupit ekipu ili se odlučiti sam na neko "ozbiljnije" putovanje...

sve u svemu, jedva čekam vaše sljedeće putovanje  (y)
 
Odlicno !  (y)
Moram i ja Toscanu odraditi.
A postao ti pravi tourer - putni motor, fluorescentni prsluci, full oprema  :D
Sto se tice slikanja, nisam ocekivao na Hero moze hvatati ovako fine slike. Prije par dana sam kupio Hero 7 Black, tako da mi ove tvoje slike ulijevaju povjerenje da mogu ocekivati ljepse slike i snimke na buducim putovanjima...  (y)
I daj vise otidji na Korziku i Sardiniju ! Vidim opet kukas i u ovom putopisu kako zelis odraditi tu rutu  :jesus:
 
Hvala svima na pozitivnim komentarima! (y)


esso_sa said:
A postao ti pravi tourer - putni motor, fluorescentni prsluci, full oprema  :D

Kao iz kataloga sam... :LOL:


esso_sa said:
I daj vise otidji na Korziku i Sardiniju ! Vidim opet kukas i u ovom putopisu kako zelis odraditi tu rutu  :jesus:

Budem... :mrgreen: Kad se ukaže prilika. Od tih ajmo reći malo dužih vožnji neka želja su Korzika/Sardinija i Švicarski dio Alpa naravno uz ponavljanje Stelvia, Giova i okolnih cesta. E sada kada će to biti, i koje od ta dva ostaje pitanje, jer tu puno ovisi o obavezama i o dijelu godine kada uhvatim vremena za put. Alpinizacija je najsigurnija u ljeto, a ljeti imam najmanje vremena, bar kako sada stvari stoje, a opet sada nakon Toscane, srce vuče da se vratim u brda... :mrgreen: S treće strane dvojica kolega sa kojima uglavnom lokalno zujim (jer se teško uskladiti za duži put) planiraju, jedan prema Grčkoj, a drugi za Rumunjsku, pa me zanima i kako će to proći, dali možda razmišljati i o tome, mada više volim ići prema zapadu...
 
biker4life said:
Hvala svima na pozitivnim komentarima! (y)


Kao iz kataloga sam... :LOL:


Budem... :mrgreen: Kad se ukaže prilika. Od tih ajmo reći malo dužih vožnji neka želja su Korzika/Sardinija i Švicarski dio Alpa naravno uz ponavljanje Stelvia, Giova i okolnih cesta. E sada kada će to biti, i koje od ta dva ostaje pitanje, jer tu puno ovisi o obavezama i o dijelu godine kada uhvatim vremena za put. Alpinizacija je najsigurnija u ljeto, a ljeti imam najmanje vremena, bar kako sada stvari stoje, a opet sada nakon Toscane, srce vuče da se vratim u brda... :mrgreen: S treće strane dvojica kolega sa kojima uglavnom lokalno zujim (jer se teško uskladiti za duži put) planiraju, jedan prema Grčkoj, a drugi za Rumunjsku, pa me zanima i kako će to proći, dali možda razmišljati i o tome, mada više volim ići prema zapadu...

Opet cemo izgleda iste rute voziti :LOL: Identicno planiram u nekoj dalekoj buducnosti - jedna tura Swica i usput opet zakaciti Stelvio, Gavia i ostale zanimljive pasove na tom dijelu (npr sve  :mrgreen:),  a druga tura mi je povratak na Corsicu. Nekako sam prekratko bio na njoj, a prelijepa je (i skupa  :mrgreen:) i ima se stvarno puno za vidjeti, meni dosta ljepsa od Sardinije  (y)
 
esso_sa said:
Opet cemo izgleda iste rute voziti :LOL: Identicno planiram u nekoj dalekoj buducnosti - jedna tura Swica i usput opet zakaciti Stelvio, Gavia i ostale zanimljive pasove na tom dijelu (npr sve  :mrgreen:),  a druga tura mi je povratak na Corsicu. Nekako sam prekratko bio na njoj, a prelijepa je (i skupa  :mrgreen:) i ima se stvarno puno za vidjeti, meni dosta ljepsa od Sardinije  (y)

Odlične su to destinacije. Pejzaži i ceste oduševljavaju. Međutim prije svega toga u bližoj budučnosti nam je jedan kratki izlet u Dolomite da ponovimo gradivo. 3 dana doduše, međutim nama je to blizu. Iz Pule do Cortine je oko 400 km tako da nekakav plan je prvi dan rano krenuti, negdje oko Conegliana izaći na staru cestu, pa na Passo San Boldo, Rolle i Valles do Fedaie i tu negdje noćiti. Drugi dan odvesti krug po Selli Rondi uz dodatak par prijevoja, npr. https://goo.gl/maps/9CnxSmyuXn1KKSVN8 i treći dan doma, uz par usputnih prijevoja npr. Costalunga, del Lavaze i sl. Još se slaže ruta ali to je neki optimum za 3 dana produženi vikend. Čeka se samo kakav praznik i lijepo vrijeme. :D
 
Da, vama iz Istre je stvarno blizu skoknuti do Dolomita. Zavidim vam, stvarno. Plominka, blizu i potez prema Karlobagu, blizu Alpe... Moram se preseliti tu  :mrgreen:  Ko je u kondiciji i sa udobnim motorom, teoretski bi mogao odraditi i jednodnevnu voznju od Istre do Dolomita i nazad... A taj potez obicnom cestom od Conegliana pa preko Rolle i dalje sam vozio u povratku iz Alpi prema Buzetu, krajolik mi je strasno licio na Bosnu - uska cesta koja vijuga kroz male sumom obrasle kanjone, pored ceste uvijek neka rjecica  (y) Jedina mana je autoput Trst, Palmanova do Conegliana... nema mi mrze dionice u Italiji...
 
esso_sa said:
Da, vama iz Istre je stvarno blizu skoknuti do Dolomita. Zavidim vam, stvarno. Plominka, blizu i potez prema Karlobagu, blizu Alpe... Moram se preseliti tu  :mrgreen:  Ko je u kondiciji i sa udobnim motorom, teoretski bi mogao odraditi i jednodnevnu voznju od Istre do Dolomita i nazad... A taj potez obicnom cestom od Conegliana pa preko Rolle i dalje sam vozio u povratku iz Alpi prema Buzetu, krajolik mi je strasno licio na Bosnu - uska cesta koja vijuga kroz male sumom obrasle kanjone, pored ceste uvijek neka rjecica  (y) Jedina mana je autoput Trst, Palmanova do Conegliana... nema mi mrze dionice u Italiji...

Pa gle, u teoriji da ali u praksi to bi bilo sve samo ne gušt. Kilometarski to nije puno ali znaš i sam kad se uđe u brda prosjek brzine drastično pada pa je i pitanje dali bi se uopče i stiglo u jednom danu (za biti doma u neko razumno doba), ali kažem - i da se stigne, nebi bio gušt jer bi se stalno žurilo i gledalo na sat, a šteta je ne uživati, guštati u cesti i pejzažima. Još ako padne kakva kava na nekom prijevoju, pa usput gledati motore u prolazu, di češ bolje. :mrgreen: