towarsaki i njegova uvrnuta mašta

makazica said:
Iz skromnog iskustva rekao bih da je grga u pravu......šarafi koji drže diskove, s kojima sam se susretao, bili su čvrstoće 10.9, ako su bili 8.8 bili su mnogo udaljeniji od centra nego što su u ovom slučaju....
ma daj!!! ....nema šanse da disk prereže šerafe....bez obzira na to kaj su tak blizu centru i kaj je tak veliki disk, iako treba zaustavit pozamašnu masu, ta masa je ipak ogibljena...samo treba sve dobro stegnut i to je ko puška  (y)
 
limit said:
možda zato što su upside-down vilice, pa ne bi bilo poželjno blatobran uhvatiti za onaj dio vilica koji se giba gore-dolje  :mrgreen:
Treći trokut ide (odn., ja b' ga montira) iznad blatobrana, znači na tubove, ne na štapove.  :jesus:
 
Shepa said:
Treći trokut ide (odn., ja b' ga montira) iznad blatobrana, znači na tubove, ne na štapove.  :jesus:
:misli: kad rukne u grabu, blatobran zabremza kotač i ima kiper  :LOL:
 
poco loco said:
ma daj!!! ....nema šanse da disk prereže šerafe....bez obzira na to kaj su tak blizu centru i kaj je tak veliki disk, iako treba zaustavit pozamašnu masu, ta masa je ipak ogibljena...samo treba sve dobro stegnut i to je ko puška  (y)

..svakak treba pripazit kad se uzimaju dijelovi sa raznih strana i vidjet kakvi su vijci predviđeni, kakav je inače sustav kočenja/čeljusti/sile nad tim felgama, kilaža motora, ...na kočnicama nije baš za experimentirat i pogađat dal je za taj fi vijka proizvođač predvidio (pod)standardnu ili neku extra čvrstoču...  vjerojatno će bit ok, samo treba reč boletu da ne koči naglo :mrgreen:
 
e jebeš mi komšijinu kujicu.. ali ovo je zadnja tema ovog tipa koju otvaram na ovom forumu ..  (y) (y)
 
strasilo said:
jel ovako bolje ? ...  :mrgreen: :mrgreen:

sunce ti žarko ... valjda sam ga danas 30 puta stavio i skinuo dok nisam dobio "predložak" rupa i visina po kojem ću praviti nosač ...

cini mi se da bi bilo najbolje da nam oldboy napravi jedan po mjeri od aluminija, blago matiran  8)
 
grgaSH said:
..svakak treba pripazit kad se uzimaju dijelovi sa raznih strana i vidjet kakvi su vijci predviđeni, kakav je inače sustav kočenja/čeljusti/sile nad tim felgama, kilaža motora, ...na kočnicama nije baš za experimentirat i pogađat dal je za taj fi vijka proizvođač predvidio (pod)standardnu ili neku extra čvrstoču...  vjerojatno će bit ok, samo treba reč boletu da ne koči naglo :mrgreen:

mogli smo i ne stvit kocnice koliko ga ja mislim vozit  :mrgreen:
 
jota said:
To neki u ZG zovu engleska pegla , a znam i dvojicu u ZG koji su to išli napravit . Više na P.P ako te zanima .

    ...ugnjavit ću te na PP samo ako u to krenem i negdje zapne.
 
strasilo said:
kad brusim obavezno imam naočale... ali nećeš vjerovati, od tokarskog mi nikad nije "zaljepila" nigdje..... valjda imam sreće...  :LOL: :LOL:
imas srece vise nego sto mislis, samo dok se sjetim onog amortizera u presi  :LOL:

btw ovaj projekt mi je jaako zanimljiv, a onaj video s biracem brzina  (y)
svasta se nauci na tom internetu  :mrgreen:
 
a zakaj si mi obrisal onu zajebanciju o Hondi? sad moram opet zapišavat temu  :?

ajde mi iz ovog posta bar ostavi koji smajli da mi ostane tema  :mrgreen:

(y)
 
pratim temu da uživam kako se stvara povjest i da naučim nešto, a svi pametujete. imate

Straš trebao si zakljucat temu i samo dodavat svoje postove.
 
mislim da se za jedno poglavlje ove priče može reći da je privedeno kraju ...  :mrgreen: :mrgreen:

vilica (prednja), kotač, kočnice ... sve je na svom mjestu i funkcionira...  :shock: :shock:
 
i na čistom zraku ne izgleda loše... da me netko imao volje gurati koji kilometar, mogao sam se i navozati ...  :LOL: :LOL: :LOL:
 
ugly
ja sam mislil da prerade moraju bi lijepe  :misli: :mrgreen:


no o ukusima se ne raspravlja  (y)

ova mi prerada daje naglasak , zbog masovnih prednjih vilica , na neku tehničku dotjeranost motora ...
ne vuče mi na onu "personaliziraj" preradu motora ...  :?

no vjerujem da će konačni ishod biti puno bolji od sadašnjeg izgleda  :mrgreen: (y)
 
jebogati marko, pa ovo još nije ni 15% od gotovog posla...... ;)

ali da ti budem iskren, već sam nakon mog 10-og posta (manje više) požalio što sam otvarao temu prije nego sam završio cijeli projekat ..  :?

uvijek ima onih koji bi to mogli i znali bolje, a vrhunac uspjeha im je razlikovati gedoru od šarafcigera (u te ne ubrajam barbu, vejdera, limita, grgu, .. sorry ako sam ispustio nekoga tko je zaista uzeo šarafciger u ruke... ) ... !

ako me razumiješ šta želim reći ...

Ali vjeruj mi na riječ ako ti kažem da će po pojedinim elementima ovo biti jedinstven primjerak u HR (ako ne i šire) jer sam si zaista dao truda da ne kopiram apsolutno NIŠTA što sam do sad imao prilike vidjeti .... Ali problem je u tome što će te detalje  moći razlikovato samo onaj tko zna što gleda... a za laike će to biti samo još jedna prerada u nizu ....  :wink:
 
A šta je to šarafciger  :misli:




a sad nešto zaozbiljno-jel imaš viziju za sve kako češ složiti ili kako ti naiđe inspiracija  :idea:
 
ŽE said:
A šta je to šarafciger  :misli:




a sad nešto zaozbiljno-jel imaš viziju za sve kako češ složiti ili kako ti naiđe inspiracija  :idea:

gle ovako ..... po tom pitanju sam malo ograničen ... jer gotov proizvod MORA izgledati onako kako to vlasnik (bole) želi, a ne onako kakko sam ja to zamislio .... moj posao je u cijeloj ovoj priči ustvari udovoljiti prohtjevima gazde ...... Tako da o vizijama moraš pitati boleta, a ne mene.... na meni je "samo" da to sve savršeno funkcionira...

A za moje "vizije" će biti otvoreno nekoliko tema ...  (y) (ali tek nakon što budu realizirane..... jer mi je pun qurac pametovanja na forumu ....  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )