towarsaki i njegova uvrnuta mašta

strasilo said:
i ništa od svega ovog nije plug'n'play .....  :( :(

sve moram prepravljati ...  :mrgreen: :mrgreen:

btw, zna li netko dali je ležaj 30x47x12 standardna dimenzija (kuglični, po mogućnosti ZZ ) ?
30x47x12....nema standard... teško da uopće postoji kuglični- jednoredni  :misli:....po tome u 8,5 mm: moraju ić 2 debljine košuljice (vanjska i unutarnja) i kuglica  :neznam:

al ima dvoredni :LOL: http://bearingsdirect.com/store/index.php?l=product_detail&p=4351
 
Tralalalala..........ja znam od čega su vile....... :D

Bolesno dobro. Samo da kažem da su i stare vile mljac ali ovo je ipak jedna sasvim druga dimenzija.........  :naklon:

Od čega su kliješta?
Jel ide ojačanje na ramu zbog vila?
 
poco loco said:
30x47x12....nema standard... teško da uopće postoji kuglični- jednoredni  :misli:....po tome u 8,5 mm: moraju ić 2 debljine košuljice (vanjska i unutarnja) i kuglica  :neznam:

al ima dvoredni :LOL: http://bearingsdirect.com/store/index.php?l=product_detail&p=4351

ima ima... la la la ...  :jesus: :jesus:

okrenuo par brojeva.... :)  .... ima standardni baš u tim dimenzijama i služi za kompresor klime na Puntiću ...  :LOL: :LOL:

ALI ... čovjek mi je savjetovao da uzmem 30x47x9 i napravim distancer jer je taj ležaj nešto jeftiniji, a veće je nosivosti i zatvoren je...  :mrgreen:
 
strasilo said:
ima ima... la la la ...  :jesus: :jesus:

okrenuo par brojeva.... :)  .... ima standardni baš u tim dimenzijama i služi za kompresor klime na Puntiću ...  :LOL: :LOL:

ALI ... čovjek mi je savjetovao da uzmem 30x47x9 i napravim distancer jer je taj ležaj nešto jeftiniji, a veće je nosivosti i zatvoren je...  :mrgreen:
upravo nosivost je ono šta bi me "zabrinulo"....tu su kuglice manje od 3mm  :misli:
 
poco loco said:
upravo nosivost je ono šta bi me "zabrinulo"....tu su kuglice manje od 3mm  :misli:

i onaj od klime ustvari zadovoljava nosivost jer je preko 500 kila i 9K o .... ovaj drugi je preko 700 kg i preko 14K o ... :)
 
DaRRth Vader said:
rekoh da se neću petljati, ali čovjekova sigurnost je u pitanju ... 61906 je ležaj o kojem pričate i to je ležaj prednjeg kotača na KTMovim off-road modelima..u najskupljoj izvedbi vaserdiht  :LOL: košta cca 100kn.. u najjeftinijoj manje od 10 kn...  To staviti kako ležaj glave upravljača je najmanju ruku OPASNO  :shock:

Kako sam shvatio da si ograničen vanjskim promjerom na 47 mm preporučam konusno valjkasti ležaj u tu svrhu nešto kao 32005... nadalje bih preporučio povećanje unutarnjeg promjera navedenog ležaja za 2 mm ako može, nemam ga u ruci da vidim tu mogućnost ali mislim da može toliko i izradu nove osovine prednje vilice prema tom ležaju...NIKAKO kuglični ležaj tih dimenzija poradi težine cijelog motocikla i još kočnice kako treba i vilica kako treba, kuglični ležaj je tu podimenzioniran višestruko :? . ..... i nadodati šalice koje će spriječiti ulaz prljavštine...
eeeej ... aloooo ...  :shock: :shock:

bolje da se nisi petljao ...  :LOL: :LOL:

pričam o ležaju za prednji kotač ...  :jesus: :jesus: :jesus:

za ležaj glave upravljača imam ležaje za glavu upravljača...  :LOL: :LOL: :jesus:

a ti hoćeš reći da na KTM ide ležaj kotača 30x47x12 ? Pošto ga imaš ?
 
Da ipak ostanete u nekoj mjeri da nebude previše hibrid novog i starog . Na tom motoru ležajevi volana i zadje vilice od firme Emil Schwartz prezision lager čuda rade .
 
strasilo said:
eeeej ... aloooo ...  :shock: :shock:

bolje da se nisi petljao ...  :LOL: :LOL:

pričam o ležaju za prednji kotač ...  :jesus: :jesus: :jesus:

za ležaj glave upravljača imam ležaje za glavu upravljača...  :LOL: :LOL: :jesus:

a ti hoćeš reći da na KTM ide ležaj kotača 30x47x12 ? Pošto ga imaš ?
isprike, mičem post...
100 kn ležaj prednjeg kotača za KTM .... 2RS sa silikonskom brvom...
 
DaRRth Vader said:
isprike, mičem post...
100 kn ležaj prednjeg kotača za KTM .... 2RS sa silikonskom brvom...

ne moraš micati post ..  :jesus:

ako se Bole slaže sa cijenom, šalji dva komada JUČER ...  :LOL: :LOL:
 
strasilo said:
ne moraš micati post ..  :jesus:

ako se Bole slaže sa cijenom, šalji dva komada JUČER ...  :LOL: :LOL:
KTM ima ležaj 61906 koji NIJE 12 mm širok........

Part number Name
0625069068 GR.BALL BEAR.6906 DDU2CG23S6NM
 
Retail Price Inc VAT:  108,12 kn
 
strasilo said:
a koliko je širok jebemu ?
pa dah ti oznaku .. 6906 DDU2CG23S6NM
    :LOL: :LOL: :LOL:  :jesus: :jesus: :jesus:
izmjerim u ponedjeljak pa ti javim, ali rekao bih da je 9 mm...
 
e totalnu si mi sad pomutnju uneo .. :no:  :jesus:

taj 30x47x9 mogu i ja riješiti ... ali ti si se ubacio kao da KTM ima 30x47x12 ...  :jesus: :jesus:

no dobro ... ionako moram praviti distancere, pa manje više oće biti 3mm duži ili kraći ...  :LOL: :LOL:
 
limit said:
Bez obzira na sve, nisu Japanci ludi pa na svojim vrhunskim preradama koriste oldskul vilice od xjr  :wink:
Nisu ludi, ali su na taj motor mogli zbicane felge ubacit, pa bi stvarno bio milina!
 
bole said:
kome ???
jel Strašu, oćeš kit sa semerinzima i piksama- NIKASILIRANE  i čahurom

dobiješ i nekakv popustić koji će ti poštarina svejedno popapati :)

Part number Name Description
78009015000 FRONT WHEEL REPAIR KIT Front wheel repair kit for 400-525 Racing EXC ´07, 125-530 EXC/EXC-F ´08-'12, 125-450 SX/SX-F '11-'12, 450 SMR '08-'12 and 690 END/R '08-'11 models. For details please look into FicheFinder.

Retail Price Inc VAT:  383,76 kn

more info:
Part number  Description
0625069068  GR.BALL BEAR.6906 DDU2CG23S6NM
0760354771  SHAFT SEAL RING 35X47X7 TC
54809011000  BEA.SPACERTUBE 35X2 L=79,4 03
78009012000  SPACER BUSHING F. FR. WHEEL 08