Tracer 700

Pozdrav ljubitelji motora, bikeri i ostali.
Novi sam na forumu, također i kao vozač Tracera 7, 2022 godište.

Nakon prijeđenih cca 1300 km u dva dana vožnje imao sam problem na motoru tijekom vožnje točnije s udarima bočnih vjetrova koji su nenormalni tako što ispada da me skoro i odbace s asfalta. Zanima me vaše iskustvo na koji način ste riješili taj problem?

Za navedeno sam dobio svakakvih načina rješenja, od načina odijevanja, znači da obučem kožnu jaknu a ne tkaninu, stavljanje "Givi" vjetrobrana koji je nešto širi i drugačije oblikovan od originalnog. Dok jednom prilikom sam imao djevojku kao suvozačicu prilikom vjetra te tada nisam osjetio udare bočnog vjetra da me zanose, tako da mi je u tom trenutku vožnje prošlo kroz glavu kao da vozim BMW '98 godište sa blokovima u prtljažniku na snijegu (malo šale) :)

Mogu reći da nisam vozio motor oko 10 godina, pa je možda i u meni problem s načinom upravljanja i sjedenja a može biti i borbom s vjetrom. Prije sam vozio Yamahu Fazera S2 s koji nisam imao problema nikakvih oko bilo kakve spomena vjetra kao da nije ni postojao.
Svaki savjet mi je dobro došao i unaprijed zahvaljujem.

Nisam skužio....
Pričaš o vjetrovitom danu ili općenito te bočni vjetar zeza ? Bez obzira jel "vani" puše.
 
Kad puse ne treba biti opusten, nego krut
:mrgreen:(y)

BTW
za M@t@

bilo je prije više posebenih tema o tom pitanju ;) ali zaista bez zezancije;
prije par godina vraćam se po noći iz Omiša prema Makarskoj i frend mi
javlja, jer nam je obojici dojadilo koliko je nosilo pijesak na plaži kod Gusara,
kako je i šator otpuhalo :mrgreen: (rekoh 'ajd dobro još mi je samo trebalo izvlačiti motor)

zaista ako voziš sporije; nije dobro,
ako malo zanosi nije frka, samo po gasu (y)
 
Nisam skužio....
Pričaš o vjetrovitom danu ili općenito te bočni vjetar zeza ? Bez obzira jel "vani" puše.
o vjetrovitom danu pričam.... točnija lokacija kretanja je bila između Trpinje prema Osijeku, ravna otvorena cesta nigdje nikakvog zaklona osim gdje koje drvo i grmić uz cestu....
kod krutosti bočnog vjetra jednostavno ne prolazi, koliko god ga lomio kontra vjetra kao da sam na klizaljkama, nema kontrole nad motorom točno gdje mu je maska prednji kraj ode.....
 
kod Osijeka inače ima više vjetrova u Slavoniji,
u poljima, na otvorenom - pogotovo

ako stalno piri nije to ništa, neugodniji su oni udari vjetra, kad te "iznenadi" (y)
 
kod Osijeka inače ima više vjetrova u Slavoniji,
u poljima, na otvorenom - pogotovo

ako stalno piri nije to ništa, neugodniji su oni udari vjetra, kad te "iznenadi" (y)
Ovo nije bilo iznenadno nego čak je bio izdan alarm za jake udare vjetra, ali eto kao i svi prve zrake sunca motor ide na cestu nakon odmora od prošle sezone, a meni tek nakon 10-ak godina, tako da meni je čak bilo kakva naznaka sunca motor na cesti 😂😂😂😂