Trailmax tvornički vs Mitas E08 (KLE)

sokre

New member
Pozdrav!
Ovo je moje prvi kontakt sa forumom, a ovo pitam radi vašeg iskustva.
Imam tvornički trailmax na KLE-u, a zanima me kupnja Mitasica E08.
Čitao sam sve postove na forumu, ali me konkretno zanima dal se ova guma ponaša bolje ( bolji grip) u vožnji u odnosu na trailmax. Vožnja po mokrom?
Zahvaljujem,  :mrgreen:
LP
 
Cudi me da od svih postova nisi nasao odgovor, stvarno se pisalo o svim gumama.  :misli:
 
nije bila izravna usporedba s Trailmaxom, to je i mene zanimalo jer sam morao zamijenit tvornicki Trailmax. Ja sam uzeo Mitas 07 jer bi se htio vozit i off road. Vidio sam kod distributera i mitas e08 i mislim da je sigurno bolji od Trailmaxa na asfaltu jer je to guma predviđena prvenstveno za asfalt a Trailmax se fura da je dual purpose, cak mi i nije bila loša guma na manje zahtjevnom makadamu.
 
Ma, kužim ja sve, E07 su ovakve, E08 ovakve....
ali ja bi htio čuti nekoga od vas dal ih trenutno vozi i kako je zadovoljan u odnosu na trailmax koji je tvornički.
Inače vozim se skoro stalno po cesti!
Dakle, trebam VAŠA iskustva  (y)
 
E Frane, to te ja pitam.
Htio bih znati dal se stvarno osjeti ta razlika između Metzelera i  drugih guma u odnosu na E08.
Inaće. druga ''skuplja'' solucija mi je D607.
U SLO je cijena oko 160 EUR sa montažom.
 
sokre said:
E Frane, to te ja pitam.
Htio bih znati dal se stvarno osjeti ta razlika između Metzelera i  drugih guma u odnosu na E08.
Inaće. druga ''skuplja'' solucija mi je D607.
U SLO je cijena oko 160 EUR sa montažom.

Imam ja D607 na KLE-u i sigurno bolje drži na cesti od Trailmaxa, za Mitas nemam osobnih iskustava.
 
Ja sam za Anakee.I mogu ti ih uspredit s trailmaxom.Mokra cesta,član ovog foruma Adventurer na XT-u na kojem se trailmaxice se skliže u zavoju, a ja na Pegasu na kojem su anakee prolazim duplo brže bez sklizanja. Po suhom mi guma mi nije nikad proklizala. Možeš pitat i Chalu,on ih je imao na Stromu i isti ih hvali.
 
To znam za Annake. A dobro je i čuti od nekog (y)
Sada, kada ću ipak kupiti ''prave'' gume, ostaju mi par dobrih guma.
D607, Tourance i Anake.
Mislim da su cijenom tu negdje samo je Anake malo skuplja ali i bolja.
Morat ću razmislit .. :misli:
 
sokre said:
To znam za Annake. A dobro je i čuti od nekog (y)
Sada, kada ću ipak kupiti ''prave'' gume, ostaju mi par dobrih guma.
D607, Tourance i Anake.
Mislim da su cijenom tu negdje samo je Anake malo skuplja ali i bolja.
Morat ću razmislit .. :misli:

u istoj trilemi sam...mislim da ću na d607...dosad sam isto imal Trailmax pa budem ostal vjeran Dunlopu
 
zlikavac said:
Za D607 sam čuo da su dobre,al ih nisam vozio pa ne znam iz prve ruke.

ti veliš Anakee...i kad je bil onaj test guma na stranici Anakee je bio prvi...neznam sad :misli: :misli: :misli:
 
Da kupujem takvu vrstu guma,opet bi kupio Anakee,jer sam se sam uvjerio u njihovu kvalitetu,a i trajnost. Napravio sam s njima,ak se dobro sjećam oko 12 000 km, i još su bile dobre.
 
znaš kaj? idem napraviti anketu pa budem se vodil prema zakonu večih brojeva

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,43652.0.html
 
I meni je to interesantno pitanje.Iako,nakon 8700km moram zamijeniti zadnju gumu,a prednja je još odlična,znači još jedan veliki krug za Trailmax  (y)
 
Vozim D-607 već godinu i pol i super sam zadovoljan,i po kiši i po suhom.Sljedeća promjena,najvjerojatnije opet D-607,mada bih volio probat i neke druge(anakee?),jer se dosta hvale na forumu.Samo je to problem kod nas isprobavat,kaj ak nebum zadovoljan,onda se vozit 2 godine ko po jajima,jer ne vjeruješ gumama,a spucal si lovu :misli: .Bilo bi super kad bi mogel probat 3-4 vrste,pa izabrat :wink: .Bok.
 
ja sam originalne zamijenio motas E 08,mitas osjetno bolje drzi na asfaltu,ali iskljucivo po suhoj cesti.losije drzi na mokroj,a izrazito lose kad tek padne kisa pa se stvori klizavi,masni sloj na cesti
 
Meni osobno je bitnije kak drži koja guma na mokrom.Za suho su sve te gume donekle dobre za naše strojeve i brzine :jesus: .Na kiši se poznaju junaci :mrgreen: (D-607) (y) .Bok.
 
Od spomenutih guma sam na Varaderu vozio i D 607 i Tourance i jako sam zadovoljan.

Na kraju krajeva to su jedine gume koje sam uspio u HR dobiti isti dan :misli:
 
Ja imam 07 ako hoćeš isprobati,dođi sad kad je vani ljigavo jutro blizu nule.