Treba li vam stvarno kvalitetna kaciga?

Tea

New member
:shock: procitajte pa odlucite

Bash_helms.jpg



Dear Arai Helmets:

I want to express my gratitude for the fine product you make and the way one of your helmets served me in an accident.

I was riding westbound on 1-20 near Weatherford, TX at what eyewitnesses later said was about 140mph on my CBR600RR when the accident happened. I don't remember the accident or, in fact, most of that day. However, I know I took out a street sign with my Arai helmeted head and also took out a guard rail which indicates the force of the impact.

Most of my ribs on the left side were broken as was my sternum. My lungs were bruised. My leg was broken in eight places and my back was broken. There was no injury to my head or brain thanks to my Arai helmet. I was a paramedic for six years and attended too many crashed motorcyclists and had seen first hand the difference a quality helmet can make in the after accident outcome. That is why I bought the Arai just two weeks before my accident.

The responding trooper had taken the helmet to use in safety lectures. When I asked my mother to get the helmet for me she contacted him. He was amazed that I had survived and returned the helmet so that I could use it in my own lectures on safety. My body was so damaged that the hospital gave me only a ten percent chance of recovering. But I did and my head and brain are just fine and I've returned to full time work. I've sent a series of photos of the helmet so that you can see how good a job it did for me.

Thanks again Arai, Gary Blanton / Fort Worth TX

------------------------

http://www.araiamericas.com/news_9.html#

pogledajte svakako dolje na dnu ekrana, Click here for helmet 360 za pregled kacige sa svih strana.

for the record, 140 mph je 225 kmh
 
Naravno da treba, ako vec nesto stavljam na glavu neka to valja nesto.

Prvo potkapa naravno :mrgreen:
 
AreOut said:
Naravno da treba, ako vec nesto stavljam na glavu neka to valja nesto.

Prvo potkapa naravno :mrgreen:

Naravno!! :cool: :cool: :cool:
Kad kupim motor obavezno uz njega ide i neka dobra kaciga!
Dok se vozim u Twingu dobra mi je i IXS HX 242, zapravo odlična! :mrgreen:
 
Tea said:
:shock: procitajte pa odlucite
my back was broken.

and I've returned to full time work.

Meni malo nije jasno kako je potrgao leđa i vratio se na posao na puno radno vrijeme?? :misli:
Možda je to samo reklama.....
 
Zar tu ima mista raspravi.Prominio sam 4 kacige u 10god (vozim od 15god) i odgovorno tvrdim da svakako treba investirat u najbolju kacigu koja postoji (bez obzira na marku).
Trenutno imam ARAI RX7 (Sete G) i odlicna je!Naravno, nadam se da nikad necu morat pisat pismo Arai tvornici kao ovaj amer :mrgreen:
 
Znam da je OFF, ali nemrem si pomoć

Evropski kongres transplatologa.

Predstavnik britanskih doktora izvjestava:
Nasli smo covjeka bez kicme, presadili smo mu kicmu i sada, nakon samo jedne sedmice provedene u bolnici, a zahvaljujuci naucnim otkricima britanskih znanstvenika, taj covjek se odlicno osjeca i vec je vani i trazi posao.
Predstavnik francuskih doktora izvjestava:
Ah, u Francuskoj smo ucinili mnogo znacajniju stvar! Uzeli smo covjeka koji nije imao jedno plucno krilo, presadili smo mu plucno krilo, i nakon samo tri dana on se odlicno osjeca, i vec je vani i trazi posao!

Predstavnik talijanskih doktora izvjestava:
Mi smo uzeli dva pacijenta bez srca, presadili smo svakom od njih polovicu zdravog srca, i nakon samo dva dana obojica se odlicno osjecaju i vec su vani i traze posao.

Predstavnik hrvatskih doktora izvjestava:
Nas ipak ne moze niko stici. Mi smo uzeli tri covjeka apsolutno bez mozga, postavili smo ih na celo drzave, i u rekordnom roku vec je vise od pola stanovnistva vani i trazi posao!!!
 
Golileo said:
Meni malo nije jasno kako je potrgao leđa i vratio se na posao na puno radno vrijeme?? :misli:
Možda je to samo reklama.....

Ako su pukla leđa. to ne znači nužno da je
dšlo do presjecanja živaca leđne moždine.
Moja teta je potrgala 2 krlajeska i normalno hoda i sve obavlja..
Ali, sigurans amd a mu full time job nije bilo istovarivanje
cementa iz šlepera...
 
Ovo bi kao trebala bit neka tema u kojoj se dokazuje da je kvalitetna kaciga bitna?!
 
Rivi said:
Ovo bi kao trebala bit neka tema u kojoj se dokazuje da je kvalitetna kaciga bitna?!

Da definitivno i to potpisujem.

A OFFove ubacujemo samo zato da bi VI moder-ni imate posla i da ne dobijete otkaz.

Slobodno briši - nisam mogao odoljeti, ali sad je vrijeme da se makne.
 
znam par ljudi koji su imali slomljnu kralježnicu i vratili se normalnom životu tj. radu, a neki i stuntrideingu, padovima, razbijanjima itd. Neki su u drugu ruku (jedan prijatelj) ostali u kurcu tj. oporavili se nakon godinu dana, ali ne smije dignuti ništa teže od cca par kila da mu ne bi opet kralježnica otišla u klinac. Tako da ne mora nužno biti izmišljotina, a pogotovo ne bi trebali izvoditi takve zaključke bazirane na tome. Iako ne isključujem mogućnost da je to samo marketing.
 
Trikompozitne kacige se mogu nać već od 1500kn pa cijena nikako nije izlika za nošenje nekvalitetne kacige na raketama koje za 20 sekundi dosegnu 250kmh...
 
Je,treba deti na glavu pravu kahlicu ili si u banani.
Ali nije to samo radi nesreće,nego npr.ak imaš nekvalitetnu kacigu pa ti se vizir magli-poludiš :evil:
Pa te onda nitko od ekipe nemre stići,pa ne vidiš kad te policijot hoće zaustaviti pa samo sranje :mrgreen: :mrgreen:
 
Isto tako, za ludo dobra kaciga ako se ne veze! Iz osobnog iskustva znam da leti sa glave pri udarcu ka sesir na vitru!
 
Glup naslov topica, trebao bi biti"pamet u glavu" ili nešto sl.
Svi bi voljeli imati najbolji motor i najbolju kacigu, jaknu, ćizme, rukavice..
Kvaliteta kacige trebala bi biti proporcionalna brzini, kako zbog udarca, tako i zbog zvukova, brtvljenja vode i sl.
Još bi kao jako važno naveo da supekvalitetnu kacigu nije baš uputno koristiti u gradskoj odnosno vožnji stani kreni, jer ako vam kaciga stoji kako treba, onda sigurno nije pogodna za ćesto skidanje i stavljanje na glavu.

I evo prije par dana frend iz Miamia, Florida donio vjest da je nakon 30 godina parničenja država izgubila proces i da kaciga više nije obavezna u toj državi

I za kraj; zar i vama nije došla suza na oko kad ste vidjeli da gospodin iz Texasa, nosi kacigu svog zemljaka Haydena
 
demza said:
ADAM said:
... pa ti se vizir magli-poludiš :evil:

60kn su ti antifog folije...

Ili kao u vojsci za plinsku masku(GAS MASKU) uzmeš sapun i maramicu pa lagano istrljaš po stakalcima i nemaš brige :mrgreen:
 
to su stare YU fore... likvijem se mazali prozori da se ne magle u birtijama...

ista fora je sa krompirom (zbog skroba koji apsorbira velike kolicine topline/hladnoce)

ali cemu se zahebavati i smrkati sapun kad za 60kn rijesis problem...
 
demza said:
to su stare YU fore... likvijem se mazali prozori da se ne magle u birtijama...

ista fora je sa krompirom (zbog skroba koji apsorbira velike kolicine topline/hladnoce)

ali cemu se zahebavati i smrkati sapun kad za 60kn rijesis problem...

Pa uzmeš sapun od žiže(travuljage,mare) :idea: :mrgreen: :mrgreen: