trebam pomoc hitno....

alenko_16

New member
ovako... vozim rs 250... poceo je neki vrag udarati u masini...  :misli:sta bi to moglo bit???
e i zanima me jos par stvari... koliko dodu lezajevi za radilicu za taj motor??? i leteci lezajevi???
i jos nesto... ¸koje ulje ide u masinu tog motora??? i kako znam dali ima ulja unutra ili nema??? kad skinem cep onda on nema onaj produzetak,a cep mi je suh ko barut??? jel treba stavit ulja???
pomagajte drugovi... jako je hitno... :(
 
To ti neko sigurno podvalio. Pravi cep mora imati mjerku za mjerenje ulja. Isto tako taj cep mora biti usarafljen u 4T masinu.  :LOL: :LOL: :LOL:
 
Nema to letece lezajeve. Nije to 4-t motor. Svako cilindar ti je 600 eu....klip je 120 eu.....radilica je 1200 eu...itd. Od koga si kupip taj rs ? Poznat mi je...mozda od nekog lika iz marčane ? Ili tamo negdje ?
 
koje marcane??? tamo pored pule sam ga kupio... daj pomagajte... ali motor ide kao i prije samo slabije otvara... koji bi to vrag mogo biti????
 
alenko_16 said:
koje marcane??? tamo pored pule sam ga kupio... daj pomagajte... ali motor ide kao i prije samo slabije otvara... koji bi to vrag mogo biti????

To ti je normalno. Znaci da si se naviknuo na motori i da ti treba jaci i brzi!  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Salu na stranu. Premalo je podataka o tvom problemu da bi ti iko pomogao. Moras biti precizniji i detaljniji u opisivanju kvara.
 
Aprillia RS 250 je dvotaktni motor, nadam se da barem to znaš, i da si ga vozio na mješavinu.. Ulje u karteru trebalo bi biti za podmazivanje mjenjača, trebao si ga provjeriti i zamjeniti odmah kod kupovine motora, ako nisi bio siguran kad je zadnji puta mijenjano.

Dali "udara" u mašini u praznom hodu, ili u vožnji? Kakvo ulje za dvotaktne mašine si koristio? Koji postotak?
 
da udara kao lud... bar mislim da je to to... ovako uz zvuk motora dobio sma jos jedan zvuk... radi isto taktova koliko i motor... samo se cuje kao da je probusen auspuh ... a ulje nisam stavljo mjesavinu jer miselator mjesa super... a stavljo sam castrol tts... reko mi je tip od kojeg sam kupio da ne stavljam miselu...
 
.... ja pokusavam 3 puta procitat i razumjet ovaj zadnji post,.... ali ne ide mi,...
daj malo se koncentriraj na pisanje,...pa mozda i dobijes konkretne odgovore,...
 
ovako... nemojte me zaje...ti... novi sam ovde... prvi put na sportivi i jos ne kuzim nis...

motor kad ga upalim... radi normalno... samo ima jos jedan zvuk koji radi isto kao i motor... koliko gasa toliko se i on pojacava... slabije otvara ventile... i to je to...
 
Ne znam na koje ventile misliš, radi se o dvotaktnom motoru! Na njemu obično prvo strada leteči ležaj, na spoju između klipnjače i koljena radilice.

Nadam se da nije to u pitanju, ali na tvojem mjestu ne bih uopće više palio taj motor prije servisa!
 
alenko_16 said:
ovako... nemojte me zaje...ti... novi sam ovde... prvi put na sportivi i jos ne kuzim nis...

motor kad ga upalim... radi normalno... samo ima jos jedan zvuk koji radi isto kao i motor... koliko gasa toliko se i on pojacava... slabije otvara ventile... i to je to...

ne zafrkajem te,...

alenko_16 said:
da udara kao lud... bar mislim da je to to... ovako uz zvuk motora dobio sma jos jedan zvuk... radi isto taktova koliko i motor... samo se cuje kao da je probusen auspuh ... a ulje nisam stavljo mjesavinu jer miselator mjesa super... a stavljo sam castrol tts... reko mi je tip od kojeg sam kupio da ne stavljam miselu...

jesi lu uopce ulia ulje za mjesavinu u posudu za mjesalicu,....,gdje si ulio taj tts,...
motor trosi mjesavinu i treba ulit ulje u benzin, samo ovisi o modelu, dali to moras radit sam ili ulijes u zasebnu posudu iz koje uzima mjesalica,....
ako nisi ulio ulje,..... gadno ....
 
ma ima ulja kao mora na zemlji... posudica mi se nalazi sa ljeve strane iza plastike... lako za ulje recite mi sta to lupa unutra????
 
U dvotaktnoj mašini NEMA ŠTO lupati, osim ležajeva! Jedino ako ti se u auspuhu nije nešto odvojilo, pa to lupa!

Ulja ima kažeš, samo je pitanje dali je pumpa radila i dozirala to ulje u benzin?
 
Jesi ti siguran da je imao ulja, nisi mi tu bas jasan, cim spominjes kako ti nema ulja u karteru.
A ne moze ti nitko ovako preko neta reci sta lupa u mashini.moze biti milijun stvari.Odvedi ti to u nekog mestra, i po mogucnosti ne pali ga vise dok ga netko ne pogleda.
 
danas ga vozim kod jednog tipa sta vozi trke na grobniku... neki radman... uglavnom... on zna motore napamet... ali trebo bi ga vozit deset km... nadam se da nece zaribat...  :misli: :misli:...  :LOL: :LOL: :LOL:
 
alenko_16 said:
danas ga vozim kod jednog tipa sta vozi trke na grobniku... neki radman... uglavnom... on zna motore napamet... ali trebo bi ga vozit deset km... nadam se da nece zaribat...  :misli: :misli:...   :LOL: :LOL: :LOL:
pa nema veze ako zariba, ljeto je
 
Bez komentara, ali imaš velike šanse da pri tome uništiš kompletnu mašinu, klip, košuljicu i radilicu.. Uči se na svojim greškama, to je najteži način, ali za neke očito i jedini način učenja..
 
Ako kažeš da u karteru nema ulja, onda je moguće da ti "samo" lupa igličasti ležaj između radilice i kuplung korpe. Motor ne smiješ paliti niti voziti u takvom stanju, čak i ako sada odmah natočiš ulje.

Velika je vjerojatnost da ti je taj ležaj načet, i samo je pitanje kad će on zaglaviti i oštetiti radilicu.
 
palomas said:
Ako kažeš da u karteru nema ulja, onda je moguće da ti "samo" lupa igličasti ležaj između radilice i kuplung korpe. Motor ne smiješ paliti niti voziti u takvom stanju, čak i ako sada odmah natočiš ulje.

Velika je vjerojatnost da ti je taj ležaj načet, i samo je pitanje kad će on zaglaviti i oštetiti radilicu.
sta rs 250 ima kuplung korpu direkt gore na radilici ??  :shock: