trebam savjet - kaciga

hindu

Member
alo ekipa.
ajde neki savjet u vezi kaciga.
imam namjeru kupiti novu kacigu i malo sam u dilemi oko izbora.  :misli:
odabir je shark s500air, lazer fiberpro ili vertigo dragon pa me zanima koju od navedenih bi mi preporučili tj. kakva su iskustva sa tim kacigama
Hvala
 
Si probao pogledati po forumu i po trazilici - tema o kacigama skoro koliko i tema o KLE-u...

U prijevodu - nepregledna kolicina tema...

:mrgreen:
 
Ja bi ti preporučil da si pogledaš i kaj Suomy ima u ponudi od kaciga, jer iz izkustva ti govorim da su kacige jako kvalitetne!  (y)

www.suomy.hr
 
Stavi kacigu na glavu i budi u dučanu s njom barem 15 minuta. Ako te igdje imalo stiska ili slično ne kupuj, ma kako se zvala. Svaki proizvođač ima bolje i lošije modele, ali je važno da te kaciga ne iritira u vožnji već da je ne osječaš kao opterečenje. Ja imam Shoe za cestu, Arai za Grobnik, Nolan za moto susrete, Nexo za cross, AGV ne koristim i nemogu reči koja je marka najbolja, jer je svaka kaciga za drugu namjenu. Ali kad sam kupovao jedino mi je bilo važno da mi odlično sjedi na glavi. Prođi puno modela prije odluke.
 
znam da ima mnogo tema o kacigama ali mene zanima da li netko ima iskustva sa ovim kacigama koje sam nabrojao.
kako se ponašaju pri vožnji, buka, kakav je vizir i sl. probao sam s500air kacigu i ok mi je samo što neznam kakva je u vožnji
 
skala said:
AGV ne koristim i nemogu reči koja je marka najbolja, jer je svaka kaciga za drugu namjenu...

AGV je ok marka, ali samo za valentina...
pokvarili su se.. kacige su dosta neudobne i jako pusu...
 
da ne otvaram novi topik.... pa upadam tu... valjda me nebuju pomeli  :mrgreen:
prorostala sam topike gdje se spominju kacige i slicno al nisam nasla bas ono sto me zanima.
ja se vozim straga, i brzine nece bit ogromaticne (dragstar650)... dakle manje pushe po mojoj glavi nego vozacu, al necu da mi kaciga bude teska (glava mi je ionako dovoljno teska...) i da mu tutnji u njoj ko da sam stalno na ajrodromu... a opet, ne treba mi ne znam kako brutalna, hajtek kaciga... (naravno po dizajnu mi se svidjaju one najskuplje i najbrutalnije al fokusiram se na nesto relativno normalno)

od onih u visem cjenovnom rangu i lagane skoro ko perce
shoei raid II mi se cini kao dobra
shoei xr1000 takoder mi pada na pamet
arai rx 7

dosta jeftinije i teze
shark s500
caberg 505 chrono
nolan matrix

da li za moj slucaj ima (nade) smisla uzimati one iz gornje grupe  :misli:
 
chus said:
dosta jeftinije i teze
shark s500
caberg 505 chrono
nolan matrix

da li za moj slucaj ima (nade) smisla uzimati one iz gornje grupe  :misli:

Dakle...ove iz gornje grupe mislim da nema smisla uzimati.
Imam ti još dva prijedloga...oba iz vlastitog iskustva.

Nolan X-lite mislim 801 da je bio na ojoj glavi. Izvrsna kaciga za uložen novac.
I jedna kaciga, definitivno ona koju bi si ja uzeo da vozim nakeda ili cruisera. Schubert. Odi je vidi do Šepića. Tiha, da tiše nemre biti. Jest da nije lijepa, ali uvijek ti je netko može ukrasiti nekim naljepnicama.
 
Bandit said:
Dakle...ove iz gornje grupe mislim da nema smisla uzimati.
Imam ti još dva prijedloga...oba iz vlastitog iskustva.

Nolan X-lite mislim 801 da je bio na ojoj glavi. Izvrsna kaciga za uložen novac.
I jedna kaciga, definitivno ona koju bi si ja uzeo da vozim nakeda ili cruisera. Schubert. Odi je vidi do Šepića. Tiha, da tiše nemre biti. Jest da nije lijepa, ali uvijek ti je netko može ukrasiti nekim naljepnicama.

jbg... kaciga je pala... ona iz prve grupe, xr1000... nema pretjeranog smisla za namjenu koja ce bit, al nekako je nezgodno kod nas nac relativno dobru kacigu, integralku, za moju glavurdu (S velicina) a da mi osim glavi bude i oku ugodna (dok stoji na polici  :LOL:), muzek bude schuberta i samo schuberta, tj. da nije napikiro na schuberta onda bi uzo ovu koju i ja.  :mrgreen: tnx enivej  (y)...