Trese mi se upravljač

miha_vg

New member
Prijmijetio sam prije par dana da mi se bez obzira na brzinu vožnje volan počne tresti lijevo-desno kad dignem ruke s njega. Prije mi se to ni na brzini 90 km/h nije događalo, upravljač je bio apsolutno miran. U čemu može biti problem?  :misli: Mislio sam da je problem centriranje felge, pa sam skinuo olovo, ali opet isto. Na motoru su kofer i mali vjetrobran, kao i prije nego se tresao. Gume su praktički nove, motor je Yamaha YBR 125. Ima tko kakav savjet?
 
E ovako prijatelju:
Ja sam imao slicni problem na moj motor,kod mene je bilo na 50-70 km.
Reklamirao sam kod prodavca 3 nove gume, i opet isto,nije pomoglo ni centriranje felge.
Onda je moj prijatelj bajker i vulkanizer izvadio onu istu gumu,pronasao neku oznaku na njoj gde treba da bude ventil,
i opet je montirao samo 0,2 bara je vise napuhao.
Problem je nestao 
Probaj i ti tako da uradis,i znaj za buduce guma treba da bude malo vise napumpana da se manje trosi.
Pozdrav
 
zoki-pan said:
E ovako prijatelju:
Ja sam imao slicni problem na moj motor,kod mene je bilo na 50-70 km.
Reklamirao sam kod prodavca 3 nove gume, i opet isto,nije pomoglo ni centriranje felge.
Onda je moj prijatelj bajker i vulkanizer izvadio onu istu gumu,pronasao neku oznaku na njoj gde treba da bude ventil,
i opet je montirao samo 0,2 bara je vise napuhao.
Problem je nestao 
Probaj i ti tako da uradis,i znaj za buduce guma treba da bude malo vise napumpana da se manje trosi.
Pozdrav

Meni gume i jesu napumpane 0.1 bar više nego što je propisano, ali svejedno trese. Trese samo kad pustim volan, znači kad držim, sve je normalno, nema ni malih znakova nestabilnosti.  :misli:
 
Imaš dosta tema o tome, uglavnom razlog je nepoznat :) Čudno da je odjednom počeo, možda ti se guma potrošila do te neke mjere  :misli: . Meni trese od kad sam stavio kofer, pa sam se već naviknuo da nikad ne puštam volan. Nemoj zaboravit vratit utege!
 
Ja sam imao isti problem nakon što sam stavio kufer ali sam ga riješio većim utezima (y). Od tada nikakvih problema :D
 
detaljan opis i rješavanje tog i ostalih  problema s vibracijama opisano ti je mu motoreviji br. 09/2007
ako ne možeš nabaviti mogu ti skenirati i poslati
 
Budem otišao do Grigića kad uhvatim vremena, pa neka ga proba, pa ćemo vidjet.
 
Ja nemam taj problem na mom YBr-u.

Inače danas sam pričao sa jednim gospodinom i kaže da je on kupio onog Zongshena koji je isti ko YBR i da mu se isto tresao volan.
Kad su promijenili gumu,onda mu se prestao tresti. No imao je još problema sa Zongshenom,i to večih...

Oprostite,ali šta znači "centriranje" kotača točno?
 
Icek said:
Ja nemam taj problem na mom YBr-u.

Inače danas sam pričao sa jednim gospodinom i kaže da je on kupio onog Zongshena koji je isti ko YBR i da mu se isto tresao volan.
Kad su promijenili gumu,onda mu se prestao tresti. No imao je još problema sa Zongshenom,i to večih...

Oprostite,ali šta znači "centriranje" kotača točno?

Meni se ta pojava javila na nekih 21 000 km, prije sve super, a nisam ništa mijenjao. Gume sam stavio nove na 14 700 km i bilo sve super. Odjednom počelo trest. Ali sad sam se sjetio da mi je mehaničar kod Grigića rekao da imam sreće kaj mi se vilica nije izvukla  :misli: On je to na servisu riješio, ali morat ću ga opet posjetit.
 
Icek said:
Ja nemam taj problem na mom YBr-u.

Inače danas sam pričao sa jednim gospodinom i kaže da je on kupio onog Zongshena koji je isti ko YBR i da mu se isto tresao volan.
Kad su promijenili gumu,onda mu se prestao tresti. No imao je još problema sa Zongshenom,i to večih...

Oprostite,ali šta znači "centriranje" kotača točno?
Kod ugradnje novih guma, a i nakon svakog 'gumi defekta', potrebno je balansirati, (ili označiti gdje je guma bila na felgi i staviti na isto mjesto) odnosno dinamički uravnotežiti gume. Ako se to ne napravi, dolazi do vibriranja i dinamičkog opterećenja kotača, što se tiče zongshena - mozda tvornički nije bio balansiran kotač pa je zato tresao, tu isto moze biti toga poviše ali mislim da je problem kod mihe balans

rednyaW said:
il semerinzi na vilicama  il disk.... i taq
semerinzi na vilicama?? pa motor je star jednu godinu, disk ne bi smio jer u voznji kad pusti volan mu trese ne kod kočenja
miha_vg said:
On je to na servisu riješio, ali morat ću ga opet posjetit.
i si ga pitao šta je napravio
 
ybr-ovac said:
Kod ugradnje novih guma, a i nakon svakog 'gumi defekta', potrebno je balansirati, odnosno dinamički uravnotežiti gume. Ako se to ne napravi, dolazi do vibriranja i dinamičkog opterećenja kotača, što se tiče zongshena - mozda tvornički nije bio balansiran kotač pa je zato tresao, tu isto moze biti toga poviše ali mislim da je problem kod mihe balans
semerinzi na vilicama?? pa motor je star jednu godinu, disk ne bi smio jer u voznji kad pusti volan mu trese ne kod kočenjai si ga pitao šta je napravio

da, ali tad nije bilo mehaničara, nego mi je prodavač to rekao i kad sam ga pitao o čem se radi rekao je da ne zna, da je mehaničar otišao na gablec  :mrgreen:

Budem ovaj tjedan otišao.
 
miha_vg said:
da, ali tad nije bilo mehaničara, nego mi je prodavač to rekao i kad sam ga pitao o čem se radi rekao je da ne zna, da je mehaničar otišao na gablec  :mrgreen:

Budem ovaj tjedan otišao.
i pogledaj jel imaš novi uteg na kotaču...........ok saznaj, zivo me interesira jesam li u pravu
 
ybr-ovac said:
i pogledaj jel imaš novi uteg na kotaču...........ok saznaj, zivo me interesira jesam li u pravu

od kad si mi onako naprasno skinuo olovo ja nisam stavljao novo  :mrgreen: nisam ni stigao, jer od onda ležim u temperaturi... dobro ajde, sad mi je malo bolje
 
miha_vg said:
od kad si mi onako naprasno skinuo olovo ja nisam stavljao novo  :mrgreen: nisam ni stigao, jer od onda ležim u temperaturi... dobro ajde, sad mi je malo bolje
ali pogledaj kaj je on napravil.....dali je on u servisu stavio novo
 
ybr-ovac said:
Kod ugradnje novih guma, a i nakon svakog 'gumi defekta', potrebno je balansirati, (ili označiti gdje je guma bila na felgi i staviti na isto mjesto) odnosno dinamički uravnotežiti gume. Ako se to ne napravi, dolazi do vibriranja i dinamičkog opterećenja kotača, što se tiče zongshena - mozda tvornički nije bio balansiran kotač pa je zato tresao, tu isto moze biti toga poviše ali mislim da je problem kod mihe balans
semerinzi na vilicama?? pa motor je star jednu godinu, disk ne bi smio jer u voznji kad pusti volan mu trese ne kod kočenjai si ga pitao šta je napravio

semerinzi mogu poć nakon 2 dana ili nakon 100 km...Ne bi smjeli ali može se desit...Pa neka pogleda je li mu bali ulje,je li ima tragova masnoće...