Trese mi se upravljač

Koji je model gume u pitanju?
80/100-18, Heideanu K80, mislim... al popodne provjerim... čudna je dimenzija, pa sam čekao isporuku nekih 5 dana... a sad kad razmislim, polirao sam felge malo nedavno, pa sam možda sjebao koji utegić, žbicu...
 
Beverly 350, isto se dogada godinama. Stavim novu gumu i prestane, cim se malo potrosi evo ga opet. Onda opet na istoj gumi nekad trese, nekad ne. Netko kaze guma, netko utezi... nemam pojma pa vozim samo na punom gasu i onda ne trese.😄
Beverly je poznat po tome, i novi iz ducana cesto tresu na volanu
 
Uglavnom ispao sam glup ko točak. Dizao na štender, tupkao rađe, vrtio kolo, tražio gobe po gumi... Otišao do Motoboxa i tamo mi počeo, a možda je nastao disbalans, možda stražnji kotač, možda ležaj volana, a možda nikad nećeš rješit, možda se može rješit al se ne isplati... Ali kaže on, idemo ispočetka. Kad si zadnji put pumpa gume? Pliiiing... A ukurac, pa ima misec ipo dana, prije godišnjeg... Falilo skoro po bara i to više u zadnju... Napumpa kod njega seja, đir i sve ok. Proša priko servisa mahnija, zahvalija...
E, odsada kompresor u garažu držin kraj motora a ne u kantunu...
 
Dok sam vozio ER5 na Metzeller lasertec gumama mi se događalo da bi volan počeo tresti nakon određene prijeđene kilometraže (dakle, kad se guma dijelom potroši).

Skoro isti simptomi, u vožnji bez problema, ali npr. kad bih usporavao prema semaforu i pustio volan, čim bi pao na određenu brzinu počeo bi tresti.

Nikad nisam ušao u trag problemu iako sam odvozio 50.000 na njemu, uvijek sa Metzellerom i uvijek ista stvar nakon što se prednja dijelom potroši. Motor je bio uredno održavan, mijenjano ulje u vilicama, ležajevi u kotačima itd. tako da sam u mehaničku ispravnost motora bio siguran, iako je ta jebena prednja nekad tresla :mrgreen:
Isti motor, iste gume, isti problem, osobito kad se zadnja vise potrosila. Kad sam stavio neke Michelinke, nikad vise.
 
Da, sjećam se da se svojevremeno bilo dosta komentiralo o tome na Twister temi(y)

Ljudi plaćaju stotine tisuća eura za auto kojem volan trese da upozori da ćeš zaspat a mi nezahvalna gamad odmah pizdimo da motor/gume nevaljaju(n)(n)

:mrgreen:
 
  • Haha
  • Like
Reactions: dermat and Shepa
Kakve vi to krsine vozite, kupite nesto sa postenim ovjesom, amortizerom volana...😆
 
80/100-18, Heideanu K80, mislim... al popodne provjerim... čudna je dimenzija, pa sam čekao isporuku nekih 5 dana... a sad kad razmislim, polirao sam felge malo nedavno, pa sam možda sjebao koji utegić, žbicu...


Ako te tješi, ja nemam utega uopće na dominatoru i sam joj mjenjam gume i nikad nije tresla.