trese vilica

tsolina

New member
Pozdrav,

imam rs125, 2007, s kojom sam imao prometnu prije par mjeseci, sada je dosao red na krpanje i kompletiranje.
naravno, pojavili su mi se neki problemi koje prije nisam imao...

prilikom kocenja, pogotovo u desnom zavoju, prednji kraj pocne jako vibrirati, moram pustiti kocnicu i kociti ponovo...
sad je moje pitanje, moram li mijenjati vilicu ili postoji kakva kvaka koja bi otklonila taj problem?

usput, ako netko ima oklope, nek se javi...
 
Da li je disk dobio udarac? Moze bit da ako je da se iskrivio
 
to moglo bi biti da i u lijevim zavojima imam taj efekt!
inace pojavljuje se samo prilikom blazih kocenja, kod jacih ne.
 
Da.Vjerojatno je to.Imam slican slucaj.Mjenjaj disk
 
Vrlo vjerojatno disk...jer vilica nema veze s time...
Bit će da je kod pada disk dobio udarac i malo se savio...onda ti je kod laganog kočenja izraženija trešnja nego kod jakog kočenja...
Ali probaj kočiti konstantno ne prejako sa veće prema manjoj brzini pa ćeš primjetiti dali ti se sa smanjenjem brzine intenzivira trešnja kod istog pritiska na kočnicu...ako da 100% disk...
 
Prika moj tebi su platile vilice ili trokuti ili felga.

Disk nemože doć u kontakt s drugon površinon pri udarcu osin ako ti se volan nije okrenija u livo kad si se zalipija :misli:
 
VypeRS said:
Prika moj tebi su platile vilice ili trokuti ili felga.

Disk nemože doć u kontakt s drugon površinon pri udarcu osin ako ti se volan nije okrenija u livo kad si se zalipija :misli:
Moze,moze. Samo tako. Kazem da imam takav slucaj:audi je maznuo u lijevi bok rsv-a i disk dobio svoje a sad trese pri laganom i preciznom kocenju
 
VypeRS said:
Prika moj tebi su platile vilice ili trokuti ili felga.

Disk nemože doć u kontakt s drugon površinon pri udarcu osin ako ti se volan nije okrenija u livo kad si se zalipija :misli:

Nebi se složio s tobom...meni je na bivšem enduru sa 21" felgom kod pada dobio disk a nisam ni skužio da je dobio udarac, dok nisam plastičnu zaštitu diska vidio puknutu odozdola...tako da...
 
lili said:
Moze,moze. Samo tako. Kazem da imam takav slucaj:audi je maznuo u lijevi bok rsv-a i disk dobio svoje a sad trese pri laganom i preciznom kocenju

mjenjaj to, a pogotovo na rsv-u gdje diskovi izrazito "plivaju" pa se ta trešnja još i manje osjeti...
 
lili said:
Moze,moze. Samo tako. Kazem da imam takav slucaj:audi je maznuo u lijevi bok rsv-a i disk dobio svoje a sad trese pri laganom i preciznom kocenju

Po slici bi reka da je on nekoga naguzija direkt ravno, RS ima samo jedan disk, tako da jedino sta san vec reka ako nije okrenija volan pa iložija disk udarcu :misli:
Reka je da mu trese samo u desnin zavojima, tako da ja to nebi poveza s diskon...
 
Novi disk mu nije skup neka ga promine, ako ti nastavi trest znat ces da ti nije do diska, i znat ces da se moraš pomirit s vibracijama ili kupi cili novi prednji kraj...
 
Obično kad je jedan disk je drukčije kočenje u jednom a drukčije u drugom zavoju...barem je to nekada bilo izraženije...današnje vilice i to...možda više nema veze...
 
DamiRR said:
mjenjaj to, a pogotovo na rsv-u gdje diskovi izrazito "plivaju" pa se ta trešnja još i manje osjeti...
Sta da mjenjam diskove ili rsv  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:





(diskovi su vec naruceni,a rsv pokusavam prodati)
 
DamiRR said:
Obično kad je jedan disk je drukčije kočenje u jednom a drukčije u drugom zavoju...barem je to nekada bilo izraženije...današnje vilice i to...možda više nema veze...

Ono je RS novi model di je prednja čeljust još bolje namištena nego meni, kad meni nema razlike neebi tribalo bit ni njemu :misli:
 
VypeRS said:
Po slici bi reka da je on nekoga naguzija direkt ravno, RS ima samo jedan disk, tako da jedino sta san vec reka ako nije okrenija volan pa iložija disk udarcu :misli:
Reka je da mu trese samo u desnin zavojima, tako da ja to nebi poveza s diskon...
:misli: rekao je i u desnim i u lijevim zavojima. motor je dosta slomljen ali ne znam da je od frontalnog udarca,ako jeste onda tesko da je disk dobio,ali ako je bio bocni udarac u desnu stranu (moguce) onda..... najbolje da nam vlasnik tu situaciju razjasni
 
lili said:
:misli: rekao je i u desnim i u lijevim zavojima. motor je dosta slomljen ali ne znam da je od frontalnog udarca,ako jeste onda tesko da je disk dobio,ali ako je bio bocni udarac u desnu stranu (moguce) onda..... najbolje da nam vlasnik tu situaciju razjasni

Složija bi se s tobon, ali na RSu ti je ono od frontalnog udarca siguran san 80% ;)
 
VypeRS said:
Složija bi se s tobon, ali na RSu ti je ono od frontalnog udarca siguran san 80% ;)
Hvala  a za ovo drugo nisam sigurna, moguce je
 
VypeRS said:
Ono je RS novi model di je prednja čeljust još bolje namištena nego meni, kad meni nema razlike neebi tribalo bit ni njemu :misli:

Ma ja jedan prednji disk nisam vozio već 8 godina, osim na CR-ki 250 ali u šumi i na cross stazi to i tako niš ne osjetim razliku lijevi-desni zavoj...
 
ipak da se i ja ukljucim,

prvo cu ponoviti, mozda sam bio nejasan. trese prilikom laganijeg kocenja u desnim zavojima, ponekad zatrese i pri voznji ravno, u lijevima je sve mirno!

Disk je originalni, plivajuci s radijalnim klijestima!

Tijek prometne je bio sljedeci:

vozio sam iza auta i u raskrizju krenuo u pretjecanje, bio je full spor i vec je prosao apex zavoja, medutim kad sam bio 2m od njega, naglo je skrenuo ulijevo. Udario sam ga pod kutem u njegov prednji lijevi kotac brzinom manjom od 40km/h. motor je promjenio putanju i odletio u mekanu, zicanu ogradu.

nakon svega bila su primjetna ova ostecenja:

na mjestu prihvata osovine kotaca je vidljiv "oziljak" na desnom stapu vilice (svijetla tocka na slici), volan stoji malo ulijevo, <10°, pukao je hladnjak, desno dolje, desni granicnik na donjem trokutu i naravno oklopi. Prozujala je getriba, u svakoj brzini razlicito.