Treso mi je dugo volan ! ! !

Slavek Francuz

New member
i nikak nisam mogo skuziti zbog cega . Cetri pet puta sam balansirao prednji kotac , ali svaki puta kod drugog vulkanizera i svaki je reko istu stvar da je felga i guma Ok , a motor i dalje trese i to zestoko tak da mi volan hoce istrgati iz ruku . Izgubio sam jedan uteg na volanu pa sam mislio da je mozda zbog toga , pa nije , frend mi je reko da mi je mozda se otpustila matica na trokutu kaj steze vilicu u rami , rastavil sam pol prednjeg kraja zategnul malo maticu , ali nije ni to bilo , bio sam pao kod Parka Princeva ali sa brzine od oko 60 km pa sam mislio da sam mozda svinuo vilicu gledao sam cijevi i da nemam mozda cvaj spur i nis nisam mogo skuziti , vec sam popizdio nisam znao kaj da radim i htio sam vec kupiti drugu polovnu vilicu 200 Eura , ali mi je dila malo skupa i mislim si kaj ako nije to , a moram se zezati i to sve skinuti i promjeniti , ajme majko . Prije nekog vremena sam kupio novu gumu Michelin Pilot 110/60/16 za samo 40 Eura i spremio ju u podrum za rezervu jer je bila povoljna pa nek se nadje , na motoru sam imao Methzeler kupljene kod Gumi Padjen u Dugoj Resi isao kod njih direktno i oni su mi montirali obadvije gume na motor . Prvi puta sam vozio te gume na ovom motoru i nisu bile lose dapace OK bolje su drzale cestu nego Pirelli koje sam do tada vozio (dva seta) . Prednja guma mi je imala jos sare za sigurno 2-3000 km , ali posto me ova godina dobro krenula i dosta sam se vozio reko idem sad promjeniti gumu da budem bez brige i netrbam misliti kad gdje kod koga cu je morat mjenjat , a da zaboravio sam reci da sam vec pomisljao mjenjati federe u vilici i mostove ali na moju srecu nisam se upustio u te avanture nego sam krenuo od gume i to je rijesilo moj problem koji me je mucio sigurno 5-6 mjeseci .
Dali je bila greska u gumi kod proizvodjaca ili je guma bila odlezana neznam , reko mi je Cobra Zveglic da moze biti da sam udario negdje u rupu i potrgao platno u gumi (bias) moguce je , jer rupu na nasim cestama nije problem naci i popusiti .
Ali eto da znate ako ce Vas jednog dana muciti takav problem a guma vam je jos OK nemojte misliti da nije problem u njoj dapace ona je prva stvar koju promjenite .
 
Baš sam neki dan slušao sličnu priču.....čovjek kaže da se riješilo kad je balansirao ZADNJU gumu.....
 
Kad mijenjaš gumu OBAVEZNO pozvat POMOČNIKA!Sa Č :mrgreen:







srki
trese do 0,8 promila
poslije super