Triumph Tiger 800

alpine

Well-known member
Oct 5, 2009
3,259
427
83
unde
Pozdrav drustvo.
Od juce sm vlasnik Tiger 800 XRT, 2019. god.
Na satu 13.500km. Motor je opremljen pa....svime :)
Prije njega sam vozio Tracer 700.
Ovo je svemirski brod sada :)

Jedan problem sam primijetio a to je, ne radi sat na tft-u. Kako god nastimam vrijeme, uvijek ostane na tome. Dakle sat ne ide...
Zna li neko sta vi moglo biti?
Lipo (y) . Kako je to sve u jednom kompjutoru, onda je prije neki bug nego da ti je "crka sat", koji je ionako dio nekog CPU-a i daje mu takt. Pretpostavljam da bi tu pomoga neki soft ili hard reset ili update firmware-a, ako ima. Ugl, kad odeš do servisa, pitaj za to, oni će ionako spojit motor na server i provjerit i apdejtat, štagod... to su ti moderni motori

Last edited:

mali_veseljak

New member
Jan 18, 2020
14
8
3
Moguce da je tako. U BiH nema ovlastenih servisa za Triumph. Zvacu tu u HR oa da vidim jesu li imali slican slucaj.

smile 77

Well-known member
Aug 13, 2010
2,394
61
48
44
St
otvorim temu za procitat i pozalim. uz dobar tekst gus mi je vidit i koju sliku,
izgleda sta branko kaze problem nastane cim neko stavi sliku motora mladeg od 2017.odma se osjeti zavid i jal u komentarima.jbt strasno.

• Like
Reactions: Nero

alpine

Well-known member
Oct 5, 2009
3,259
427
83
unde
2022 dolaze novi Tigrovi, veliki 1200 i najmanji 660

esso_sa

Well-known member
Jun 1, 2006
1,482
287
83
Sarajevo
Pozdrav drustvo.
Od juce sm vlasnik Tiger 800 XRT, 2019. god.
Na satu 13.500km. Motor je opremljen pa....svime :)
Prije njega sam vozio Tracer 700.
Ovo je svemirski brod sada :)

Jedan problem sam primijetio a to je, ne radi sat na tft-u. Kako god nastimam vrijeme, uvijek ostane na tome. Dakle sat ne ide...
Zna li neko sta vi moglo biti?

Lijep motor, a vjerujem i odlican za voziti.
Vidim da pominjes da si u BiH, neka ti je sretno sa servisima... Mada, sa tim motorom nije problem i zapucati gdje vani na servis.
To sa satom moze biti nesto sa firmware, vec su ti to pomenuli, a moze biti i do samog sata. Na kraju, sta te briga i da ne proradi. Vozi i uzivaj, imas sat na mobitelu ili ruci ;) Puno sretnih kilometara ti zelim i da te dobro sluzi (y)

mali_veseljak

New member
Jan 18, 2020
14
8
3
Hvala vam svima.
Extra je za voziti. Legao mi je na prvu. Jako udoban a nisam nista stimao oko ovjesa. To tek slijedi.
Naravno za st da mi ne smeta :)

toecutter

Well-known member
Feb 22, 2006
1,993
550
113
41
LA
Obzirom da ti nije više u garantnom roku, za servise ne brini. Nađi dobrog mehaničara koji servisira japance i neće biti nikakvih iznenađenja.
Ja sam moga servisirao uvijek kod istog mehaničara i sve bez problema.

Bio sam jako zadovoljan s njime i ni sam ne znam zašto sam ga prodao...a ustvari uvijek isto ..brzo mi sve dosadi i neka stalna želja za promjenom.
Kod nas još uvijek dosta rezervirano gledaju na Triumphe ljudi, međutim motor je odličan i iz moje perspektive gledano ne zaostaje ni za čime za japancima, dapače.

Meni osobno ima onaj neki konkretan dojam motora koji mi fali kad sjednem npr. na Tracera 900. Ista stvar i kada sam npr. od FZ1 sjeo na novi Z1000...jednostavno meni to nije to (valjda sam staromodan), djeluju mi previše nekako plastično.

Imao sam Tigera dvije sezone i apsolutno bez greške. Evo i frend koji ga je kupio od mene je probao prije Tracer 900 i rekao je da mu je sveukupni dojam prevagnuo na Tigera.

Tako da mislim da imaš odličan motor i uživaj u njemu !

• Like
Reactions: mali_veseljak

toecutter

Well-known member
Feb 22, 2006
1,993
550
113
41
LA
Koji te vrag tjerao da kupiš drlo...koje ne ide :unsure:
Nahvalio mi je Ronde neki zakleti Rondaš i evo mi sada uvijek dođem na cilj a ekipa je već ručala i kreće dalje:(
Sva sreća da nisam još uzeo i DCT :mrgreen:

• Haha
Reactions: Sredju

alpine

Well-known member
Oct 5, 2009
3,259
427
83
unde
Obzirom da ti nije više u garantnom roku, za servise ne brini. Nađi dobrog mehaničara koji servisira japance i neće biti nikakvih iznenađenja.
Ja sam moga servisirao uvijek kod istog mehaničara i sve bez problema.

za mehaniku stoji, ali za odrzavanje softwera (npr. mapping) pristup imaju samo ovlasteni.. za to bolje da bar jednom posjeti ovlastenog, kad bude u blizini, pa da mu ovaj vidi ima li koji opoziv za rijesit, i pogleda ima li novi softver.. ako nema, onda voziiii misko

• Like
Reactions: toecutter