Triumph Tiger 800

Attachments

  • cbf.jpg
    cbf.jpg
    75.8 KB · Views: 111
Stigao kljun za Tigera. Nadam se da cu ga montirati drugi tjedan.

Majku im njihovu..jedna obicna imbus M5 vida koja drzi kljun kosta skoro 8 eura.

Sva sreca da sam zabunom narucio samo jednu ( mislio sam da je to set za 4 vide) pa sam kupio 4 inox vide danas za 5 kuna u zeljezari.😂
 
  • Like
Reactions: rkrosl1
Stigao kljun za Tigera. Nadam se da cu ga montirati drugi tjedan.

Majku im njihovu..jedna obicna imbus M5 vida koja drzi kljun kosta skoro 8 eura.

Sva sreca da sam zabunom narucio samo jednu ( mislio sam da je to set za 4 vide) pa sam kupio 4 inox vide danas za 5 kuna u zeljezari.😂
Šalji slike čim ga montiraš. 👍
 
Evo ga..danas ulovio malo vremena i montirao ga.
U zivo mi je ljepsi nego ovako na slici.
Uglavnom ja zadovoljan...projekt Zeke le Tigre je gotov..😁

 
Pozdrav ekipa!

Evo još jedan Tiger na forumu. Kupio sam ga u 8 mjesecu ove godine i napravio kakvih 5k km. Naknadno sam kupio Puig vizir jer sam sa originalnim imao puno turbulencija, visok sam 187 cm, a planiram kupit i clip on mali vizir jer i dalje nisam zadovoljan zastitom od vjetra. Isto tako moram nabavit raiser-e za volan jer mi je malo prenizak.
Sada preko zime namjeravam dat pregledat ventile... A do proljeća još bočne kofere, nove gume, pd oiler a mozda i crash bar, maglenke...
Do sada sam primjetio 2 loše stvari na motoru, kao što je kolega ranije napomenuo, kada se po ljeti lagano spuštam po cesti sa npr. serpetinama, jajca hoće zakuhat. Druga stvar, iako su diskovi i čeljusti navodno vrh, nekako mi ne koči pretjerano dobro. Kada sam ga kupio morao sam ravnati jedan prednji disk jer se čulo kako lagano na jednom mjestu zapinje za pločice dok si gurao motor. Promijenit ću diskove pa ćemo vidjet.
IMG_20201101_165244.jpg
 
  • Like
Reactions: Moki and rkrosl1
Dobrodosao u Triumph klub i puno sretnih kilometara.
Ja sam moga danas samo upalio a sutra ga planiram oprati i napravit mali dir.
 

Attachments

  • IMG_20201218_163811.jpg
    IMG_20201218_163811.jpg
    98.3 KB · Views: 78
  • Like
Reactions: rkrosl1
Hvala.
Ja svoga nisam pošteno ni oprao nakon sezone jer sam mislio da ću se vozit još. I nakon ne znam koliko godina ove godine bude prva prava jesen/zima. Ekipa na moru se još mogla propeljat koji puta ali mi na kontinentu stvarno nismo imali prilike.
Da li stavljate aditive za stajanje u gorivo preko zime?
 
Prilika je za vožnju svaki dan, samo ovisi tko ima kakve kriterije, volju i opremu. Moj utopljen dekicama i pokriven ceradom u garaži već 4-5 tjedana dok se par frendova svaki vikend vozi po par stotina km u danu. Kak ono vele, rđavom ku**u svaka dlaka smeta😁😁😁, ak ti je volja za vožnju i gušt ti je, 5 stupnjeva ili 15 ili 25 svejedno je, može biti i debeli minus, nije nigdje zabrana za motore.
Ja ne točim nikakve aditive, natočim do čepa, nikad problema dosad.
 
  • Like
Reactions: diesel power
Evo ja sam upravo stavio aditiv Valvoline natocio pun rezervar i bio napravit dir.
Po bljuzgi i mokrome ne volim voziti, ali kad je suho onda napravim dir.
Po zimi radije idem po sumskim puteljcima sa XLkom.
 

Attachments

  • IMG_20201219_111701.jpg
    IMG_20201219_111701.jpg
    204.4 KB · Views: 117
  • Like
Reactions: rkrosl1
Dobrodosao u Triumph klub i puno sretnih kilometara.
Ja sam moga danas samo upalio a sutra ga planiram oprati i napravit mali dir.
BTW, nisam znao da imamo Triumph klub :) ali svakako bi bilo poželjno da se oformi neka skupina na nekoj društvenoj mreži. I da, čiitam o aditivima..nikad to nisam stavljao. Koji konkretno koristite? Kad i kako ga stavljate?
 
  • Haha
Reactions: maRRin 06
BTW, nisam znao da imamo Triumph klub :) ali svakako bi bilo poželjno da se oformi neka skupina na nekoj društvenoj mreži. I da, čiitam o aditivima..nikad to nisam stavljao. Koji konkretno koristite? Kad i kako ga stavljate?

Ja ih rijetko koristim. Inače stavljam samo u barku i to Datakol (bočica je 200kn).
Ove godine sam svugdje stavio taj Valvoline u Triupha i XLku i u dva auta (diesel) (zelena bočica je za benzinu, a crna za diesel).
Bočica (mislim da je 300ml) je za 30 lit. benzine. Košta nekih 80kn.
Uloga bi mu trebala biti da veže vodu na sebe i pročisti malo sistem valjda.
 
  • Like
Reactions: rkrosl1
Kad imas dobre prijatelje pa ti poklone mrezicu za svjetlo 🥳
 

Attachments

  • IMG_20201227_111910.jpg
    IMG_20201227_111910.jpg
    222.5 KB · Views: 91