Triumph Tiger 800

Reko sam mu da ovde nema pomoci..a nisam mu reko nista lose..ako ne kuzi zajebanciju nisam ja kriv..jala nema nek vozi sta hoce meni ni iz dzepa ni u dzep
 
Pozdrav drustvo.
Od juce sm vlasnik Tiger 800 XRT, 2019. god.
Na satu 13.500km. Motor je opremljen pa....svime :)
Prije njega sam vozio Tracer 700.
Ovo je svemirski brod sada :)

Jedan problem sam primijetio a to je, ne radi sat na tft-u. Kako god nastimam vrijeme, uvijek ostane na tome. Dakle sat ne ide...
Zna li neko sta vi moglo biti?
Lipo (y) . Kako je to sve u jednom kompjutoru, onda je prije neki bug nego da ti je "crka sat", koji je ionako dio nekog CPU-a i daje mu takt. Pretpostavljam da bi tu pomoga neki soft ili hard reset ili update firmware-a, ako ima. Ugl, kad odeš do servisa, pitaj za to, oni će ionako spojit motor na server i provjerit i apdejtat, štagod... to su ti moderni motori
 
Last edited:
otvorim temu za procitat i pozalim. uz dobar tekst gus mi je vidit i koju sliku,
izgleda sta branko kaze problem nastane cim neko stavi sliku motora mladeg od 2017.odma se osjeti zavid i jal u komentarima.jbt strasno.
 
  • Like
Reactions: Nero
2022 dolaze novi Tigrovi, veliki 1200 i najmanji 660
 
Pozdrav drustvo.
Od juce sm vlasnik Tiger 800 XRT, 2019. god.
Na satu 13.500km. Motor je opremljen pa....svime :)
Prije njega sam vozio Tracer 700.
Ovo je svemirski brod sada :)

Jedan problem sam primijetio a to je, ne radi sat na tft-u. Kako god nastimam vrijeme, uvijek ostane na tome. Dakle sat ne ide...
Zna li neko sta vi moglo biti?

Lijep motor, a vjerujem i odlican za voziti.
Vidim da pominjes da si u BiH, neka ti je sretno sa servisima... Mada, sa tim motorom nije problem i zapucati gdje vani na servis.
To sa satom moze biti nesto sa firmware, vec su ti to pomenuli, a moze biti i do samog sata. Na kraju, sta te briga i da ne proradi. Vozi i uzivaj, imas sat na mobitelu ili ruci ;) Puno sretnih kilometara ti zelim i da te dobro sluzi (y)
 
Hvala vam svima.
Extra je za voziti. Legao mi je na prvu. Jako udoban a nisam nista stimao oko ovjesa. To tek slijedi.
Naravno za st da mi ne smeta :)
 
Obzirom da ti nije više u garantnom roku, za servise ne brini. Nađi dobrog mehaničara koji servisira japance i neće biti nikakvih iznenađenja.
Ja sam moga servisirao uvijek kod istog mehaničara i sve bez problema.

Bio sam jako zadovoljan s njime i ni sam ne znam zašto sam ga prodao...a ustvari uvijek isto ..brzo mi sve dosadi i neka stalna želja za promjenom.
Kod nas još uvijek dosta rezervirano gledaju na Triumphe ljudi, međutim motor je odličan i iz moje perspektive gledano ne zaostaje ni za čime za japancima, dapače.

Meni osobno ima onaj neki konkretan dojam motora koji mi fali kad sjednem npr. na Tracera 900. Ista stvar i kada sam npr. od FZ1 sjeo na novi Z1000...jednostavno meni to nije to (valjda sam staromodan), djeluju mi previše nekako plastično.

Imao sam Tigera dvije sezone i apsolutno bez greške. Evo i frend koji ga je kupio od mene je probao prije Tracer 900 i rekao je da mu je sveukupni dojam prevagnuo na Tigera.

Tako da mislim da imaš odličan motor i uživaj u njemu !
 
  • Like
Reactions: mali_veseljak
Koji te vrag tjerao da kupiš drlo...koje ne ide :unsure:
Nahvalio mi je Ronde neki zakleti Rondaš i evo mi sada uvijek dođem na cilj a ekipa je već ručala i kreće dalje:(
Sva sreća da nisam još uzeo i DCT :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: Sredju
Obzirom da ti nije više u garantnom roku, za servise ne brini. Nađi dobrog mehaničara koji servisira japance i neće biti nikakvih iznenađenja.
Ja sam moga servisirao uvijek kod istog mehaničara i sve bez problema.

za mehaniku stoji, ali za odrzavanje softwera (npr. mapping) pristup imaju samo ovlasteni.. za to bolje da bar jednom posjeti ovlastenog, kad bude u blizini, pa da mu ovaj vidi ima li koji opoziv za rijesit, i pogleda ima li novi softver.. ako nema, onda voziiii misko
 
  • Like
Reactions: toecutter