Triumph Tiger 800

Treba netko gume za tigrića?
150/70/17 i 90/90/21
pireli scorpion trail ll
NOVO; nikada montirano, dot proljeće 2022 (da ne idem sada u garažu)
1.500 kn
091/5006315
 
  • Like
Reactions: toecutter
Malo da ozivim temu. Nakon dugo trazenja, premisljanja, citanja raznih iskustava, mislim i nadam se da cu kupiti Triumph Tiger 800XR. Znacilo bi mi ako bi netko mogao opisati par stvari o motoru, kakav se pokazao sto se tice održavanja, servisa, kvalitete itd. Motor kupujem s planom svakadnevnog koristenja, vikend izleta ali i nadam se nekih duljih tura sa svojom boljom polovicom. Kad sam to sve sastavio, izbor je pao na Africu Twin, Vstrom 1000 ili Triumph Tiger 800. On mi nekako najvise odgovara, a i izgledom mi je najljepsi. Pa bih cijenio bilo kakvo iskustvo podijeljeno.
 
  • Like
Reactions: alpine and tommy71k
Ne vozim taj model, ali prijatelj mi ima velikog tigra i prezadovoljan je. Već godinu dana mu druga tri motora vegetiraju u garaži. Nećeš falit, ali ipak prvo napravi probnu vožnju bar uru vrimena da vidiš paše li ti geometrija. Afrika je super motor... nešto kao lidl, ima svega, ok je ali nije to to.
 
  • Like
Reactions: lepi42
Ja sam imao Tiger 800 a sada vozim Africu.
Africa mi je u totalu bolja.
 
  • Like
Reactions: lepi42
ovako završi svaka slična tema :rolleyes:

svi su dobri i uzmi šta hoćeš.. a ako još nisi siguran, imaš Uber i nemaš brige sa servisima, osiguranjem, dijelovima, mitasicama, kamerama, marušićem, itd.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: tommy71k
Vracam se na dilemu. Ali sve vise naginjem prema Africi, strah me Triumpha i održavanja. Koju godinu imas Africu?
Moja je 2016g.
Sa Tigerom sam bio jako zadovoljan, možda mi mrvicu više odgovara Afrika (ni sam neznam zašto).
Tigera nije problem održavati , barem ovaj 800 isti vrag ko i većina rednih 4 cilindra...samo je ovaj 3.
 
ovako završi svaka slična tema :rolleyes:

svi su dobri i uzmi šta hoćeš.. a ako još nisi siguran, imaš Uber i nemaš brige sa servisima, osiguranjem, dijelovima, mitasicama, kamerama, marušićem, itd.
Čim se čovjek dvoumi već je znak da ga neće uzeti
 
Moj ce uskoro u oglas Tiger 800 xrx, 2017 g., prvi vlasnik.
 

Attachments

  • IMG_5466.jpeg
    IMG_5466.jpeg
    2.3 MB · Views: 0
Last edited:
Pročitao sam cijeli post o Tigru 800, stvarno nas nema puno vlasnika, ali svi očito zadovoljni. Vozio sam Kawasaki ER6-n 16 godina i eto došlo je vrijeme za promjenu. Pošto sam više orjentiran na malo duže avanture te pola KM godišnje radimo skupa sa ženom na motoru Kawa nam je postala premala.

Tigar 800 je bio godinama moj prvi izbor, potom BMW 750 GS te Yamaha Tracer 900. Zbog nižeg rasta 170 cm, izbor nam je sužen, ali eto nađe se i za nas.
Uvijek sam pikirao na Tigra od 2018 g. naprijed, po mogućnosti XRT što sam na kraju i našao.

Na početku, moram priznati, bio sam kao razočaran, ni sam neznam zašto, ali eto svakim danom se sve više upoznajemo te sam svakim danom sve više zadovoljan, čak i presretan što sam odabrao Tigra.

Motor je stvarno vodljiv, agilan, lijepo i linearno vuće već od niskih obrtaja, možemo se upustiti i u malo življu vožnju, udoban je, lijepo pada u krivine, za dvoje sasvim dovoljan za duga i kraća putovanja.
Svi znamo da savršenog motora nema ( pa čak ni GS ) te ako zanemarimo pokoju manu što je ima svaki motor onda moram reći da je to stvarno dobar stroj.

Naravno kao kod žena, svaki ima svoj ukus, ali ponajprije moramo razčistiti kakav tip motorizma želimo.

Drago mi je da je otvorena ova tema, te da ću od vas trebati pokoji savjet glede ovog motora.
 

Attachments

  • 20230715_173028.jpg
    20230715_173028.jpg
    231.7 KB · Views: 0
  • 20230716_120835.jpg
    20230716_120835.jpg
    263.2 KB · Views: 0
  • 20230815_140104.jpg
    20230815_140104.jpg
    500.2 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: tommy71k and AnteK
uzmi manual i pogledaj šta možeš sam.

Za mog koristim Haynes manual,si svakoma ga mogu preporučit (imam i original od T. ali mi dosad nije triba).
 
uzmi manual i pogledaj šta možeš sam.

Za mog koristim Haynes manual,si svakoma ga mogu preporučit (imam i original od T. ali mi dosad nije triba).
Bok, hvala na preporuci, ali kako vidim Haynes manual treba ga kupiti, jel da ?
Je li moguće da uz neku simboličnu naknadu dobijem Haynes manual od tebe, hvala.

Nego, za sve ostalo ću nekako srediti, jedino molim pomoč oko ovih stvari.

- mogu li za svog Tigra XRT 2019 koristiti motul motocool expert tekućinu hladnjaka ( žuta )
- koju kočionu tekućinu si koristio i jel si je mjenjao sam, kažu da ako ima motor ABS da bi to morao napraviti uz dijagnostiku, znači odlazak na servis, ne znam, je li to točno ili možeš normalno promijeniti sam

Unaprijed hvala
 
Nisam gledao.
😂
Radi li abs bez kontakta preko ključa?
I posuda gore ne smije postat prazna.