Trkacka dozvola

motoklasik

Member
Prebiram pre nekog vremena po dokumentima i pronadjem koverat sa lekarskim pregledima, polisama osiguranja, takmicarskim licencama i drugim papirima iz perioda mog ucesca u MC sampionatu Srbije, tj. trkama starovremenskih motora.

Dogadjaj vezan za ta dokumenta nije se dogodio ni tako davno.
Ne secam se bas dobro da li sam jos imao Yamahu ThunderAce 1000, ili je u pitanju bio neki drugi motor. Uglavnom, hteo sam da isprobam tek ugradjene trokrake svecice (Brisk sa tri elektrode) i zaletim se bas dobro ulicom Jurija Gagarina od blokova ka gradu. Posle raskrsnice sa ulicom Omladinskih brigada put je bio idealan za to, nije tada bilo ni trznog centra "Delta siti" ni naselja "Belvil" sto znaci ni semafora, sve do buvljaka, a i taj semafor je bio otvoren.
Razvucem ga bas zestoko da vidim kako trokrake svecice podnose visoku turu, nisam ni gledao u satove i tek negde kod "AC Gudalovic" naidjem na guzvu, vozila se prestrojavaju za most Gazelu, posle se pojavljuju oni sto silaze sa Gazele na prvom izlasku iz pravca grada, tako da sam se tu vec polako uklopio u kolonu saobracaja.
Na prosirenju za skretanje ulevo za "Hajat" stoji policijska patrola, pandur izlazi na put i zaustavlja me. Vec sam isao sasvim polako, racunam nisam u prekrsaju, imam uredna dokumenta, zeznem se i stanem.
Uobicajeno pitanje za pocetak:

- Dobar dan, da li znate zasto smo vas zaustavili?
- Pa, ne znam... Neka kontrola, verovatno?
- Prekoracili ste brzinu, bas mnogo, mislim da cete biti ovogodisnji sampion Beograda u prekoracenju... - pocinje pandur sa samo njemu duhovitim dosetkama.

Radar je u stvari bio u visini kraja buvljaka, pre nadvoznjaka sakriven u nekom zbunju sa desne strane... nisam ga ni video, inace bi samo skrenuo na Gazelu.

- Pa ne znam, koliko?

Pandur zove preko radiole patrolu kod radara da mu ponove brzinu da i ja cujem, oni odvalise neku cifru ne secam se vise tacno koju, ali pocinjala je sa dvojkom...

- Ma nemoguce... - odmahijem kao nehajno rukom. - Ukljucio sam se u ulicu u visini Toplane (gde je Draguljce parkirao svoje cisterne), bio sam kod druga koji tamo parkira kamione...

Drugi pandur izjavljuje kako je radar bazdaren i da tu nema greske...

- Dajte dokumenta.

Pruzam saobracajnu dozvolu, licnu kartu i prebiram po dzepovima da nadjem i vozacku. Pandur uzima i pozuruje me:

- Dajte i vozacku.
- Ma kakvu vozacku, mora da ima trkacku dozvolu da bi imao pravo da ovako vozi...

Prvi pandur se zlurado ceri, odmah prihvata pricu i nadovezuje se na drugog, vidi se da su uigrani i da su ovu predstavu izveli ko zna koliko puta, verovatno diveci se sami sebi.

- Tacno kolega. Pokazite vi trkacku dozvolu, vozacka ovde ne vazi... Ako nemate, zna se - prijava za maksimalno prekoracenje u naseljenom mestu...

Lepo vidim kako obojica uzivaju u svojoj bahatoj duhovitosti. Samo mi je prostrujalo kroz glavu: da li je jos u novcaniku, nisam je valjda ostavio kuci...

Par dana ranije isao sam u MMS, dok je kancelarija jos bila u Ilirskoj ulici preko puta policije u Despota Stefana (29.novembra). Te godine sam prvi put (a kasnijiih godina redovno) dobio takmicarsku licencu kategorije A. Nema to veze sa motociiklima ili automobilima. Kategoriju A dobijaju oni koji su u prethodnoj sezoni bili na prva tri mesta u generalnom plasmanu u svojoj klasi, a ostali dobijaju licencu kategorije B.
Ali, kada je vec kategorija A, za ovu priliku je - za motor.
Vadim novcanik, prsti mi drhte, samo da je tu... mamu im pandursku. Da su mi lepo napisali prijavu - ok. Ali oni su duhoviti, izvode skeceve...
Te godine licenca je bila u formi i obliku kreditne kartice (kao i redovne vozacke dozvole u novom formatu). Vadim.... VISA. Ali, ima jos nesto.... da, Moto savez Srbije, takmicarska licenca broj V-074, kategorija A, ime, maticni broj, rok vazenja itd, itd...

- Evo izvolite...

Pandur uzima, cita, ocima ne veruje, verovatno prvi put i vidi tako nesto...

- Sta ti je ovo? - sad smo odjednom na ti, iako bi obojica, da saberu godine, imali mozda malo vise od mene.
- Pa to sto ste trazili, trkacka dozvola, sto ste rekli da moram da imam da ne bi ste pisali prijavu.

Prilazi i drugi. Cita. Okrece poledjinu. Tajac. Stoje kao popisani. Verovatno ih niko nikad nije tako zeznuo.
Ja pruzim ruku, uzmem sva tri dokumenta i polako krenem prema motoru. Rec nisu rekli. Morace da vezbaju neku drugu debilsku foru...





U pitanju je bila bas ova, obelezena strelicom... :mrgreen: :mrgreen:


 
Motoklasik, koji si ti car. Nisam se nasmijao već dugo ovako  (y)
 
Bem'ti, nabavljam si i ja jednu, ima li toga u Mostaru, Banja Luci, nekoj našoj ispostavi ?!
 
motoklasik said:
Prebiram pre nekog vremena po dokumentima i pronadjem koverat sa lekarskim pregledima, polisama osiguranja, takmicarskim licencama i drugim papirima iz perioda mog ucesca u MC sampionatu Srbije, tj. trkama starovremenskih motora....



(y) :laugh:
 
ovu priču u sličnom obliku san čuo jedno 5x
priča je gotovo identična samo je lik vozio prebrzo auto i ima pilotsku licencu,
sve ostalo isto,nevjerica,prevelika brzina,traženje pilotske za tu brzinu i ljudina je vadi
lp  :cool: