Trnci u desnoj ruci

bricksrheavy

Well-known member
Feb 17, 2008
2,890
1,119
113
Split
Na ovom motoru nisam ni jednom u skoro 50.000km (2.5 godine, ali nikad voda tamo ni nije dosla, kao ni na proslim motorima :D ), glatko se vrti rucica gasa i dalje. Na proslom jesam jednom u sezoni, znalo bit prasine malo i osjetilo se da moze bolje (ne u voznji, nego u garazi), obrisao, stavio malo silikon spreja na krpicu i prebrisao taj dio i vratio rucicu na volan - vrtila se rucica ko vrtuljak :mrgreen:
Ovo je slika sa Fazera, a sada na Stromu ista stvar - jedna kiša i voda uđe ispod (n) tako da sad kad vidim da će padat zaljepim 2 kruga krep trake oko procjepa između utega volana i ručice gasa.

Sreća da je traka žuta jer bi bio cirkus da je zaboravim skinut:mrgreen:
edited_20220810_134817.jpg

StickyFingers

Well-known member
Oct 15, 2019
1,192
674
113
Zagreb
Zimi mi je uvijek hladnije prstima desne ruke nego lijeve - htio, ne htio, moraš određenom jačinom držat ručicu da bi mogao modulirati gas, a samim time i smanjiti cirkulaciju u prstima.

Iznenađuje me koliko se malo razgovara o podešavanju volana, poluga kvačila/kočnice/mjenjača itd. - ili je svima sve kristalno jasno, ili nitko uopće ne zna ili ne razmišlja o tome da bi trebao obratiti pozornost na ergonomiju :mrgreen:

Kad već razgovaramo, kad ste zadnji put skinuli i očistili ispod ručice gasa? :mrgreen:

View attachment 750341
Meni je apsolutno sve podešeno, koliko to na Huaweisungu može biti... ovjes, gume i sve kontrole... volio bih da može još, ali to ću dočekati na novom motoru najvj...
A ovo ispod ručice sam tek neki dan skužio, i gledam kak je fino rđavo... Posvetit ću se tome narednih dana...

SpoRRi

Well-known member
May 7, 2015
3,783
1,394
113
38
Republic of Ragusa
cesce drkajte pa ce ojacat desna ruka..ili podmazite kablove

koss

Well-known member
Mar 29, 2007
3,783
350
83
Ja sam radio za gRRobnik kRRaču ručicu gasa
Ne tRRne ruka

Attachments

• šorty.jpg
    šorty.jpg
    1.1 MB · Views: 0

xkovax

Active member
Aug 2, 2010
192
120
43
33
bjelovar
Nije bas kod svih.. ja nisam imao ali sretao sam se bas se kolega nedavno zalio i to samo na trnce na kraju je karpalni.

koss

Well-known member
Mar 29, 2007
3,783
350
83
Baš na današnji međunarodni dan lijevaka 😂😂

• Haha
Reactions: SpoRRi