Trnci u desnoj ruci

snake123

Well-known member
Ima li neko problema s trnjenjem ruku u voznji?
problem mi se javlja relativno brzo, nakon cca 50ak km i svako malo moram otresti ruku da dodje sebi do iduceg.
problem je sto gubim fini osjecaj u prstima (ko da recimo dugo sjedite na ruci pa utrne) sto je nezgodno kad je kocnica u pitanju.
Nije nepremostivno svako tolko spustiti ruku ak bih radije ak ima neko rjesenje il ispraviti ak nesto krivo radim
(al isto mi se zna desavati i kod duzih voznji na biciklu)
 
Probaj malo promjenit kut ruke u odnosu na volan. Ako možeš, poigraj se visinom volana ili sica.
Trnjenje bi trebalo biti vezano uz cirkulaciju krvi pa probaj promjenom položaja. Ako ima (a i preventivno) grčeva, nije loše uzimati kao dodatak magnezij u prahu.
 
  • Like
Reactions: singlica and DuroDu
JK s onim gore...
Jesi nedavno mijenjao motor? Možda ti je ruka ukočena, oće se događat...
 
Kaze frend da mu je ovo puno pomoglo
 

Attachments

  • 61di8qnRCYL._SY450_.jpg
    61di8qnRCYL._SY450_.jpg
    19.3 KB · Views: 0
Još si dobar...meni utrne nakon desetak minuta a nakon sat vremena nemam više nikakvog osjećaja.Rekord mi je oko 150 km šta sam uspio odvoziti u komadu. Problem je negdi sa živcima u laktu ili ramenu i pomoći nema,barem meni
 
Još si dobar...meni utrne nakon desetak minuta a nakon sat vremena nemam više nikakvog osjećaja.Rekord mi je oko 150 km šta sam uspio odvoziti u komadu. Problem je negdi sa živcima u laktu ili ramenu i pomoći nema,barem meni
znaci nisam jedini.... i ja mislim da je nesto sa zivcima.... i skuzio sam da nakon sto prvi put utrne poslije je su razmaci puno kraci)...
i u lijevoj se rijetko dogadja jer sam od onih sto pozdravljaju pa svako malo masem nekom 😄
 
znaci nisam jedini.... i ja mislim da je nesto sa zivcima.... i skuzio sam da nakon sto prvi put utrne poslije je su razmaci puno kraci)...
i u lijevoj se rijetko dogadja jer sam od onih sto pozdravljaju pa svako malo masem nekom 😄
Ma sve ti ovisi koliko godina imas:
do 35 ti je kako su ljudi rekli minjaj ruku ili motor
do 45 ti je upala karpalnog tunela i to je malo zajebano
preko 45 ti je cirkulacija, star si i dobro da jos vozis
 
znaci nisam jedini.... i ja mislim da je nesto sa zivcima.... i skuzio sam da nakon sto prvi put utrne poslije je su razmaci puno kraci)...
i u lijevoj se rijetko dogadja jer sam od onih sto pozdravljaju pa svako malo masem nekom 😄
Meni je skršeno i desno rame i lakat tako da neznam di je problem...a nekad kad otresem budem miran i po pola sata a nekad ni deset minuta,svaki đir drugačije
 
I meni se to događa, ali zbog:
- a) držim kažiprst na prednjoj kočnici cijelo vrijeme dok vozim
- b) prečvrsto držim gas

Kad pripazim da laganije držim gas i maknem kažiprst s kočnice, onda je ok.
 
Koji motor vozis?
ER5
Ma sve ti ovisi koliko godina imas:
do 35 ti je kako su ljudi rekli minjaj ruku ili motor
do 45 ti je upala karpalnog tunela i to je malo zajebano
preko 45 ti je cirkulacija, star si i dobro da jos vozis
35+ 😄
I meni se to događa, ali zbog:
- a) držim kažiprst na prednjoj kočnici cijelo vrijeme dok vozim
- b) prečvrsto držim gas

Kad pripazim da laganije držim gas i maknem kažiprst s kočnice, onda je ok.
mislim da ne stiscem precvrsto rucicu, al mi je kaiprst il kaziprst i srednjak uvijek na kocnici (mozda nije pravilno al navika - pokusavam voziti bez al mi je cudan osjecaj - valjda jer sam vecinom po gradu pa tak drzim)
 
Promjenio sam motor prije 2 godine, i počeo osjećat poslije vožnje da mi je desna ruka utrnuta. Nakon nekog vremena počela i bol u lopatici. Prvo sto sam pomislio-motor! Igrao se s položajem volana i nisam nista dobio. Nedavno na godišnjem krenem prvi dan (720km) i nakon pola sata odma utrne šaka i boli ispod lopatice a imam još 11 dana godišnjeg. Ljut skinem rikavice i odma ih zavežem za kofer i shvatim da je do rukavica. Kad god bi ih stavio šaka bi utrnula i lopatica počela bolit. Eto, aj budi pametan🤷‍♂️
 
ER5

35+ 😄

mislim da ne stiscem precvrsto rucicu, al mi je kaiprst il kaziprst i srednjak uvijek na kocnici (mozda nije pravilno al navika - pokusavam voziti bez al mi je cudan osjecaj - valjda jer sam vecinom po gradu pa tak drzim)
Spusti štipe od kočnice i kvačila malo niže, da prsti slobodno padaju na njih, a ne da je šaka savijena u zglobu.
(ako je do toga)
 
Promjenio sam motor prije 2 godine, i počeo osjećat poslije vožnje da mi je desna ruka utrnuta. Nakon nekog vremena počela i bol u lopatici. Prvo sto sam pomislio-motor! Igrao se s položajem volana i nisam nista dobio. Nedavno na godišnjem krenem prvi dan (720km) i nakon pola sata odma utrne šaka i boli ispod lopatice a imam još 11 dana godišnjeg. Ljut skinem rikavice i odma ih zavežem za kofer i shvatim da je do rukavica. Kad god bi ih stavio šaka bi utrnula i lopatica počela bolit. Eto, aj budi pametan🤷‍♂️
Meni je to u pocetku koristenja radila Held Titan rukavica na desnoj ruci, ali samo u malom prstu i tek nakon sat-dva voznje bez skidanja rukavice - nestalo vremenom kad se malo rasirila od upotrebe.
 
I meni se to događa, ali zbog:
- a) držim kažiprst na prednjoj kočnici cijelo vrijeme dok vozim
- b) prečvrsto držim gas

Kad pripazim da laganije držim gas i maknem kažiprst s kočnice, onda je ok.
Eto