Trošarine za motocikle ?

Poggiali

New member
Ja bi molil ak ima neki link di bi mogo vidit kak se kreču trošarine za motore, kak to ide prema ccm ili ks?
Ima jedno vrijeme ka sam to vidio na sajtu al sad nikako nemogu nač  :?
 
Ma mene zanimalo ak oču uzet recimo ninju zx 6 r kolko još treba sve skupa platit na njenih 78000kn, kolko je osiguranje, i kaj sve još ide ,
također me zanima za ove od 1000ccm, pa da si znam usporedit
 
neznam ja kaj se sve mora platit  :misli:
jel treba i tehnički radit sa novim motorom, jer za skuter nije trebalo ?
 
Poggiali said:
Ma mene zanimalo ak oču uzet recimo ninju zx 6 r kolko još treba sve skupa platit na njenih 78000kn, kolko je osiguranje, i kaj sve još ide ,
također me zanima za ove od 1000ccm, pa da si znam usporedit
trebaš platit još tehnički i registraciju a to ti je oko 3600kn za zagreb
 
Kaj inače razlika u cjeni po regijama. Ak ima negdi jeftinije, pa se odjavim iz ZG-a  :mrgreen:
 
Evo ti link pa si izračunaj što te zanima i ujutro nazovi neko osiguranje u svome mjestu i pitaj za cijenu osiguranja kod tebe: http://www.ak-rijeka.hr/racunalica.php
 
E puno fala,  (y)
Još da pitam ja na scooter imam nekih 40% popusta u osiguranju, dal mogu to prenijeti na motor ili to samo za skutere vrijedi ?
 
Poggiali said:
Ma mene zanimalo ak oču uzet recimo ninju zx 6 r kolko još treba sve skupa platit na njenih 78000kn, kolko je osiguranje, i kaj sve još ide ,
također me zanima za ove od 1000ccm, pa da si znam usporedit

Trošarinu palćaš na uvoz motora u zemlju primjerice kupiš ga u DE i uvoziš ga u HRV

dakle za ninju6 koja dođe 78000kn plaćaš tehnićki i osiguranje sad sve ovisi koliko popusta imaš
na osiguranju dakle ful regan motor na cestu te bi došo negdje oko 81-82tkn (y)
 
Poggiali said:
Kaj inače razlika u cjeni po regijama. Ak ima negdi jeftinije, pa se odjavim iz ZG-a  :mrgreen:
razlika ti je samo u premiji osiguranja
mislim da ti je najjeftinije na gospičke tablice ali nisam siguran!
uglavnom zagreb je najskuplji :palacdolje:
 
Poggiali said:
E puno fala,  (y)
Još da pitam ja na scooter imam nekih 40% popusta u osiguranju, dal mogu to prenijeti na motor ili to samo za skutere vrijedi ?
možeš prenjeti
 
Poggiali said:
E puno fala,  (y)
Još da pitam ja na scooter imam nekih 40% popusta u osiguranju, dal mogu to prenijeti na motor ili to samo za skutere vrijedi ?

da možeš prenjeti al moraš scoot odjavit  (y)
 
Jeste sigurni za to da se može prenijeti sa skutera na motocikl jer nisu ista kategorija vozila, osim ako skuter nije neki koji se nije vodio kao moped već kao motocikl?
 
Medo said:
Jeste sigurni za to da se može prenijeti sa skutera na motocikl jer nisu ista kategorija vozila, osim ako skuter nije neki koji se nije vodio kao moped već kao motocikl?
može jer su meni rekli da mogu prenjet s tzra(koji je bio moped) :wink:
 
Medo said:
Jeste sigurni za to da se može prenijeti sa skutera na motocikl jer nisu ista kategorija vozila, osim ako skuter nije neki koji se nije vodio kao moped već kao motocikl?

ja sam policu sa Kamiona, na kojoj sam imal 50%, a kojeg sam prodal, prenesal na motor tak da ja sam mogo
(y)
 
Za kamion ok jer su mi rekli da sa veće kategorije (kako god oni to definirali) možeš na manju ali obratno ne.
 
Medo said:
Za kamion ok jer su mi rekli da sa veće kategorije (kako god oni to definirali) možeš na manju ali obratno ne.

ma sve se da srediti  :mrgreen: