tura na praznik..

marac_zg

Member
daklem..
s obzirom da se bliži lošije vrijeme,rekoh sam sebi da bi mogla pasti još jedna duža tura..
praznik je došao kao naručen,vremenska prognoza idealna.. 8)
ruta:
Zagreb-Karlovac-Gračac-Maslenica-Starigrad-Karlobag-Senj-Crikvenica-Delnice-Karlovac-Zagreb..
sve skupa cca. 600 km..
krenuo sam u pol deset ujutro iz garaže i natrag u garažu ušao u pola devet navečer.. :mrgreen:

ZG-KA-Gračac:
do Gračaca je i bilo nešto prometa,iskorištavao sam prednosti skutera,da bi zatim vozači automobila na potezu od Udbine do Gračaca liječili svoje frustracije.. :mrgreen:  naime,tamo se vozim max.110 km/h,a auti potežu opasno..
prvi predah je bio na benzinskoj u Gračacu..natočio benzina,pojeo čokoladicu(malo energije za nastavak puta..  :mrgreen: ) i popio vode..oduševila me činjenica da mi je skuter trošio 3.2 litre na sto kilometara uz prosječnu brzinu od 78km/h..tu se treba uzeti u obzir da je dio vožnje bio i u ZG i u Karlovcu,stani-kreni,od semafora do semafora,tako da sam bio prilično zadovoljan brzinom..
Gračac-Maslenica-Starigrad-Karlobag-Senj:
krenuh sa benzinske,i ubrzo sam počeo sve po spisku cestarima..naime,jedna dionica ceste koja vodi od Gračaca do Zatona prema Maslenici,i to ona na nizbrdici,je ostrugana zbog sigurnosti,tako da sam fino plesao sa skuterom.. 8)  ali,preživjeh i to..u Zatonu sam stao na par minuta da skinem jedan sloj odjeće i nastavih dalje..promet se već od Gračaca razrijedio tako da sam sreo par vozila do Maslenice..u Maslenicu nisam ušao,nego sam odmah skrenuo prema Starigradu i Karlobagu..ta dionica me oduševila,fini asfalt,rijedak promet(osim bajkera koji su me ciejlim putem uredno pozdravljali ili odzdravljali.. (y) ) i prekrasni pogledi...uglavnom,do Karlobaga sam se guštao,vježbao kaunter-stiring  :mrgreen: ,ulaske u zavoje,provjeravao kako skuter regira na kočenje u zavoju(s oba dvije,samo sa prednjom,samo sa zadnjom i tako to.. :mrgreen:) i uglavnom još malo vježbao..stao sam na jednom vidikovcu i popio bocu vodu uživajući u pogledu..zatim nastavak do Senja,opet guštanje i i uživancija..stigoh u Senj gdje sam navratio kod frenda i cure mu na pivu..molim da me se ne napada,nego da se uzme u obzir da me ima sto+ kila tako da jedna piva u sat i pol vremena uopće ne djeluje na mene;provjereno u puno previše navrata.. :mrgreen:
nakon razgovora ugodnih i dobre pive,svratih na benzinsku..potrošnja 3,15 litara/100 km,prosječna brzina 71 km/h..manja brzina je posljedica gore navedenog vježbanja.. :mrgreen:
Senj-Crikvenica-Delnice-Karlovac-Zagreb:
napunih skuter i krenuh put metropole..
do Crikve sve super,opet uživancija..jedino me brinuo pogled prema planinama,jer su se gore nakupili neki crni oblaci..krenuo preko Križišća i nakon križanja sa autocestom počela je padati temperatura..i u Gornjem Jelenju magla..tu sam stao,obukao se toplije i nastavio prema Delnicama..do tamo je magle nestalo,ali je već počeo padati mrak,a i cesta je bila mokra pa sam usporio tempo..uglavnom,starom cestom sam se furao skroz do Karlovca,opet uz rijedak promet..od Karlovca do Zagreba starom cestom,koja je bila navjerojatno prometna..
i kao što rekoh,u garažu sam ušao u pola devet..prosječna brzina mi je bila samo 66km/h,ali s obzirom na uvjete(magla,mrak,dobar dio dionice mokar,gužva KA-ZG..) nisam previše nezadovoljan ni sa time..

zaključak:
totalni gušt..
desni zavoji mi idu nešto bolje od lijevih..zasad.. :mrgreen:
puno lakše skuter pada u zavoj kad je čovjek opušten,tj.kaunter-stiring puno bolje djeluje na skuter..nije da nisam znao,ali dionica Starigrad-Karlobag je to potvrdila.. :mrgreen:
ski oprema stvarno dobro dođe..
moram si kupiti goretex rukavice.. :mrgreen:
ostajem pri skuterima ili motorima sa DSG mjenjačima(čitaj:nove Honde..).. :mrgreen:

i jedna me nedoumica pratila putem:
kako signalizirati motoristima koji dolaze iza mene da sam ih primjetio i zbog toga se maknuo u desnu stranu da me mogu preći bez straha i potrebe sa prelaskom na suprotni trak? :misli:
neki su skužili,ali neki su čekali da me mogu normalno prijeći,iako sam se ja maknuo u desno..

od slika ništa..fotić ne nosim sa sobom,makar mislim da ću promijeniti tu naviku,a slike sa moba ne mogu prebaciti na komp.. 8)

toliko od mene..
 
ako su brži proći će te maknuo se ti ili ne, ako su stranci onda će čekati
mene obično stuži Rovi pa se ni ne stignem maknuti ovi već prođu
pokaži rukom da odu naprijed ako te nerviraju, samo pazi ima ih dosta koji na ravnom su frajeri a kad dođu krivine ti samo smetaju pa ti dižu tlak onda im samo pokaži da su luđi od njih tako da ih obiđeš u zavoju sa nogarom na podu i da frcaju iskre onda te više neće obilazit po ravnom :D
 
steta sta nema slika,tekst necu citati jer je ogroman :mrgreen: ne kuzim toliko pisanje,ali vjerujem da ti je bilo dobro (y)
 
vi ste čudni, ili sam ja čudan jer meni kao da malo bolje idu lijevi :misli:
ubiti svejedno mi je više ovisim o preglednosti zavoja, pa samim time lijevi mi idu nešto bolje
 
mv_agusta said:
vi ste čudni, ili sam ja čudan jer meni kao da malo bolje idu lijevi :misli:
ubiti svejedno mi je više ovisim o preglednosti zavoja, pa samim time lijevi mi idu nešto bolje
i meni lijevi idu bolje :neznam:
 
signaliziraj mu sa zmigavcem,kako djeluje i kod kamiona,buseva..
 
Senj-Crikvenica-Delnice-Karlovac-Zagreb:
napunih skuter i krenuh put metropole..
do Crikve sve super,opet uživancija..jedino me brinuo pogled prema planinama,jer su se gore nakupili neki crni oblaci..krenuo preko Križišća i nakon križanja sa autocestom počela je padati temperatura..i u Gornjem Jelenju magla..tu sam stao,obukao se toplije i nastavio prema Delnicama..do tamo je magle nestalo,ali je već počeo padati mrak,a i cesta je bila mokra pa sam usporio tempo..uglavnom,starom cestom sam se furao skroz do Karlovca,opet uz rijedak promet..od Karlovca do Zagreba starom cestom,koja je bila navjerojatno prometna..





Oko pola šest povratkom s Krka i ja sam uletio u maglu na spomenutom dijelu koja se nije ni digla od jutra i osam sati kada sam dolazio na Krk..cesta super,zavoj na zavoju,šteta za pojedine oštečene dionice..šteta da se nismo sreli na cesti nadam se da bude i zato prilike..pozdrav.. (y)

daj sljedeci put napravi normalni citat :?
 
Da je danas jučer, a sutra danas, sutra bi bilo prekosutra.  :mrgreen:
 
Stari svaka čast, ja san iz Šibenika, iman Beverllya 200 i želja mi je napravit đir sa nji do Zg-a i nazad.
 
hahahaha e smijem se ko sto dugo nisam citajuci ovu temu,lijevi i desni zavoji,lijevo i desno jbt predobri komentari,pa onda jucer danas sutra i preksutra... neka sam otvorio i ovu temu  :LOL: :LOL: :LOL: