Tuzla - Sarajevo

Crash

Member
Ajd valjda nisam fulo forum.

Uglavnom zaletili bi se do Sarajeva i vratili u istom danu, ide se preko Tuzle. Ukupno 450-500 km vožnje, pauza negdje uz put, naravno kahva i ostalo na baščaršiji.

Bit će malo na knap s vremenom, pa da netko s više iskustva kaže kakva je situacija na dionici Tuzla - Sarajevo.

Dio to Tuzle, točnije do petlje prema Tuzli je uglavnom poznat, gužva na cesti, dosta kamiona (voze li nedjeljom?), krivine, kamera kod Orašja al to nas brine tek u povratku.

Daklem tips and tricks za najlakše doći do Baščaršije?
Hvala.
 
Pola ti je dobar put pola nevalja..bolje je da prije Kladnja skrenete lijevo prema Vlasenici pa preko Sokolca i Romanije sidjes pravo u Sarajevo i odma si na carsiji :mrgreen:..sa motorima s e provuces pored ograde i parkiras ipod table info punkta-svi sa motorima tu parkiraju
 
Crash said:
Ajd valjda nisam fulo forum.

Uglavnom zaletili bi se do Sarajeva i vratili u istom danu, ide se preko Tuzle. Ukupno 450-500 km vožnje, pauza negdje uz put, naravno kahva i ostalo na baščaršiji.

Bit će malo na knap s vremenom, pa da netko s više iskustva kaže kakva je situacija na dionici Tuzla - Sarajevo.

Dio to Tuzle, točnije do petlje prema Tuzli je uglavnom poznat, gužva na cesti, dosta kamiona ...

... i još više policije ;)    :?  :palacdolje:

Crash said:
Daklem tips and tricks ...

... pratiti lokalce ;) ili "cestarinu" u sitno pripremiti u džepu 

:mrgreen:
 
Crash said:
Šta je s ovim što ne valja, radovi?
Preko Vlasenice je po karti 30 km duži put.
radovi,rupe odroni..ovamo ti je malo duze al je manje vozila,ljepsi put sve preko planina, a nema ni policije kao ovamo na svakom cosku-samo malo kad skrenes prema Vlasenici ima jedno10-15km malo losijeg puta poslije super-samo pripazite od Vlasenice uzbrdo ko nezna put moze zacas u jarak :mrgreen:..uostalom mozete se vratit tamo gdje ste planirali pa ces sam vidit sta je bolje
 
Vozuca-Olovo-Semizovac a mozes i na Odvojku skrenut za Vares ako imas dobar offroad motor  :LOL:
 
Previse u jednom danu.
Odspavaj blizu bascarsije.
Hotel Focin Han.....jeftino.....
 
Slazem se, preko Tuzle je to previse u oba smjera.
Isao i ja tako krajem prosle ili pretprosle, prekrasno. Al tek sto dosao u Sarajevo, malo se snasao i pojeo nesto fino, ajmo nazad.
Vratio se ipak preko Zenice, nocu mi tako daleko sigurnije pogotovo onako pomalo umoran od svega. Jos me od grane uhvatila neka magluština, pa oko Djakova doslovno vozio 40ak kmh s podignutim vizirom i bez naocala, drugacije ne moš :)

Sretan put :)
 
Nego kako nego preko Tuzle  :misli: 

Ne nije previše, na knap dovoljno.
Ne mogu odspavati jer ovo je vožnja za jedan dan  :wink:, sutradan me čakaju obaveze.
 
vlais ng said:
Previse u jednom danu.
Odspavaj blizu bascarsije.
Hotel Focin Han.....jeftino.....
Koliko jeftino (po osobi ili)? Bas trazim povoljan smjestaj u sarajevu.
 
Veni, vidi, vici.
Osvrt na najbitnije - put. Ocjena vrlo dobar izuzmemo li onaj naprasni prekid asfalta u dužini par metara negdje u brdima pred SA.
Dakle magistrala od Orašja preko Tuzle do Sarajeva, najkraćim putem koji vam nudi gps, michelin ili karta nema potrebe za nikakvim skretanjima ili obilascima, jučerašnje iskustvo. Trajanje vožnje oko 3,5 sata za 220 km (VK-SA) u jednom smjeru i dva usputna stajanja. Uglavnom krenuli oko 9 ujutro, natrag bili prije mraka. I kad smo kod brojki, tamo i nazad potrošili 200 kn goriva.

Situacija na cesti, povremene gužve u naseljima i u krivinima u brdima, prve riješavamo lagano bajkerski, druge strpljenjem. Policije ima, ali su uglavnom zabavljeni četverotočkašima, odpozdravljaju na klimanje glavom  :) naravno i mi vozimo više manje fer.

Sarajevo šeher grade, prvi put sam tamo i oduševljen sam, Čaršijom. Gužva, ljudi odsvakale, a opet sve mirno, tiho i polako.
Nezaobilazna kahva, rahatlukum, zeljanica, tikvenica ...

Sve u svemu jako dobro potrošeno vrijeme i kilometri.


 
Jbt, star sam....
Kad sam poceo pusit, to je bio upravo Filter 160, u ZG poznatiji pod "stoša".
Al pakiranje se ocito promijenilo  :mrgreen:

Filter160-20fHR1983.jpg
 
Ako idete preko Tuzle, preporučujem da svratite do Panonskih jezera. Bili smo u smještaju uz samo jezero koji ima garažu za motore, što je bilo idealno za nas (pogledaj na google-u "apartmani tuzla panonsko jezero"). Jezera su savršeno mjesto za kratku pauzu i osvježenje.
Što se tiče same rute, put preko Tuzle je najkraći, ali imajte na umu da može biti radova i gužvi. Ako imate malo više vremena, razmislite o ruti preko Kladnja i Romanije – malo duža, ali manje opterećena i s predivnim pejzažima. Sarajevo je uvijek ljepše kada imate više vremena za istraživanje i uživanje u Baščaršiji.
 
Topic startr sigurno nije vise vegan i ne jede zeljanicu i tikvenjacu vec cevape s lukom i kad se uzrigne oko njega 15 metara meraja nidje nikog :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: prpa