TWISTERI ZBOR - Kawasaki ER-5 generalni topic

Ima mozda tko manji rastom zainteresiran za zamjenu sica ? Naravno da je u istom stanju bez ogrebotine.
 

Attachments

  • IMG-20190127-WA0000.jpg
    IMG-20190127-WA0000.jpg
    230.4 KB · Views: 178
Ja imam originalni pa bi mijenjao za jos visi ako postoji :)
Prodaje li netko podizace volana i malo siri volan od originalnog? Ili savjet gdje je to najbolje uzeti (naruciti vani ili u nas)?
 
Evo ljudi da bacim update, promijenio sam semeringe na vilicama i sad je stanje malo bolje, ali i dalje pretjerano pušta, pošto nisam meha nego više DIY ne garantiram da je 100% dobro ugrađeno tako da izgleda da ću to ipak morati dati nekom kvalificiranijem  :(

Kaj se tiče volana ja imam dosta širi i povišen koji mi je za sad super u vožnji(još nisu pale duže ture,ali jbg sad će se na more) jedina zamjerka je očekivano da je aerodinamika u banani. Ako si malo jači i/ili viši na njemu si ko jedro i sve preko 120-130 uopće nije gušt. Sa takvim volanom sam išao najbrže 150km/h, mogao sam još i brže,ali s obzirom na količinu vjetra koju sam lovio i da je bilo još i bočnog stvarno nisam imao volje ga jače stiskati.
 
Pa twister je naked, kao sto kazes ocekivano je da vjetar radi problem na vecim brzinama.

Iako ne razumijem potrebu za nekom jurnjavom na AC. 99% sto vozim autoput je ZG-KA i tu ne vozim brze od 120, za sve dalje je lokalna cesta u igri, a tu se ne razvijaju stalno takve brzine..osim mozda na plominki i Senj-KB  :evil:







 
Ma nije potreba za jurnjavom, ali da se ne pravimo fini ako kupiš motor i/ili auto zanima te kolko ide  :evil: :evil:

Vilice su dane na servis tako da ćemo vidjet jel će bit bolje. Kod skidanja vilica sam s*ebao blatobran tako da sam ga danas zavario pa će trebat na farbanje.
Jel ima još živih da ih koturaju?
 
Jedno pitanje, jel zna netko....
Onaj filter od na karburatoru (warmer system) da li je neophodan, a ako je, gdje ga nabaviti?
 
Ma snašao se, naručio novo. Zapravo se i vozim zimi pa neće biti na odmet da radi.
Kako ti ga je skinuo? Samo filter pa premostio ili eliminirao totalno?
 
Pozdrav svima. Eto, zainteresiran sam za kupnju Er5 pa ako mozda znate nekoga tu na forumu ili poznanika da prodaje primjerak koji bi i sami kupili, bio bih zahvalan na preporuci.
 
Dylan said:
potpuno ga je skinuo.
Isto i kod mene uz obrazloženje da i zimi u Rijeci nije tako hladno da bi trebao. Sada ako krenem na Antartik ili za Sibir zimi bude problema  :D
 
Pozdrav,nisam nešto aktivan na forumu pa evo ako može pitanje?Naime vlasnik sam Er5 nekih 10 godina i počelo mi se događatda zadnja guma vrlo brzo nakon zamjene ispuca po profilu.Prva koja je ispucala bila je dunlop arowmaxx koja je reklamirana i sa novom se dogodilo isto, tada sam stavioBridgstone bt neznam oznaku ona isto ispucala i sad imam pirelli Citty i ista stvar, dali tko možda zna razlog?
 
Ekipa ako je netko u potrazi za ER5 saljem link, moj ide u prodaju:
https://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/kawasaki-er-5-499-cm3-oglas-29471223
U zadnje vrijeme sve vise vozim pa idem na nesto novije i nesto vece (190cm i 100kg je ipak previse za ovaj motor).
Za ekipu s foruma mali popust, sve se da dogovoriti.