TWISTERI ZBOR - Kawasaki ER-5 generalni topic

S kojim ključem odsarafite svjećice? Ja sam probao sa svojim setom alata i nikako da uđe u onaj otvor jednostavno je preusko(  :evil:) . Jučer sam čistio karbove jer mi je radio na jedan cilindar, a par dana prije sam ga bio okrenuo na rezervu i od tad me krenuo zaje**. U karbu je bio nešto zmazanoce nakon što sam to očistio motor je super radio, međutim jučer nakon tankanja na ini i nakon smjene kad sam išao doma opet isti problem. Sad ne znam jel do svjećice jer je nisam mijenjao od kad sam kupio motor u 1mj, plus motor je stajao cijeli 7 i 8mj u garaži ili to da nisam imao dovoljno goriva pa sam ga opet morao okrenuti na rezervu kad sam išao do posla.  :misli:
 
Ekipa moram reći da sam pročitao puno korisnih savjeta na ovom postu i da je atmosfera sjajna. Iako sam zamijenio twistera za versys mislim da ću i dalje redovito pratiti prepisku  ovdje  :)
 
Korisnik97 said:
S kojim ključem odsarafite svjećice? Ja sam probao sa svojim setom alata i nikako da uđe u onaj otvor jednostavno je preusko(  :evil:) . Jučer sam čistio karbove jer mi je radio na jedan cilindar, a par dana prije sam ga bio okrenuo na rezervu i od tad me krenuo zaje**. U karbu je bio nešto zmazanoce nakon što sam to očistio motor je super radio, međutim jučer nakon tankanja na ini i nakon smjene kad sam išao doma opet isti problem. Sad ne znam jel do svjećice jer je nisam mijenjao od kad sam kupio motor u 1mj, plus motor je stajao cijeli 7 i 8mj u garaži ili to da nisam imao dovoljno goriva pa sam ga opet morao okrenuti na rezervu kad sam išao do posla.  :misli:
:misli: koliko znam rezerva vuče gorivo s niže razine u tanku - tako da ako je bilo taloga na dnu kad si prebacio na rezervu povuklo je u karb i zaštopalo ga :misli:

A za skidanje svjećica je najbolji bio tvornički ključ, na ovoj stranici (naručivao sam preko njih i dobra stvar je što stavljaju slike točno onog dijela koji i kupuješ) je polovni set 20-30€ + poštarina, vidi još po ebayu i njuskalu...;
https://www.boonstraparts.com/en/parts/mke=Kawasaki/mdl=ER-5%202001-2005%20(ER5%20ER500C-D)/
 
Djoni_ said:
Ekipa moram reći da sam pročitao puno korisnih savjeta na ovom postu i da je atmosfera sjajna. Iako sam zamijenio twistera za versys mislim da ću i dalje redovito pratiti prepisku  ovdje  :)
Prodao svog sa ~84000 prije skoro 5 godina, zadnji put kad sam ga vidio je bio prevrtio 100000 :mrgreen: - i još uvijek "navratim" ovdje iako se bojim da sam već nažalost podosta i zaboravio o ER5.
 
Hvala Dylan još se "vidimo" na ovom postu  (y)
 
Samo bih na kraju dodao moj zaključak o twisteru - "Mali motor za velika putovanja"  (y)
 
Promjenio svjećice kod majstora jer mi se nije dalo čekat alat, a ne mogu se vozit malo malo na jednom cilindru. Čini mi se da motor sad dobro radi, od promjene sam napravio jučer 10km po kiši tako da nezz 100% ali sudeći po stanju svjećica koje sam izvukao do njih je
 
Pozdrav
Ima tko mozda km sajlu za prodati, ili gdje da ju dam napraviti u Zg
Vidim rade ih na Oranicama, Samoborska, Dubrava
 
Radi ih jedan čovjek u Donjoj Zelini samo uzorak treba odnijeti, firma se zove asb ili abs saile. Za koje godište trebaš jer mislim da je i moja pukla(nisam još rastavljao da vidim do čega je) pa mogu odmah 2 dati napraviti.
 
Djoni_ said:
Ekipa moram reći da sam pročitao puno korisnih savjeta na ovom postu i da je atmosfera sjajna. Iako sam zamijenio twistera za versys mislim da ću i dalje redovito pratiti prepisku  ovdje  :)
Ajde i vrime je...  A neki dan sam te se sjetio jer imam nekih dijelova za er5 :D

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

 
Hvala RS uvijek se sjetim twistera kada "nategnem" gas, imao je onu nezaboravnu eksploziju ubrzanja između 5500 i 9000 okretaja.
 
Poceo mi volan lagano tresti, jel moguce da zbog lezajeva na volanu, ili mozda zbog zadnje gume, jer vidim da je neravnomjerno poderana, i koje ulje za vilice vam se pokazalo najbolje, 10-15-20 (upitnik)
 
Da malo dignemo temu, od 12.11.-18-11. ove godine odvezena OD-DO, mali ide ko veliki, jedino vilica propišala, ali to je bilo za očekivati, jer je već bila masna. Sve u svem, dozivljaj










e sad je sezona gotova  :D
 
Svaka čast na toj vožnji.
 
Ekipa ima tko za prodati orginal volan? Za sad imam neki širi i sviđa mi se na prvu , ali na duže ture počnu me ruke boljeti i nakon kaj sam ga probao s originalnim sam skužio koliko je lakše voziti