u početku bijaše Z1

papillon said:
A ima tu i dosta istine iako bi se polemike mogle vršiti vrlo dugo kao i kad sam na ovoj temi davno negdi na 80 strani napisao da mi je zvuk i izgled Laverde (kao tvoja) ostao urizan u pamćenju sa kampa na Preluci ali su me odma poklopili da to nije vrijedno spomena - nikad nikom pravo a ja sam je gušta ujutro slušati kad bi se upalila i lagano izašla na asfalt - toliko malo smo opet pošli u off  :misli:.

Previše je rjetka pa ljudi neznaju o čemu pričaš , najbolje je kad se zavrti od 5000 pa gore . Zvuk japanskog motora od 4 cilindra s Marvingom znaju svi . Najluđi zvuk ima definitivno Laverda V6 s otvorenim auspusima , ima li iko ovdje osim mene ko je to čuo uživo .
 
jota said:
Previše je rjetka pa ljudi neznaju o čemu pričaš , najbolje je kad se zavrti od 5000 pa gore . Zvuk japanskog motora od 4 cilindra s Marvingom znaju svi . Najluđi zvuk ima definitivno Laverda V6 s otvorenim auspusima , ima li iko ovdje osim mene ko je to čuo uživo .

Najbolji zvuk ima Deutz-Fahr, jebali vas poljoprivredni strojevi...  :jesus: :mrgreen:
 
z-1000mk said:
Najbolji zvuk ima Deutz-Fahr, jebali vas poljoprivredni strojevi...  :jesus: :mrgreen:

I Kawaski proizvodi svašta osim motor a i ostali proizvođači , kod laverde je impresivno to što je mala obiteljska tvornica uspjela postići među velikm igračima , ta trka ih je na kraju i uništila financijski .
 
jota said:
I Kawaski proizvodi svašta osim motor a i ostali proizvođači , kod laverde je impresivno to što je mala obiteljska tvornica uspjela postići među velikm igračima , ta trka ih je na kraju i uništila financijski .

Da al u kawasakiju proizvode spaceshutleove, avione i superbRRze vlakove a ne plugove i mašinerije agricoltura...  :jesus:

Malo Vas zajebajem...  :wink: (y) :mrgreen:
 
z-1000mk said:
Da al u kawasakiju proizvode spaceshutleove, avione i superbRRze vlakove a ne plugove i mašinerije agricoltura...  :jesus:

Malo Vas zajebajem...  :wink: (y) :mrgreen:

Kad nisu još propali , ovi moji su proizvodili traktore i kombajne valjda su bankrotirali čekajući na poticaje .
 
jota said:
Kad nisu još propali , ovi moji su proizvodili traktore i kombajne valjda su bankrotirali čekajući na poticaje .

bitno da su "verde"...  (y) :mrgreen:
 
z-1000mk said:
Da al u kawasakiju proizvode spaceshutleove, avione i superbRRze vlakove a ne plugove i mašinerije agricoltura...  :jesus:

Malo Vas zajebajem...  :wink: (y) :mrgreen:
Počela je buna davno u Japanu a prišlo je i na nas,ko će koga zajebati kod nas ne znam ali kod ovih se zna  :misli:

Sad svi sritni i zadovoljni - odgovor je tu  :mrgreen:  :jesus:

    http://www.youtube.com/watch?v=a6Jpcy2GZ1Q
 
papillon said:
Počela je buna davno u Japanu a prišlo je i na nas,ko će koga zajebati kod nas ne znam ali kod ovih se zna  :misli:

Sad svi sritni i zadovoljni - odgovor je tu  :mrgreen:  :jesus:

    http://www.youtube.com/watch?v=a6Jpcy2GZ1Q

Johan Dere
 
merlin68 said:
Oduvijek treba vjerovati starijima . (y)

Danas jurcao malo okolo s Jotom , uvjek me iznenadi kako motori s karburatrima idu bolje po buri . Puno bolje vuku i zdraviji zvuk .
 
jota said:
Danas jurcao malo okolo s Jotom , uvjek me iznenadi kako motori s karburatrima idu bolje po buri . Puno bolje vuku i zdraviji zvuk .
Vi barem dolje jurcate a kod nas se sprema snijeg i zima je vani da poludiš, :(
 
limit said:
Ono što me uvijek fasciniralo je Japanski fanatizam, ili možda bolje reći Kawasakijev fanatizam jer su uložili ogromna sredstva,
ljudstvo i godine na razvoj projekta kojim bi odmakli od konkurencije i potukli je do koljena. A onda kad je Honda izbacila sličan
projekt i kad su se svjetla pozornice usmjerila na cb750, shvatili su da ono što oni nude i nije toliko napredno da šokira svjetsku
moto scenu. Zatim su preko noći odustali od svega što su razvijali godinama, bacili sve sa stola i pokrenuli novi projekt, uložili
nova sredstva, ljudstvo i godine na ostvarenje svog cilja. A to je predstavljanje najnaprednijeg motocikla na svijetu.
Sve ovo navodi na činjenicu da z1 prvotno nije uopće planiran da ostvari Kawasakiju financijski razvoj ili dobit jer je konstruiran
od najkvalitetnijih materijala da bude nepoderiv, već je imao više marketinški cilj da Kawasaki uzdigne među Bogove motociklističkog
svijeta, i to pod svaku cijenu. Mislim da su u tome u potpunosti uspjeli jer su dosta dugo, živjeli na krilima slave koju im je on donio.

Kad vidim auspuhe na ovom prvom prototipu i kad ih usporedim sa onima koje su razvili za Z1, sve mi odmah bude jasno. 4 u 4 koje je
imao z1 bili su privilegija i savršenstvo koje više nikad nijedan motor nije bio u mogućnosti imati. Njihova proizvodnja sigurno nije imala
nikakvu financijsku isplativost  8)

Potpis! Točka na i!
 
jota said:
Danas jurcao malo okolo s Jotom , uvjek me iznenadi kako motori s karburatrima idu bolje po buri . Puno bolje vuku i zdraviji zvuk .
Uvijek bilo od Tomosa pa do dan danas di su karburatori a još noćom tek onda počne bolji rad i promjena zvuka,bura je zakon  :mrgreen:
merlin68 said:
Vi barem dolje jurcate a kod nas se sprema snijeg i zima je vani da poludiš, :(
Ma još malo pa ćeš i ti hebeš prognozu za 10 dana svi će vaditi van motore,pusti Sijerkovića  (y)
 
A kaj je s Z-1300? O njemu sam vidio samo jednu sliku na temi.  To mi je naj motor svih vremena. Da li tko zna jel postoji koj u HR
 
Puno ti hvala na pomoći. Baš mi se čita 150 strana (u glavnom hvalospjeva o z-900).  Ja sam samo molio za pomoć ako neko nešto zna o z-1300, da li ga netko ima i je li na prodaju. A mislim ako netko negdje moli za neku pomoć sa jednim postom i ako mu netko istu pruži u dva-tri posta da se neće cijeli ovaj forum srušiti u nepovrat i da će se zamlja prestati okretati.
 
Krypton123 said:
Puno ti hvala na pomoći. Baš mi se čita 150 strana (u glavnom hvalospjeva o z-900).  Ja sam samo molio za pomoć ako neko nešto zna o z-1300, da li ga netko ima i je li na prodaju. A mislim ako netko negdje moli za neku pomoć sa jednim postom i ako mu netko istu pruži u dva-tri posta da se neće cijeli ovaj forum srušiti u nepovrat i da će se zamlja prestati okretati.

Vrlo ti je jednostavno , ako i ima koji u HR stanje je takvo da ti preporučam da ga ne kupiš . Upališ npr mobile.de nađeš motor koji ti se sviđa i uvezeš.
 
jota said:
Vrlo ti je jednostavno , ako i ima koji u HR stanje je takvo da ti preporučam da ga ne kupiš . Upališ npr mobile.de nađeš motor koji ti se sviđa i uvezeš.
Provjereno nema ni jedan
 
Krypton123 said:
Provjereno nema ni jedan


upravo gledao na mobilu ima ih 16 od 3400 do 8850€ pa možeš izabrati koji ti se sviđa











pravo pogledao na mobilu ima ih 16 u rasponu od 3400 do 8850€