Ubacivanje kita 70ccm, ostali dijelovi serijski

huske98

New member
Pozdrav
Narucio sam kit 70 ccm i mehanicar ce da ga ugradi sljedece sedmice, a pri tome kaze da nece mijenjati ostale dijelove na skuteru kao sto su karburator , spuh i slicno , zanima me da li ce skuter da ide dobro i bez zamjene tih djelova ? Koliko cu da dobijem na brzini?
Skuter sada ide 70 km/h

P.S.
Imam apriliu sportcity one 50 ccm 2T
 
Ne znas u kaj se upustas, a zalosno kaj ne zna ni majstor....

Sent from my LG-E975 using Tapatalk

 
ako se radi o nekom base kitu onda ti netreba ništa osim nekog auspuha sa kojim dobiješ odgovarajuće rolice i to je to.
 
promjeni majstora prije nego ti sjebe kit
kit ti nema nekog smisla bez auspuha i nekih djelova u prijenosu a najbitnije treba uštelati karburator da nebi zacvika
 
rekao je da ce da pregleda lezaje na radilici i ako bude potrebe da ce ih zamijeniti , a da se skuteru nece nista desiti ako budem ga vozio i sa serijskim auspohom, meni nije toliko bitno da dobijem na brzini i na startnosti ,bitna mi je snaga uz brdo i  da je skuter siguran
za duzu voznju, da li ce to da bude sa samim kitom ? skuter je aprilia sportcity one 50 ccm 2T
Hvala
 
ovako prvo reci o kojem se kitu radi
kit ti nema smisla stavljati na taj zaštopani serijski auspuh nabavi barem sc08
kad se kit stavlja karburator se obavezno mora poštelati jer ce ti zaribati, pogotovo na zračnjaku tako da za dužu vožnju nece sigurno biti pouzdan