Ubojstvo s predumišljajem

Prosječna š


Ne mislim da ti je primjer dobar. Kao društvo jesmo nešto "napredovali" i samim tim se malo i pederizirali, ali prosječna šuplja cijev na normalnom motoru (preko 750 ccm) je bitno glasnija od tih Tomosića.

ma kad si kao ja imao homemade rezonancu na tomosu, ja mislim da su se svi motori mogli sakrit :D moras uzet u obzir da je sportiva glasna ali brza, a tomosic je glasan ali nikako proc
 
  • Haha
Reactions: Igor28
Baš je nekidan bio prilog na TVu o ovome...zgrozio sam se....ne znam koji poremećeni um može to postavljat...poginuo momak od 21 godinu, štrašno... pa gledam tu mladost, gušta u prirodi, voze se...sigurno postoji neko rješenje ili dogovor, označiti staze, ograditi, kao što za bicikle rade. al ove sajle...nekoga za jaja objestit treba za te sajle...
 
  • Like
Reactions: Volcabar
Uopavo procitao... i mene zanima iako vec znamo da ce proci tiho i ispod radara jer ce se supci suzdtzavati s obzirom da je najebalo dijete.
 
Hmmm, kažu u članku "označena sajla". Ako se vidi s dovoljne udaljenosti, ko zna kako se dogodilo? Hoću reć, ako je vidljivo, sajla - kapija - zid - kuća ...... a neko udari je li vlasnik kriv?
 
Hmmm, kažu u članku "označena sajla". Ako se vidi s dovoljne udaljenosti, ko zna kako se dogodilo? Hoću reć, ako je vidljivo, sajla - kapija - zid - kuća ...... a neko udari je li vlasnik kriv?
Ja ne razumin zasto sajla
Zasto ne neka kapija ili bar lanac koji je puno uocljivi
Drvena ograda?
 
Ja ne razumin zasto sajla
Zasto ne neka kapija ili bar lanac koji je puno uocljivi
Drvena ograda?
Sad citam obavijest planinarskog drustva 😜
U slici dolje je vidljiva sajla/rampa 😀 koja sluzi da sprijeci prolaz automobilima... Izgledno je ciko bicikljist isao malo brze od preporucenog 😜
 

Attachments

  • Screenshot_2021-07-07-16-40-45-866_com.facebook.lite.jpg
    Screenshot_2021-07-07-16-40-45-866_com.facebook.lite.jpg
    1.1 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: JosipS
Sad citam obavijest planinarskog drustva 😜
U slici dolje je vidljiva sajla/rampa 😀 koja sluzi da sprijeci prolaz automobilima... Izgledno je ciko bicikljist isao malo brze od preporucenog 😜
Nije nebitno kako je biciklist vozio, ali relevantnije je pitanje ima li savez pravo postaviti sajlu na tom mjestu. Ne spominju slucajno izraz rampa u svom ocitovanju. A ovo nije rampa.

Skroz iritantan je ton kojim su slozili to svoje ocitovanje...eto, hvala bogu da klinac koji je skoro ostao bez noge zbog moje sajle nije ubio planinare koji su se mogli tu zatec.
Generalno razumijem da su nadrkani na motoriste, ali sad jos i klincadiji treba zabranit biciklama u prirodi se zajebavat. Jasta...
 
  • Like
Reactions: Nero
Omjer biciklista i motorista na tim dijelovima Medvednice je 100:1 ali svi uživatelji sljemeskih puteva se uredno mrze medusobno.😊
 
  • Haha
Reactions: Nero
Ako ne želiš da ti vozila ulaze u posjed, sajla je jednostavan i jeftin način. Ova je uz to i primjereno označena, da je bila i rampa netko bi se zabio u nju. Onda bi bilo pitanje "zašto rampa?" Ili lanac? Tko vozi bez pameti i misli da je sam na svijetu, na**at će prije ili kasnije, ovaj put je nastradalo dijete pa su emocije malo više. Roditelji puštaju djecu bez da znaju gdje su, što rade, kud divljaju a kad se dogodi sranje krivo je društvo, institucije, pravna država, ....a čašica razgovora s djetetom i upoznavanje s mogućim opasnostima je za nekog drugog. Zaštitna oprema isto tako, kladim se da je još uvijek u dućanu, nadam se da griješim, ali nisam nigdje vidio tu informaciju, a pomogla bi barem malo umanjiti ozljede.
 
  • Like
Reactions: Mocippaldi
Ako ne želiš da ti vozila ulaze u posjed, sajla je jednostavan i jeftin način. Ova je uz to i primjereno označena, da je bila i rampa netko bi se zabio u nju. Onda bi bilo pitanje "zašto rampa?" Ili lanac? Tko vozi bez pameti i misli da je sam na svijetu, na**at će prije ili kasnije, ovaj put je nastradalo dijete pa su emocije malo više. Roditelji puštaju djecu bez da znaju gdje su, što rade, kud divljaju a kad se dogodi sranje krivo je društvo, institucije, pravna država, ....a čašica razgovora s djetetom i upoznavanje s mogućim opasnostima je za nekog drugog. Zaštitna oprema isto tako, kladim se da je još uvijek u dućanu, nadam se da griješim, ali nisam nigdje vidio tu informaciju, a pomogla bi barem malo umanjiti ozljede.
Dobro ako je sajla tj kapija ovako oznacena kao na slici gore onda OK
Tu se nesto drugo desilo
 
Ako ne želiš da ti vozila ulaze u posjed, sajla je jednostavan i jeftin način. Ova je uz to i primjereno označena, da je bila i rampa netko bi se zabio u nju.
Ponoviti cu, jer ocito moram: pitanje je ovlasti postavljanja prepreke za prolaz.
Fali mi puno informacija, pa mogu samo teoretizirati, ali ovdje je tesko rijec o cestici u privatnom vlasnistvu.
U svakom slucaju, sve da je mali vozio suprotno pravilniku o zastiti i ocuvanju pp medvednica, nema planinarski savez pravo na svoju ruku to sprecavati. A iz njihovog priopcenja ne vidim nigdje osnovu postavljanja prepreke, samo navod da je tu vec dugo.

Ovo, naravno, nije ni u slicnom rangu debila koji stavljaju sajle s ciljem da netko najebe, ali kako rekoh, iritira ton kojim objasnjavaju svoju stranu price.
Kako je mate rekao, tu bi vjerojatno svaka grupa hebala mamu onoj drugoj. Svi uvjereni da su pravno(moralno ne treba ni spominjati) ispravni, a najcesce bez poznavanja pravnog okvira.
 
  • Like
Reactions: Nero and Igor28
Roditelji puštaju djecu bez da znaju gdje su, što rade, kud divljaju a kad se dogodi sranje krivo je društvo, institucije, pravna država, ....a čašica razgovora s djetetom i upoznavanje s mogućim opasnostima je za nekog drugog. Zaštitna oprema isto tako, kladim se da je još uvijek u dućanu, nadam se da griješim, ali nisam nigdje vidio tu informaciju, a pomogla bi barem malo umanjiti ozljede.
Nisu ni roditelji baš svemoćni a budući da se trenutno bavim tom problematikom s 12-godišnjakom mogu komentirati. Vozim ga na skuteru i na motoru, skupa se vozimo s biciklima na cesti i u zadnje vrijeme offroadu.... za cijelo to vrijeme stalno, stalno i stalno ponavljam i učim ga šta je promet, šta je cesta, šta je šuma i da je promet veće i opasnije zlo od svih droga, alkohola i kocke zajedno. :p I prije nekih mjesec dana igrom slučaja skužim da se on i ekipa negdje spremaju. Malo ih piknem s pitanjima i saznam da je plan bio otići na bus do Sljemena i onda downhill kroz šumu natrag. Smireno, začudo sam uspio :mrgreen: , pitam pa kak ste to zamislili kad nitko od vas četvorice nikad nije bio na Sljemenu bez roditelja. Zapravo, on je bio jednom i onda im se prevrnuo autobus pa je rekao da je bilo ko u Cobri 11. :mrgreen: Kaže, pa kad smo zadnji puta prošli s motorom onda si mi pokazao gdje se može ući u šumu. I sad je krenula priča o puno različitih staza koje se križaju, o nepoznavanju terena, području bez signala... Da skratim, klinci su klinci i uz sve mjere oni će uvijek okrenuti po svom. I zapravo mislim da je to ok, takvi smo i mi bili jedino što nam je trigger bio znatiželja a njima youtube. E tu dolazimo do ključa opstanka a to je sreća.:p:mrgreen:
 
Koliko je meni poznato nije bitno da li je cesta u privatnom vlasništvu već kako je okarakterizirana. Ako je javno dobro (nerazvrstana cesta ili šumski put) može biti sto puta privatno vlasništvo ali se ne smije ni na koji način zaprečavati prolaz.
Problem je da bi općine i gradovi morali takvu parcelu otkupiti od vlasnika ali to nitko ne čini pa onda vlasnici uzimaju stvar u svoje ruke....
 
Roditelji puštaju djecu bez da znaju gdje su, što rade, kud divljaju a kad se dogodi sranje krivo je društvo, institucije, pravna država, ....a čašica razgovora s djetetom i upoznavanje s mogućim opasnostima je za nekog drugog. Zaštitna oprema isto tako, kladim se da je još uvijek u dućanu, nadam se da griješim, ali nisam nigdje vidio tu informaciju, a pomogla bi barem malo umanjiti ozljede.


Da, bolje da su dica doma na mobitelu i žderu čips isprid konzuma.. šta onu imaju bit u prirodi, guštat u slobodi, bit s ekipom, istraživat svit, upoznavat di su im granice, it? Od takvih nikad ništa..
 
Ma samo rampa ko i zlatno Tiitino doba, racku bi nogu slomio...