Ubojstvo s predumišljajem

Koliko je meni poznato nije bitno da li je cesta u privatnom vlasništvu već kako je okarakterizirana. Ako je javno dobro (nerazvrstana cesta ili šumski put) može biti sto puta privatno vlasništvo ali se ne smije ni na koji način zaprečavati prolaz.
Problem je da bi općine i gradovi morali takvu parcelu otkupiti od vlasnika ali to nitko ne čini pa onda vlasnici uzimaju stvar u svoje ruke....
Malo offtopic: Ako je cesta kategorizirana kao nerazvrstana cesta automatski je javno dobro i prestaje bit privatno vlasnistvo temeljem zakona o cestama i u tom slucaju nema otkupa nego prelazi u vlasnistvo lokalne samouprave bez naknade.
 
Teško da privatno vlasništvo može preći u vlasništvo lokalne samouprave bez naknade...,
Osobno sam imao par čestica koje su mi uzete za potrebe prometnica i za svaku sam (uz dosta muke i natezanja) dobio naknadu.
 
Nismo se baš našli na istoj valnoj dužini po nekim pitanjima, svatko ima neko svoje mišljenje. Ja kad vidim rampu, sajlu, lanac, neku prepreku tražim drugi put do cilja, nejdem glavom kroz zid. Isto tako ako je riječ o vidikovcu, planinarskom domu, restoranu, dvorcu, nisam lijen parkirati i prošetati kao i svi drugi, nemam potrebu za preseritisom da zato što sam s motorom imam pravo na prvi red do sunca. Nedostaje kompletno međusobnog poštovanja između planinara, biciklista, motorista, romobilista i ostalih kategorija. Svaki vuče na svoju stranu i tu dolazi do trzavica.
Klinci su željni dokazivanja, nisam za to da im se sve živo zabrani i da vise doma na mobu, kompu ili konzoli i da im je najveći fizički napor dizanje žlice i kopanje nosa, naprotiv, treba ih poticati na pomicanje granica, ali tu i mi roditelji trebamo razgovarati s njima i bar ih probati uputiti da i kad rade "sranja" to rade barem na malo sigurniji način. Ako ideš spust bicom, prođi prvi put lagano, pogledaj gdje te čeka rupa, kamen, panj, sajla pa kad provjeriš razvali full brzinom pa i ak se razlijepiš negdje da to ne bude zato jer te iznenadila neka glupost za koju si mogao znati i prije. Ne idi sam, imaj uvijek nekog tko ti može pružiti pomoć ili ju pozvati, ponekad je teško pametovati kad se i sam često ne držim tih pravila i znal sam otići solo motorom po šumama gdje nema signala i prije bi me našla kakva životinja nego čovjek. Evo kako veli Mate, razgovarati, ispipati, pa ako treba i ponuditi im prijevoz i usput ih malo prizemljiti da netko ne pogine ili ostane invalid za cijeli život jer se precijenio ili htio ispasti važan pred "ekipom".
 
Ma jebote, kad sam imao 8 godina, imali smo natjecanje tko će se bez diranja kočnice (kombinacija bmx-a i pony bicikli)spustiti niz 500m offroad strminu.

Nas 3 se izvrnila, ja u brnistru, prika u suhozid, treci otklica na balotaski teren....četvrti, papak, zakočija.

My point, djeca će uvijek tražiti granice i istraživati svijet, bez obzira na odgoj. Prozivati roditelje je besmisleno.

Sajle su mi dno. Ako ti je već napeto obraniti se od ljudskih nametnika, ogradi se kako spada. Uloži malo više od minimalanog truda, a ne taj visuljak.
 
Tamo je uvijek bila rampa dok je nisu potrgali ovi sto bi s autima i u more isli ako moze. Navecer, sumrak, mali nije vidio sajlu isprva, a kad je vidio bilo je vec kasno.
 
  • Like
Reactions: Nero and EnduroLab
Teško da privatno vlasništvo može preći u vlasništvo lokalne samouprave bez naknade...,
Osobno sam imao par čestica koje su mi uzete za potrebe prometnica i za svaku sam (uz dosta muke i natezanja) dobio naknadu.
Jedino ukoliko su cestice uzete za potrebe prosirenja postojece ili gradnju nove prometnice temeljem lokacijske ili druge dozvole. Tada se vlasnik izvlascuje i dobija naknadu. Kod nerazvrstanih cesta je drukcije jer one vec postoje i u vecini slucajeva su vec asfaltirane i lokalna samouprava ih odrzava pa prelaze u vlasnistvo bez naknade.
 
Tamo je uvijek bila rampa dok je nisu potrgali ovi sto bi s autima i u more isli ako moze. Navecer, sumrak, mali nije vidio sajlu isprva, a kad je vidio bilo je vec kasno.
Ja sam išao 3x za redom svaku subotu gore, prva dva puta lanac je bio spusten, djelovao je kao da se ni ne koristi, treci puta je bio postavljen, sva sreca da su bili ljudi tamo pa sam usporio, najebo bi i ja kao ovaj mali da nisam usporio.
Stvar je ta da je rampa na samom spustu i dobro brzine nabereš kada se spuštaš.
 
  • Like
Reactions: Nero
Tamo je uvijek bila rampa dok je nisu potrgali ovi sto bi s autima i u more isli ako moze.
Nije lako ni onima koji održavaju te rampe jer se nagledaju svega. Više puta smo naletjeli na ekipu koja trga lanac i lokot a jednom su iz zemlje čupali metalni stup zaliven u beton. Mislim da smo to i snimili. :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: Dene
Nije lako ni onima koji održavaju te rampe jer se nagledaju svega. Više puta smo naletjeli na ekipu koja trga lanac i lokot a jednom su iz zemlje čupali metalni stup zaliven u beton. Mislim da smo to i snimili. :mrgreen:
Debili iz jedne grupe uvik inspiriraju debile iz druge. Zajeban je to krug.
 
  • Like
Reactions: pamzor
Ne mogu tekst c/p jer nemam pretplatu na Plus+ 24h



1632576041383.png
 
  • Angry
Reactions: Shepa
Kad vec murija nece, mozda neko ima kameru sa motion detektorom pa da se stavi i vidi ko to radi jer se u videu kaze da se postavlja na isto mjesto vise puta, negdje strateski smjestit da se ne vidi, visoko na nekom drvetu, pa i po cijenu da bude otkrivena i unistena, napravite neko sakupljanje love za vlasnika kamere ako bi bila otkrivena. Vjerojatno nije jedini, al jedan po jedan pa dok ne prestanu jer ce novine i TV vrlo rado prenijet informaciju, a bogami i policija ce odradit.
 
Kad vec murija nece, mozda neko ima kameru sa motion detektorom pa da se stavi i vidi ko to radi jer se u videu kaze da se postavlja na isto mjesto vise puta, negdje strateski smjestit da se ne vidi, visoko na nekom drvetu, pa i po cijenu da bude otkrivena i unistena, napravite neko sakupljanje love za vlasnika kamere ako bi bila otkrivena. Vjerojatno nije jedini, al jedan po jedan pa dok ne prestanu jer ce novine i TV vrlo rado prenijet informaciju, a bogami i policija ce odradit.
Ima lovačkih kamera,nisu ni nekaj skupe
 
Ma u ovoj glupoj zemlji se ništa ne zna, jer stoka sitna zuba ima muda samo za prozivke kada je sranje gotovo, a kada treba pokazati svijest za javni interes, nema nikoga nigdje, baš kako je zločinačka i promovirala od početka - "u se, na se, poda se", znači jebo zajedništvo i zajedničko dobro... kada dođe neki smrad i zbentonira plažu i par desetaka metara obale, onda frka i panika javnosti, a dok je danima frajer majmunima pod prozorom rondao kamionima, miješalicama i četom Bosanaca, to nitko nije ni vidio, ni znao o čemu se radi, iako je i slijepcu jasno da se radilo nešto kontra zakona... ista stvar kada netko usred naselja istrese brdo smeća, napravi odlagalište šute uz glavnu cestu, napravi kulu na trgu od krupnog otpada itd - ma nitko ništa ne zna i ne vidi... da ti dođe ljubavnica u pol 3 u noći u tišini i pješice, svi bi sve znali, tko je, što je, otkud je, kada je došla, kad otišla, što ste radili, o čemu razgovarali... obična kukavička iskompleksirana govna.
 
Ma u ovoj glupoj zemlji se ništa ne zna, jer stoka sitna zuba ima muda samo za prozivke kada je sranje gotovo, a kada treba pokazati svijest za javni interes, nema nikoga nigdje, baš kako je zločinačka i promovirala od početka - "u se, na se, poda se", znači jebo zajedništvo i zajedničko dobro... kada dođe neki smrad i zbentonira plažu i par desetaka metara obale, onda frka i panika javnosti, a dok je danima frajer majmunima pod prozorom rondao kamionima, miješalicama i četom Bosanaca, to nitko nije ni vidio, ni znao o čemu se radi, iako je i slijepcu jasno da se radilo nešto kontra zakona... ista stvar kada netko usred naselja istrese brdo smeća, napravi odlagalište šute uz glavnu cestu, napravi kulu na trgu od krupnog otpada itd - ma nitko ništa ne zna i ne vidi... da ti dođe ljubavnica u pol 3 u noći u tišini i pješice, svi bi sve znali, tko je, što je, otkud je, kada je došla, kad otišla, što ste radili, o čemu razgovarali... obična kukavička iskompleksirana govna.
I kakve to točno veze ima veze sa ovom situacijom?

Kako će ti ljudi zbog ovog napisanog prestati biti "iskompleksirana kukavička govna"?

Što si točno postigao cijelim ovim postom?

Siguran si da ti, tvoj stav i način na koji se izražavaš nije dio problema?