Ubojstvo s predumišljajem

U Amerikama bi jos obitelj stradalog platila odstetu zbog privatnog vlasnistva.
To u USA ti i pije vode donekle, ako je sve ograđeno i postavljena upozorenja. Nikakve improvizacije, sve mora bit strogo po propisu. E onda pucaj. Ali opet ne drito na prvu i u glavu. Ubit možeš samo, ako dokažeš da ti je život bio ugrožen. Ima tu puno kvačica.
U ovom slučaju bi ovi bili u buksi do kraja života, a njihova obitelj ostala bez ičega zbog isplate odštete obitelji ubijenog.
 
Ali u nas će još bit da su branitelji, pa malo ptsp, malo smanjena ubrojivost, pa spomenica rata, pa kurci palci i zatvora neće nikad vidit. Nažalost jedno dijete manje
 
  • Like
Reactions: HrvojeR
Čitam ovu temu od početka i jako mi je žao stradalog mladića te se nadam da se to više neće ponoviti nikada.
Privatno vlasništvo: njive, šume, parcele itd. Dakle ima masa primjera gdje su ljudi lijepo ogradili svoje privatno vlasništvo, pa su organizirani prosvjedi jer je netko stavio ogradu i zatvorio prilaz nekoj plaži ili nekom šumarku isl. pa ne valja jer je moj dida i šukunbaba tuda išla.....
Isto tako ne vidim po Slavoniji da ratari imaju ograđene svaki svoju parcelu pšenice ili kukuruza.....
Postoje naravno i šume u privatnom vlasništvu i nisu ograđene.....
Želim na neki način zaobići pravo i sve te ljigave kurvinske cake......
Svaki normalan zna da se ne špana niti špaga niti žica niti sjala između drveća upravo zato da netko ne ostane bez glave, pa to je zdravi razum.
Kakvi zakoni i članci, to se ne radi, a onaj tko to napravi je to napravio sa namjerom i ciljem da osakati sve koji se onuda provezu na motoru biciklu ili traktoru ili možda kabrioletu, i to su zli ljudi koji uživaju u tome da napakoste drugima, ne bi me čudilo da je čučao danima negdje u grmu i čekao i naslađivao se kako će on njima sad pokazati pa im neće nikada više pasti na pamet tuda se voziti, na žalost uspjelo mu je ili njima.
Zašto je to tako ne znam, no ono što znam da sve u mojoj kući kreće od roditelja, oni su primjer svojoj djeci i svojim primjerom i svojim ponašanjem pokazuju svojoj djeci kako da se ponašaju u svom životu u sličnim situacijama.
Isto to se događa sa državom, vlada donosi zakone i sud je tu da sudi prekršiteljima, u zdadnjih 30 godina previše je procesa, a premalo osuda i jednostavno svojim primjerom roditelji daju poruku djeci kako da se ponašaju. Posljedica svega ovoga je da ljudi rješavaju stvari sami i uzimaju pravdu u svoje ruke, i takvih primjera imamo sve više. Na žalost to su samo posljedice 30 godina primjera i procesa koji nakon 15 ili 20 godina se vraćaju na početak, ili odlaze u zastare ili se gube dokazi itd i td. Svi mi znamo istinu...... samo ne odgovara svima
Isto tako ako želim ograditi svoje privatno vlasništo onda se to napravi da bude uočljivo sa nekim upozorenjem ili znakom ili natpisom pogotovo ako znam da se tuda svi voze ili prolaze. Tako da svatko normalan i zdrav zna da je ovaj čin špananja sajle čisto zlo i tako ga treba osuditi, pa onda možda ne bi nikome više palo na pamet to napraviti jer zna da bi dobio 15-20 godina zatvora i sve bi mu se zapljenilo da namire svi troškovi i odšteta za stradalog i njegove.
Ali svi znamo da ni oni kojima je naloženo od sudova da sutra moraju vratiti ono što su pokrali to ne učine, i to gleda cijela nacija na TVu, isto tako ljudi vide da se mogu ubiti ljudi i prođeš sa sinkopom, pa primjera ima hrpa..... a ovo su nažalost samo posljedice i ima ih sve više i biće ih sve više.
 
Preko našeg bivšeg grunta su se vozali svi. To nebi bio problem da nije bila uzbrdica nakon koje direkt ispadaš na glavnu cestu. Iskopali su popriličnu rupu. Ni to nebi bio problem da se tu i tamo netko sjetio uzeti sat vremena, jednu lopatu i kramp i to popraviti. Nakon opetovanog popravljanja moj stari je otišao u trgovinu i između dva drva razvukao plastični lanac- ovakav .

chain-barrier-10-m-x-6-mm-with-pieces-of-chain-red.jpg


Neoznačena sajla je namjera i tu nema razgovora.
 
To u USA ti i pije vode donekle, ako je sve ograđeno i postavljena upozorenja. Nikakve improvizacije, sve mora bit strogo po propisu. E onda pucaj. Ali opet ne drito na prvu i u glavu. Ubit možeš samo, ako dokažeš da ti je život bio ugrožen. Ima tu puno kvačica.
U ovom slučaju bi ovi bili u buksi do kraja života, a njihova obitelj ostala bez ičega zbog isplate odštete obitelji ubijenog.
Mislim da mjesas Ameriku i Texas jer taj zakon ubi na svom posjedu ti je samo u Texasu.
 
Tamo svaka država ima svoje zakone.
I u Hrvatskoj možeš ubiti, naravno samo u samoobrani, registriranim oružjem, a moraš i dokazati da ti je život bio ugrožen (da te ta osoba išla ubiti) i nisi mogao pobječi (stan na 5 katu). Ima tu jako puno detalja. Jednom mi jedan odvjetnik objašnjavao u priči za šankom. Lud zakon.
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Nadam se da će te šupke kaj su postavili sajlu i ubili dečka osudit na što veću kaznu,ostalim šupcima koji postavljaju sajle, šiljke i druge zamke za primjer.Ak su vlasnici dijela šume i ne žele da im ljudi ulaze u njihovo vlasništvo,onda nek postave jasno vidljivu ogradu oko svog vlasništva kao svi civilizirani ljudi,da drugi znaju da to nije javna površina i tamo ne ulaze,a ne postavljat zamke da ozljede ili ubiju ljude koji nemaju pojma jel su na privatnom vlasništvu ili javnoj površini.
 
Treba provjeriti u katastru ( geoportal.dgu.hr ) da li je kroz privatnu parcelu ucrtan šumski put (možda je i ovdje takav slučaj jer ima ih više ucrtanih nego se sad koriste), a ako je, normalno da ga ne smiješ ograditi ogradom iako je sve okolo tvoje (možeš lijevo i desno od puta). Začudili bi se koliko je ljudi privatiziralo i svojata ovakve putove (ogradili) iako nisu smjeli, pa onda vode sa susjedima privatne ratove „nećeš kroz moje“, a ako su zapušteni, te ih se ne koristi, onda još bolje.

A za ove idiote koji postavljaju sajle i šiljke ne treba ni trošiti riječi jer su slučajevi za neko drugo promatranje, ali nažalost u zadnje vrijeme sve ih je više, ili su samo „isplivali“ potaknuti sveopćim idiotizmom i selektivnom anarhijom oko nas…
 
Can you physically remove a trespasser in Texas?

Once you give the unruly friend or extended family member notice that they are no longer welcome and they refuse to leave, the person becomes a trespasser. You may then use force, but not deadly force, to remove the individual from your property.


Do you have a right to protect your property?

The basic principle underlying the doctrine of the right to private defence is that when an individual or his property is faced with danger and immediate aid from the state machinery is not readily available, that individual is entitled to protect himself and his property.
 
U pravu si
Ma nisam ti ja od onih koji se naganjaju po forumima dokazujući da su baš oni u pravu.
Riječ je o tome da smo otišli u hondurac kao društvo. Tako da su krajnje neprihvatljiva ponašanja postala normalna i od toga okrećemo glavu. Otišli smo čak i dalje pa niti ne pomažemo više potrebitima. Zemlja smo s najviše ministara s optužnicama i presudama. Tuđi istražni organi nam dižu postupke kad naše sudstvo neće.
Ovu temu pratim od početka s pritajenim optimizmom da ipak ovaj put neće proći nekažnjeno. Bilo je čak nekih na forumu koji su uzeli u zaštitu vlasnike šume i pokušavali objasniti kako policija nema ništa s tim pa me više ništa ne čudi.
Napokon oko ovog će doći razrješenje pa se možda ipak drugi zamisle prije nego postave sajle i šipke po šumi ili ti ubiju dijete jer je ubralo neku voćku. Bio sam na Krku i na tunelu Učka kad je trebalo nešto što je loše popraviti, ali sve nas je manje. Postali smo ovce pa neka nas šišaju kad ne znamo bolje. (ova zadnja je od Balaševića)