Ugovor o kupoprodaji...

Freelancer

New member
kupac mi dolazi u subotu popodne kada javni bilježnici ne rade, a pošto mu ja ne želim davati motor bez ugovora, jel postoji kakav način da se ugovor stornira u slučaju da se on ipak ne odluči uzeti motor? Da ne bi bilo kasnije sranja s njim i s murijom u stilu "na ugovoru lijepo piše da sam ti dao lovu blablabla..." pa da još ispadne da sam ga ja njemu ukrao....
 
Freelancer said:
kupac mi dolazi u subotu popodne kada javni bilježnici ne rade, a pošto mu ja ne želim davati motor bez ugovora, jel postoji kakav način da se ugovor stornira u slučaju da se on ipak ne odluči uzeti motor? Da ne bi bilo kasnije sranja s njim i s murijom u stilu "na ugovoru lijepo piše da sam ti dao lovu blablabla..." pa da još ispadne da sam ga ja njemu ukrao....

Pri sklapanju ugovora o kupoprodaji nije nužno navesti i cijenu vozila...U svakom slučaju, ako danas ideš napraviti ugovor ispuni sve i mentni neku bezveznu cifru gore. Nedaš mu ugovor dok lova nije f tvom žepu. Ako ga neće kupiti, koliko sam čuo nije problem kod istog javnog bilježnika ugovor poništiti.
 
Bandit said:
Pri sklapanju ugovora o kupoprodaji nije nužno navesti i cijenu vozila...U svakom slučaju, ako danas ideš napraviti ugovor ispuni sve i mentni neku bezveznu cifru gore. Nedaš mu ugovor dok lova nije f tvom žepu. Ako ga neće kupiti, koliko sam čuo nije problem kod istog javnog bilježnika ugovor poništiti.

Da, ali mislim da on ne mora imati kopiju ugovora da bi to službeno bio njegov motor. Ok mora ako ga hoće registrirati. Volio bih dobiti točnu informaciju da li je moguće poništiti ugovor.
 
Freelancer said:
Da, ali mislim da on ne mora imati kopiju ugovora da bi to službeno bio njegov motor. Ok mora ako ga hoće registrirati. Volio bih dobiti točnu informaciju da li je moguće poništiti ugovor.

Aj nazovi bilježnika. To ti je najsigurnije.
 
Nedjeljom ti na Jakusevcu radi javni biljeznik, barem do 14:00 sati.

Neka dodje u subotu, pogleda motor i nadjete se u nedjelju na Jakusevcu...
 
vlucic said:
Nedjeljom ti na Jakusevcu radi javni biljeznik, barem do 14:00 sati.

Neka dodje u subotu, pogleda motor i nadjete se u nedjelju na Jakusevcu...

To se traži, hvala za info!!
 
A jesam debil mogo sam se odmah sjetit nazvati kako je Bandit rekao...uglavnom, veli baba da ak tip odustane da slobodno pocepam :mrgreen: ugovor, jer oni ga nikome ne šalju, i bez njegovog potpisa koji nije nužan za ovjeru, ništa nije prodano.
 
Freelancer said:
A jesam debil mogo sam se odmah sjetit nazvati kako je Bandit rekao...uglavnom, veli baba da ak tip odustane da slobodno pocepam :mrgreen: ugovor, jer oni ga nikome ne šalju, i bez njegovog potpisa koji nije nužan za ovjeru, ništa nije prodano.

I ja sam na svojoj kozi osjetio da ugovor kod javnog biljeznika nista ne vrijedi. Naime idem prenjeti auto na sebe,a vlasnik auta je bila zena koja je dala punomoc kcerki i zetu. I sad odemo mi do javnog biljeznika,napravimo kupoprodajni ugovor, javnu biljeznik na osnovi punomoci to ovjeri i ja sretan zapalim put porezne uprave. Dodjem ja tamo kad veli zenska da sam ugovor nista ne znaci bez one punomoci kojom je vlasnica opunomocila zeta da ga proda. Ja popizdio. Lijepo pise na ugovoru da se javni biljeznik uvjerio u punomoc,da na osnovu toga ovjerava potpis,ali hebi ga nazad po punomoc. Izgubio cijeli dan u vozikanju po Zagrebu! I sad mi nije jasno cemu sluzi javni biljeznik!  :misli:
 
Dylan said:
Uglavnom da mutnim poslovima da privid legalnosti!

I da zgrne lovu....

  Upravo sam jučer vidio na RTL-u prilog o bilježnicima i kak mlate lovu, a kažu da za oporuke i još štošta (trebalo bi vidit šta sve) bilježnici otimaju grde nofce a to se može ovjeriti i na Sudu uz neku sitnu sudsku pristojbu !!! (y)

    Sumnjam da ovjeravaju ugovore za vozila, al ak netko zna nešta više mislim da bi bilo korisno da podijeli svoje znanje ostalima !!
 
kupac mora imat 3 primjerka ugovora koje kasnije daje gdje treba, prodavac jedan a ovaj zadnji neznam kome ide...