Ugradnja autoutičnice na motor

Dejan22

New member
Spojio sam autoutičncu direktno na akumulator no stalno mi iskače osigurač na punjaču od navigacije od 2A, dok recimo od 10A ne. Zna li netko u čemu je problem i mogu li stavit 10A osigurač, strah me da ne pregori navigacija?
 
Dejan22 said:
Spojio sam autoutičncu direktno na akumulator no stalno mi iskače osigurač na punjaču od navigacije od 2A, dok recimo od 10A ne. Zna li netko u čemu je problem i mogu li stavit 10A osigurač, strah me da ne pregori navigacija?
pa od kolko ampera je punjac
 
2 (y)
 
da nije što?  :misli:
nisam baš razumio...
 
Dejan22 said:
da nije što?  :misli:
nisam baš razumio...
mozda je mehanicki kuciste neispravno, u "spoju". ne smije imati nikakav otpor izmedu polova (treba ti ohmmetar).
naravno, pretpostavka je da si ispravno spojio  :mrgreen:
 
a koji je pin plus, a koji minus?

onaj vanjski (kučište) je minus, a elektroda u sredini plus ili kontra?  :misli:

inače, pomislio sam i na to da je utičnica ne ispravna, ali probao s i s drugom i isto se događa
 
Zapru da je kaj u šlusu pregaral bi svaki osigurač ili bi se spušila instalacija  :tongue: ....ja bi prije rekao da se radi o lošem kontaktu između utičnice i punjača  :wink:

edit: ....sredina je +
 
poco loco said:
Zapru da je kaj u šlusu pregaral bi svaki osigurač ili bi se spušila instalacija  :tongue: ....ja bi prije rekao da se radi o lošem kontaktu između utičnice i punjača  :wink:

edit: ....sredina je +
nisam misliu u kratkom spoju, nego mozda ima kakav mehanicki parazitni otpor izmedu. da je direktni slus letio bi odmah bilo koji osigurac.

medutim, dobro si se sjetio, moguce da "iskri" na kontaktu pa zato povuce vise struje  (y)
 
složeno!

problem je bio u lošem kontaktu, jbg imao sam doma samo utičnica s očerupanog starog jugića i tempre
pošmirglao, prošao WD-om i radi i s 1A osiguračem, iako mi nije baš najjasnije zašto bi radi toga iskakao osigurač
 
Dejan22 said:
složeno!

problem je bio u lošem kontaktu, jbg imao sam doma samo utičnica s očerupanog starog jugića i tempre
pošmirglao, prošao WD-om i radi i s 1A osiguračem, iako mi nije baš najjasnije zašto bi radi toga iskakao osigurač
zbog iskrenja