Ugradnja bixenon leće u FZ6N

smirt

New member
Za one koji bi željeli napraviti isto.

Stavite far u pečnicu na 150C nekih 15 min. Zatim izvadite van i lagano plosnatim odvijačem odvojite staklo. Preuredite malo podloške da vam žice lijepo sjednu i zavidate leću.

Nisam siguran kako zaljepiti staklo nazat, pa cu najvjerovatnije to napraviti silikonom. Ako neko ima iskustva sa tim ljepljenjem nek slobodno napiše kako i sa čime.
 
smirt said:
Za one koji bi željeli napraviti isto.

Stavite far u pečnicu na 150C nekih 15 min. Zatim izvadite van i lagano plosnatim odvijačem odvojite staklo. Preuredite malo podloške da vam žice lijepo sjednu i zavidate leću.

Nisam siguran kako zaljepiti staklo nazat, pa cu najvjerovatnije to napraviti silikonom. Ako neko ima iskustva sa tim ljepljenjem nek slobodno napiše kako i sa čime.

ljepilo za auto šajbe drži odlično ..... to mi je i namjena .... jedino nisam siguran kako to poslije rastaviti ako bude potrebe...  :mrgreen: :mrgreen:
 
"obični" prozirni silikon mislim da ti baš i nije idealno rješenje jer se baš i ne uhvati pretjerano čvrsto za površinu ...  :misli:
 
strasilo said:
"obični" prozirni silikon mislim da ti baš i nije idealno rješenje jer se baš i ne uhvati pretjerano čvrsto za površinu ...  :misli:
ako mu se pojavi akvarij u faru onda će znati da nije dobro :mrgreen:
 
Mene više zanima koja je to BiXenon leća (di je kupljena, cijena) i koja žarulja ide u nju?
 
Dobro sam odmastio...budemo vidjeli rekli su sljepi. Ako dode do magle u faru, ponavljanje je majka znanja.  :azn:
 
ček ,znači ,kad imaš tu leću u H4 faru ,ti u nju možeš staviti H1 ili H7 žarulju ,nemora biti obavezno H4 ?  :misli: :mrgreen:
 
- za entuzijaste,

dakle: leća u "klasik" faru (iako ovo nije 6ca već 8ca, ali je sl. ;))

... sve se može, ali meni se ne sviđa  :?

ja stavljam X, ali bez leće  8)

@smirt - iako, tvoj rad mi čak izgleda i ljepše  (y)

jjbj7o.jpg


jawdqd.jpg


 
evo samo usporedbe clasic i 8000k  :wink:
 
Phobocaster said:
evo samo usporedbe clasic i 8000k  :wink:

- ja idem na "bijelo", plavi mi previše k :mrgreen:

šalu na stranu, ne sviđa mi se sve preko 6000k  ;)
( osobito, u faru bez leće )
 
DADO+ said:
- ja idem na "bijelo", plavi mi previše k :mrgreen:

šalau na stranu, ne sviđa mi se sve preko 6000k  ;)
4000 kelvina ti je bjelo da nemre bjelije bit  :wink:
 
DADO+ said:
... kad ugradim - slike  (y)

color.jpg
gledajući ovo mi se čini da bi te zajebo...onda je 5000k ne 4...sory  (y)
 
Phobocaster said:
gledajući ovo mi se čini da bi te zajebo...onda je 5000k ne 4...sory  (y)

- već je stiglo, ali čekam još neke stvarčice za ugradnju osim X-a,

ne brini, biti će bijelo  :D
 
bob the biker said:
ček ,znači ,kad imaš tu leću u H4 faru ,ti u nju možeš staviti H1 ili H7 žarulju ,nemora biti obavezno H4 ?  :misli: :mrgreen:

U ovu leću ide samo h1 , ali se moze leća ugraditi u grla H1,H7,H4. Dobiješ različite podloške za centriranje. Evo kako to izgleda dok proradi...
 
smirt said:
U ovu leću ide samo h1 , ali se moze leća ugraditi u grla H1,H7,H4. Dobiješ različite podloške za centriranje. Evo kako to izgleda dok proradi...
nazalost nije sve to tako bajno.

ja sam ugradio bi xenon hela 45 (izvorno je bio u audi A6) sam projektor sam platio 50€ al je neuporediva kvaliteta.
s ovim aftermarket rizikujes da ce ti se poceti topiti reflektorski dio, te da ce samo prestat raditi magnet koji ti prabacuje dugo/kratko

al eto ti imas to i moces nam prenet svoja iskustva.
silikon ti bude drzao ako drzi i akvarije i to vece drzace i ovo ;)

sto se boje tice, 6000K u projektoru je vec plavicasto,
ako ti je cilj da najbolje osvetli cestu onda je najbolje 4300K, jer da bi se dobila plavicasta boja se uklanja zuta iz ove sto je 4300, filterima, a 4300 je najugodnije ljudskom oku, ovih 6k K zamara oci malo vise, nego 4.3k K
imao sam obe i pricam iz osobnog iskustva
 
Sve radi, niš se ne topi...a selenoid može pregorit samo ako ga spojiš na preko 15V...prije će izgoriti relej koji prebacuje dugo-kratko.

Btw...plastika u pećnici nije izgorila na 250C onda nece niti od te lece...kućište leće je aluminijsko. U svemu ovomu je samo upitna kvaliteta releja.  (y)