Ugradnja plinske instalacije

live-for-ride

Active member
Tijekom 8 mjeseca bih trebao pribaviti Forda Mondeo 1,8i (mislim da je 2002 godina). Kako se radi o benzincu poprilične mase i dimenzija, a meni auto treba najvećim dijelom za vožnju na posao (sesvete, slavonska, žitnjak, maksimir i istim putem nazan) te manje za po okolo, vjerujem da mu potrošnja neće padati ispod 10 litara. Planiram ugraditi plin. Da li mi netko može objasniti u čemu je razlika od proizvođača do proizvođača. Neki spominjue Landi renzzo, Tomaseti (ili kak se već zove) i još kojekakve. Na što bi trebalo paziti kod odabira proizvođača i u čemu je ustvari razlika? Ne čini mi se to kao neka previše fina mehanika da bi razlika trebala biti drastična, no opet bih volio da to radi nekako normalno. Auto će biti poprilično jeftin, a skroz je očuvan s relativno malo km tako da opcija da ga ne kupim i nije neka opcija.
Hvala na odgovorima.
 
Pa kaj nisi kupil stan u Mičevcu  :misli:
 
Frend Talijan je mehaničar i licenciran je za ugradnju plina, tako mi jednom prilikom rekao da je Landi bolji za klasu od ostalih ... nemam pojma zašto, samo prenosim njegove riječi.

Samo napominjem, ugradi 100-200 sistema godišnje, pa si mislim valjda ima iskustva s tim stvarima.
 
live-for-ride said:
nisam.....u delcu. Previse mi smrdilo na jakusevcu.

A kaj sam ti ja govoril zakaj je cijena povoljna ;) :mrgreen:
 
kalimero said:
Frend Talijan je mehaničar i licenciran je za ugradnju plina, tako mi jednom prilikom rekao da je Landi bolji za klasu od ostalih ... nemam pojma zašto, samo prenosim njegove riječi.

Samo napominjem, ugradi 100-200 sistema godišnje, pa si mislim valjda ima iskustva s tim stvarima.

isto, Landi Renzo je bio i kod mene, nikakvih problema
 
dannyghost said:
isto, Landi Renzo je bio i kod mene, nikakvih problema
hm....a zasto je taj bolji od npr tomaseto ili lovato instalacije? Koji dio je kljucan da bi nesto bilo bolje? Je li se radi o isparivacu ili cemu?
 
Niste u trendu - trenutno je "prinz" (mislim da se tak piše) must have (ak imaš love)  8)
 
gigi said:
Niste u trendu - trenutno je "prinz" (mislim da se tak piše) must have (ak imaš love)  8)

si  (y) ali ako je (možda) skuplji od mondea -što tada  :misli:
 
Onda će da vozi skupa kola  :LOL:

Sve je to tu negdje. Mislim da je bitnije ugraditi kod pravog majstora i čim jeftinije.
 
Maxo ti ima isti takav mondeo, posalji mu pp pa se posavjetuj s njim koji je natukao  brdo kilometara ;)

Taj landi odjebi odmah u startu, lova ide direkt u vatikan :palacdolje: :mrgreen:
 
tutankamon said:
Maxo ti ima isti takav mondeo, posalji mu pp pa se posavjetuj s njim koji je natukao  brdo kilometara ;)

Taj landi odjebi odmah u startu, lova ide direkt u vatikan :palacdolje: :mrgreen:

Čitaš me ko slikovnicu :? :?



:LOL: :LOL:
 
Ja imam kombo BRC isparivaca, STAG 300 kompa i valtek zutih(najbrzi odaziv) dizni i sve 5 na alfi 156... mislin da ti je vise tu do mestra nego do marke instalacije... ako covik en radi kako spada zajebat ce ti bio Landi Renzzo ili neki lijevi....
 
Evo prodajen ja plinsku instalaciju od fiat punta,boca za rezervno kolo.Dogovori na pm

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

 
kaj se tiče plina mogu ti preporučiti gosp. zorana lažeca pokraj zaboka. dugogodišnji stručnjak na tom polju, meni instalirao plin u clio 1.2 tce još 2007. godine, prešao s njim 100 000 km u 3 godine, auto još uvijek ide ali kod drugog gazde. sad vozim zafiru 1.8, prešla na plinu 60 000 km nikakvih problema...  (y)

http://tidala.bloger.index.hr/
 
cadjo said:
Evo prodajen ja plinsku instalaciju od fiat punta,boca za rezervno kolo.Dogovori na pm

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Kolko cola  :misli: :mrgreen:
 
cadjo said:
Mislin da je,13,14 neman pojma,45 litara

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

A Mondeo ima sigurno 15 ;) :mrgreen:
 
Vjerojatno ću to odraditi u Cepelinu pošto daju zamjensko vozilo, a i ugradnju odrade u jednom danu. Doduše, tada nemam mogućnost nekog prevelikog izbora, ali ne bi baš neku najjeftiniju instalaciju. Volio bih da to radi normalno.