ukradena Gilera Runner VXR u Rijeci

jole.Ri

New member
evo kolegi ukrali skuter pa eto i ovdje da se zna,al vec ce se on logirat kad uspije

Sinoc 19.10.2013 oko 20 sati kretao sam se iz smjera Škurinja prema centru grada (Rijeka). Kod benz. pumpe "Petrol" drugi vozač mi je oduzeo prednost, skretao je sam pumpe prema gradu preko dvije pune linije (gdje nesmije skretat uopce) i zabio sam se u auto sa skuterom. Sva sreca prosao sam samo sa laksim ozljedama jer sam idiota na vrijeme uočio i uspio smanjit brzinu. Motor je totalka ali je u voznom stanju vjerovatno. Skrivile su se vilice prednje i zdrobile sve prednje plastike a ostale plastike su napukle sve. Zvao sam hitnu i policiju te je dosla hitna i hitno su me prevezli na Sušak. Zvao sam prijatelja koji je dok sam ja bio na hitnoj bio sa policijom i napravili su ocevid i skinuli pločice. Motor su sklonili sa ceste u uličicu (ulaz u bivsi auto-salon "Cerini" 3 metra od glavne ceste). Prijatelj je zatim dosao po mene na hitnu i u 11 sati se ja vraćam na mjesto nesrece da uzmem stvari iz motora i sklonim ga negdje. Tada sam imao sto vidjeti.

Motor je za to vrijeme ukraden. Znači netko je dok sam ja lezao polomljen u hitnoj imao toliko malo morala i spustio se i uzeo motor. Mozda su ga ukrcali au neki auto a mozda su ga i upalili jer neznam gdje je zavrsio kljuc.

Radi se o Gileri Runner VXR 2003. god.
br. šasije: ZAPM2400000012552
Boja: crno-bijeli (perla bijela)
Prepoznatljiv po poliranim vilicama, deklo i vodena pumpa polirani, deak auspuh, straznje svijetlo lexus-style, crveni amortizeri itd. Bio je jedinstven tako da se lako prepozna.
Motor je bio totlaka nakon nesrece, prednje vilice skrivljene, plastike prednje zdrbljene, ostale plastike sve napuknute. Znaci totalka ali se mogao gurati a mozda su ga mogli i upaliti.

Molim bilo kakvu informaciju, spreman sam dati 1000kn bilo kome za bilo kakav trag samo da nadem tu ološ. Informacije molim na 0923075129 hvala

Inace prijavljena je krada policiji, provjerio sam i u haku i prometnoj  nisu ga oni uzeli.

Najveci mi je problem sto bez motora nemogu prijaviti stetu, uz to sto su mi ukrali motor sam i polomljen. Zbog toga sam silno motiviran naći tu ološ jer to za mene nije covjek. Nije problem ni u novcima ako ce ga spasiti tih 5-6-7t kn mogao mi je doci na vrata ja bi mu ih dao. Na krivoga se nsmjerio tko god da je i naci cu ga makar se u rupu skrio.

SVAKA INFORMACIJA MI JE DOBRODOSLA I KAZEM SPREMAN SAM NOVCANO NAGRADITI BILO KOGA. HVALA

http://www.zaslike.com/viewer.php?file=yxshi9om1xjreko7fuz.jpg

http://www.zaslike.com/viewer.php?file=yutfprej52ltwukqi27.jpg

http://www.zaslike.com/viewer.php?file=qz4frfwpm3arlk9qx0h7.jpg
 
Da, i ja mislim tako osim ako frend nije nekaj zajebo jer oni i po službenoj dužnosti moraju ukloniti vozilo. Jesi siguran da netko od drotova nije zvao šlepu odnosno da nije na deponiju?
 
Ako je dogovoreno da ce frend koji je bio na ocevidu preuzet vozilo, onda nebi bila odgovornost na policiji?  :misli:
Tak je bilo u mom slucaju prosle godine kad  sam odfuran u bolnicu (susjed doso tam sa slepom i dovezo motor u moju garazu)
 
upravo tako kako alfa kaze.
ja sam imao vise prometnih,nazalost.
i svaki put kad sam rekao da cu se osobno pobrinut za vozilo nisu ga oni micali
bio motor ili auto..

a i da je policija morala sklonit vozilo,kako bi oni odgovarali za nesto sto je pocinila 3ca osoba?
 
jole.Ri said:
...
a i da je policija morala sklonit vozilo,kako bi oni odgovarali za nesto sto je pocinila 3ca osoba?

Ako su preuzeli brigu o vozilu onda i odgovaraju za njega, druga je priča ako je frend rekao da on riješava.

Nadam se da nije krađa nego samo nesporazum.
 
jole.Ri said:
upravo tako kako alfa kaze.
ja sam imao vise prometnih,nazalost.
i svaki put kad sam rekao da cu se osobno pobrinut za vozilo nisu ga oni micali
bio motor ili auto..

a i da je policija morala sklonit vozilo,kako bi oni odgovarali za nesto sto je pocinila 3ca osoba?

po zakonu o sigurnosti prometa, službeni organi su obvezni očistit mjesto nesreće, uklonit ostatke na sigurni deponij za daljnje vještačenje ili prijenos.
oni moraju zvati službeni šlep koji to onda vozi ili kod sebe na deponij ili na hak-ov.
tako da odmah uzmi odvjetnika i ovlasti ga da se to sve provede, jer inače nećeš imat materijala za osiguranje.(isto tako zatraži i službene fotografije od mup-a, jer će ti to biti jedini dokaz o šteti na vozilu, ukoliko ga ne pronadješ.)
 
kuzim ja da oni moraju sve to rijesit.

ali kao sto sam rekao ja osobno sam imao par prometnih,svaki put sam rekao da cu ja uklonit vozilo
i policija je to dozvolila bez problema. ( osim jednom jer sam otisao s mjesta nesrece pa je murja zvala hak i odvezla auto)
sad dal oni to pustaju na svoju ruku neznam.

kad mi je cura bila nastradala dosao sam na mjesto nesrece,ona je bila na hitnoj.
cekao da obave ocevid.
odgurao njezin skuter sa strane da ne smeta i gas na hitnu
dosao navecer i natovario u kombi


 
ako si tamo rekao da ces ga sam ili netko tvoj maknut, onda je ok, ali koliko razumijem ti si otišao u bolnicu a nitko nije došao tijekom očevida po skuter, a policija nije smjela ostavit to javnoj površini.
zato je savjet  da odmah uzmeš advokata, pa nek on rješava tko je odgovoran, a slike sa očevida bi ti mogle bitii jedini dokaz za naknadu štete na skuteru.
 
ovaj slucaj,nije se to meni dogodilo,napisao sam gore da je kolegi forumasu
ali nije se uspio nikako logirat pa sam ja prenio njegov oglas sa drugog foruma

.
 
Meni bi bio sumnjiv i ovaj što je izazvao prometnu.
 
Članak 180.

(1) Ako je vozilo zbog prometne nesreće onesposobljeno za daljnje kretanje na cesti, vozač ili vlasnik, odnosno korisnik vozila dužan je vozilo, teret, stvari ili drugi materijal rasut po cesti ukloniti s kolnika, nakon što to naredi ili dopusti ovlaštena osoba koja obavlja očevid.
(2) Ako vozač ili vlasnik, odnosno korisnik vozila nije u stanju postupiti sukladno odredbi stavka 1. ovoga članka, ovlaštena osoba koja se zatekne na mjestu nesreće ili na mjestu gdje se nalazi neispravno vozilo naredit će pravnoj ili fizičkoj osobi obrtniku nadležnom za održavanje cesta da na sigurno mjesto ukloni vozilo, teret, stvari ili drugi rasuti materijal s kolnika.
(3) Pravna ili fizička osoba obrtnik nadležan za održavanje cesta, odnosno pravna osoba ili fizička osoba obrtnik s kojom je pravna osoba ili upravno tijelo nadležno za održavanje cesta sklopilo ugovor za uklanjanje vozila dužna je hitno poduzeti sve potrebne mjere za uklanjanje i čuvanje vozila s teretom, stvari ili drugoga rasutog materijala s kolnika i osigurati prohodnost ceste.
(4) Ako pravna ili fizička osoba obrtnik ne postupi sukladno odredbi stavka 3. ovoga članka, a zbog onesposobljenosti vozila ili zapreka na kolniku stvorenih od tereta, stvari ili drugog materijala bude onemogućeno kretanje drugim sudionicima u prometu, ovlaštena osoba poduzet će druge odgovarajuće mjere da se omogući normalan tok prometa.
(5) Troškove uklanjanja i čuvanja vozila, tereta, stvari ili drugog materijala, kao i poduzimanje drugih odgovarajućih mjera iz stavka 4. ovoga članka, snosi pravna ili fizička osoba obrtnik nadležan za održavanje cesta, a oni imaju pravo na naknadu od onoga tko ih je prouzročio.
(6) Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna ili fizička osoba obrtnik ako ne postupi sukladno odredbama ovoga članka.
(7) Za prekršaj iz ovoga članka kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 1.500,00 do 5.000,00 kuna i odgovorna osoba u pravnoj osobi.
(8) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj i osoba koja ne postupi sukladno odredbi stavka 1. ovoga članka.

NN 67/08